Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Po prvních krůčkách na Primě vystoupal Jan Kraus tímto pořadem na vrchol v českém rybníčku v žánru interview ve stylu tři hosti na gauči , žánru převzatý ze zahraničí.

Krejzovi - Narozeninová překvápka (2018) (epizoda)

Krejzovi asi mají evokovat slovní spojení crazy komedie, ale něco zábavného nebo aspoň vtipného, aby člověk hledal lupou - já nic nenašel. Je to barevné, dobře bohatě obsazené ( dokonce žolík z Boty jménem Melichar se mihne ) ale je to upištěné, trapné, nezábavné takže to nezachrání ani Revai a roztomilá zvířátka.

Tele Tele (2000) (pořad)

Pásová výroba z tohoto pořadu udělala pětiprocentní dílo. Ne že by to bylo pro homosexuály, ale asi jen každá dvacátá scénka je k zasmání. Nikdy jsem nebyl fanda tohoto formátu ( to musí být 100% jako Česká soda nebo nic) ale zpětně oceňuji tu čtyřku, že si tím udělali jméno a živili se několik let vlastními nápady.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Slovenský zombie horor s námětem nervového bojového plynu, který mění lidi na zombíky a který byl dovezen okupačními vojsky SSSR v roce 1968 a v osmdesátých letech ho zaktivizují žáci, kteří jsou zavřeni ve škole. Horory nemusím, ale pokud tento budu hodnotit v rámci hororvých béček tak navzdory tomu, že to působí jako studentský amatérský film tak ve srovnání s americkými produkcemi to má pár plusů za tři hvězdy: 1) soudružky pionýrky s motorovkou - dotyk s naším retro prostorem pro česko-slovenské diváky 2) vyprávění má spád, akci ( zombíci jsou stříleni, řezáni motorovkou, mláceni kladivem ...) a napětí ( při srovnání s podobnými filmy) 3) hlavní hrdinky Denisa Rőtlingová a Veronika Valentovičová jsou v krvavých pionýrských uniformách sexy 4) když někdo projeví vůli natočit film, ikdyby to mělo trvat osm let tak nemůžu dát jen jednu hvězdu

Beverly Hills 90210 - Série 8 (1997) (série)

Studium VŠ skončilo a naši hrdinové musí nastoupit do pracovního procesu, ale začnou tím, že si dají dovolenou na Hawai, odkud si přivezou nového kamaráda Noaha, aby s nimi hrál hned ve znělce. Tam si taky zahraje i slavná Hillary Swank jako svobodná matka, která učaruje Steveovi. Brandon začne pracovat jako šéf malých novin ( kde skončí i Steve a David) a dopustí se jako vzorňák neskutečného failu. Osmá řada je jen malý odvar slavného seriálu z počátku devadesátých let ( jediný dobrý díl S08E20), takže dvě hvězdy za účast opravdových hvězd H.Swank a dokonce Jessica Alba.

Beverly Hills 90210 - Série 7 (1996) (série)

Sedmá řada je hodně slaboučká, Brandon po malé epizodě se striptérkou se dává na celou řadu do kupy s tv hlasatelkou Tracy. Tvůrci po vyčerpání nápadů tlačí na pilu ždímáním citů, Kelly dobrovolničí v útulku pro AIDS pacienty a postará se o ztraceného klučíka, , Brandon se postará o ztracené děvče, hájí svou poctivost před soudem ( Walsh přece neopisuje!!!), Steve řeší chudého studenta, který nemá peníze tak přespává ve škole, pak řeší drogy... jediná opravdu zajímavá věc sedmé řady je vyřešení trojúhelníku Kelly-Brandon-Tracy jinak bída. Za výrok této řady považuji hlášku Claire Arnoldové: " Tahle parta je vážně promiskuitní "

Beverly Hills 90210 - Série 6 (1995) (série)

Šestá řada pokračuje studiem hlavních hrdinů na VŠ a nově se to popáruje pro tuto řadu: Kelly s malířem Collinem, Brandon s redaktorkou Susan Keatsovou, Steve s Claire, Valerie s Rayem, který chodí s Donnou a Valerie s Davidem, Donna s fotbalistou Joem, Nat se starou láskou - člověk aby si na vztahový seriál pro mladé z Ameriky dělal nějaký diagramy. Nejlepší díl je S06E10 vyvrcholení dějové linky Dylana, který se žení s dcerou vraha svého otce - tohle bylo asi to úplně poslední a opravdu regulerně zajímavé ze seriálu 90210. Po Brendě a Andree končí z původní party i Dylan.

Hadí pohledy (1993) (TV film)

Nějak si nevybavuji, že by Pavel Rímský, herec s naprosto nezaměnitelným hlasem, měl někdy hlavní roli jako v tomto hororově psychologicky laděném tv filmu. Námět je velmi dobrý ( možná i na celovečerní film), ale to zpracování alá levné kulisy nedělní chvilky poezie z toho dělají televizní věc k zapomění.