Boxer a smrť (1962)

Film Petera Solana o amatérském boxerovi z řad vězňů, kterého si velitel koncentračního tábora vybere a nechá udržovat jako sparingpartnera. Solidní psychologické drama s dobrou atmosférou, kde musím ocenit relativně originální scénář a herecký a sportovní výkon pana Kvietika.

Babička (1940)

Nejlepší filmová adaptace slavného románu Boženy Němcové. Takhle nějak jsem si to představoval, když nás to nutili číst ve škole.

Polnočná omša (2015) (divadelní záznam)

Divadelní hra podle které natočil Krejčík svůj stejnojmenný film je výborně obsazená, přičemž výkon Ondríka jako syna gardisty je excelentní, pozitivem je také určitě technická stránka věci - více kamer, dobrý zvuk, ale nemůžu nesrovnávat s filmem, ikdyž není úplně fér srovnávat film a divadlo, nicméně u toho divadelního představení prostě chyběla ta mrazivá atmosféra, která ve filmu byla naprosto dokonalá.

Polnočná omša (1962)

Štědrovečerní večeře v rodině Kubišových, u kterých bydlí nacistický major, jeden syn je gardista a druhý raněný partizán je tajně ošetřovaný v podkroví. Válečné černobílé psychologické drama sice z roku 1962, ale i přes některé zastaralé filmové věci fungující i dnes a za mne to je vedle Atentátu a Vyššího principu nejlepší československý film z války. První čtvrtina skvěle ukazuje nacistický teror na Slovensku v době 2SV a ta mrazivá tísnivá atmosféra strachu je k nezaplacení stejná jako ve Vyšším principu odkud si půjčili režiséra a Hannjo Hasse hlavního záporáka , který asi doopravdy mluví česky ač Východoněmec. Tři čtvrtiny filmu je pak komorní psychologické drama. PS: Jako perlička je obsazení mladičké Emílie Vašáryové, která byla jako mladá kočka

Anatomie života - Moje duše, moje krev (2021) (epizoda)

Když Nova zničehonic dává v jeden den dva díly svojí hitovky, znamená to, že ten seriál jde do kopru, nebo že inzerenti chtějí platit velké sumy dvakrát za večer jaká je to pecka?

Hlava Medúzy - Královny krásy (2021) (epizoda)

Otrava favoritky na vítězství v jakési soutěži Miss opět o milimitr lepší případ než předchozí, ale jestli tenhle seriál začíná mít něco aspoň trochu regulérně zajímavého, tak je to minilinka Heřmánka ml. z léčebny.

Území mrazu (2013)

Nicolas Cage jako detektiv, který pátrá po americkém sériovém vrahovi Hansenovi v podání výborného Johna Cusacka. John Hansen (1939-2014) byl sériový vrah, který unášel děvy a pak je svým letadlem odvezl doprostřed lesů Aljašky, kde je vypustil nahé a pak je lovil. Odsouzen za sedmnáct vražd. Tenhle film úplně vynechá nahotu, aby na to mohli chodit i mladší ročníky a zbyde sotva průměrná krimi, která je technicky na úrovni, prvoligově obsazená, ale s inspirovanou skutečností to má pramálo. To radši dám přednost lacinější, ale věrohodnější filmové verzi tohoto případu Naked fear s Daniellou de Luca. ( teda až na to finále )

Torpédo U235 (2019)

Belgický "válečný" film s námětem ponorky ... problém je, že žánr válečný je převálcovaný jakýmsi akčním béčkem o kterém si člověk udělá obrázek už dle úvodní scény, kde mne rozsekali ti odbojáři skrytí za oběšence se samopaly.

Crusoe (1988)

Filmová adaptace známé knihy, která jde originální cestou, když nabourává romantizující vykreslení Crusoa a do jeho životopisu mu dal povolání otrokáře a celkově to působí jakože syrově, sociálně... já radši klasickou verzi, když už jsem jako kluk četl danou knihu, takže tenhle film mi nesedl

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Sexuálně motivovaná vražda malého chlapečka byl trochu zajímavější případ než bába ve studni, ne že ne, ale zatím to beru jen jako rozjezd.