Modrý kód - Výčitky (2018) (epizoda)

Pobavil mne Vladimír T. Gottwald, který hrál otce vybourané prostitutky ( sice není věrohodné, aby takhle hezká holka vysokoškolačka šlapala někde v severních Čechách u silnice a nebyla fetka, ale budiž ) a jmenuje se Král, přičemž s tímhle jménem hrál postavu legionáře v druhé sérii První republiky.

Modrý kód - Zdání klame (2018) (epizoda)

Bingo ležák Rosák to v Modrém kódu definitivně balí a já dám čtyři hvězdy za závěrečný song od Lana del Rey Born to die ( celkem morbidně trefný název ).

Modrý kód - Perly z Karibiku (2018) (epizoda)

Druhý díl třetí řady má taky vysoce originální lékařské případy - narcis s hnijícím nosem po plastice, zapíchnutá versatilka v těle, Chmela se složí.

Modrý kód - V jednom ohni (2018) (epizoda)

První díl třetí řady potěšil celkem zajímavými až originálními lékařskými případy ( popálený cikánský ženich, hřebík v hrudníku ) a celkově to šlapalo solidně, což přičítám poprázdninovému půstu čehokoliv televizně premiérového.

Krejzovi - Množení králíků (2018) (epizoda)

Oproti předpokladům jsem dal i druhý díl krejzyseriálu Primy.. akce s králíkama by nějaký zdravý zábavný základ měla, upřímně jsem se poprvé i zasmál, když se smáli stěhováci Martin Hub a spol. ale jinak podtrženo sečteno - dokonce účast celebrity Boučka nepomohla, věci kolem přednášky v rádiu byly neskutečně trapné. Všiml jsem si zvláštního jevu - časté scény, kdy se kolektiv směje až se za břicho popadá jednotlivcům, taková zlá legrace smát se v přesile proti slabšímu, zdá se že scénáristu v dětství šikanovali, tak si to kompenzuje podvědomě tímto.

Doktori (2014) (seriál)

Řekněme v rámci vztahových a doktorkých a vztahových doktorských seriálů se jedná o nadprůměr. Vyloženě hlouposti nebo sázka na retardovaný humor tam není, je to sympaticky obsazeno - na J. Bárdos a Aničku Sakmárovou ( bulvárem nazývanou slovenskou Angelinou Joley ) se hezky kouká a hoši Bárta, Révai hrají dobře a záda jim jistí herecká jistota Kostolný a řada slovenských legend ( nej moje oblíbenkyně paní Kronerová), takže ikdyž je to takové klasicky televizně ploché a předvídatelné ( milostné trio skončí tak jak si člověk řekne v prvním díle) dám dvě silné hvězdy, protože stál za to už jen kvůli dílům E03, který byl regulerně zábavný a E07 který byl regulerně šokující - obzvláště životní role Maštalíra, jestli ho někdo vůbec poznal.

Doktori - Pasca na chobotnicu (2014) (epizoda)

Trojuhelník Bárdos-Bárta-Révai míří do průhledného finále hrozně okatě a navíc děsně pomalu, v tomto díle to navíc zdržuje tragická story s bezdomovcem.

Specialisté - Hledání pokladu (2018) (epizoda)

Případ ztracených dvou malých dětí, které odvedl z lunaparku jakýsi muž v tajemné masce piráta, byl jaksi vysoce jednoduchý až komorní, krom týmu kriminalistů tam hrají jen další čtyři osoby a tvůrci se ani nenamáhali s nějakými slepými uličkami vyšetřování, krom podezření, že by v tom mohl být biologický otec. Pachatele prostě našli na videozáznamu... Tak takhle by to asi nešlo, ale ono to půjde, protože německá předloha podle které je v licenci točený tento seriál má víc jak třista dílů zatímco dnešní český díl má číslo 47.

Labyrint - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Unesení lidé v klecích tentokrát sice oblečení, ale kde já to viděl? Jo Labyrint S01, takže moment překvapení je tatam, Abych z dálky sto metrů našel rozdíl mezi S01 a S03 tak musím pátrat v obsazení - teda vlastně Vlasáková v první řadě taky byla, akorát tady je přeoperovaná z psycholožky na kriminalistku, Stach je pro mne navždy Anděl, takže že něco vyšetřuje s mrtvolama mne nepřekvapuje, takže jediný svěží nováček je Denisa Nesvačilová, které sice zatím vyšetřovatelku vražd nevěřím, ale hezky se na ni kouká. Hlavní rozdíl za sto bodů zatím vidím ve stupni brutality a hororovosti, kde Strach přitlačil možná zbytečně na pilu. První díl, který se motá na jedné vesnici kolem jednoho podezřelého byl slabý, ale seriál Labyrint považuju za špičku tv produkce ve srovnání s běžnou produkcí a ikdyž už mne nečeká asi nic originálnějšího a překvapivějšího než S01 tak se těším na další díl.