Ztracená kulka (2020)

Francouzské drsné akční krimi s náznakem rukopisu Bessona, které není světoborné, ale jede to v rychlém tempu má to fajn hudbu a povedené bitky. Autíčko s vidlema sice je úlet, ale žabožrouti vždycky uměli ty prohnilí policajty na dobrej level zábavy. Sice průměrné, ale příjemné překvapení.

Avantgarda (2020)

Jackie Chan jako šéf agentury, která jede akci po celém světě proti únoscům svého klienta. Jackie řídí a jeho mladší kolegové zajišťují akci. Není to tak retardované jako Kung-fu yoga, ale tohle by se mi líbilo asi ve dvanácti. Pestré, barevné jakože veselé za hodně peněz - takový Happy meal ve filmovém balení. Já chytnul averzi na tenhle film hned v první sekundě, když tam najelo logo China filmu se třemi postavičkami jak budovatelský Stalinův pomník na Letné kdy jeden s pěstí vpřed, druhý se samopalem a třetí se srpem. Už tohle mi zaselo semínko, že ten film budu špatně hodnotit .

Tři smrti Marisely Escobedo (2020)

Dokument z Mexika o matce, která jde zoufale po vrahovi své dcery navzdory vysilující nelogické nespravedlnosti ze strany institucionální spravedlnosti protože to je v zemi, kde je bordel korupce a do toho drogové kartely ( ikdyž ty s tím nemají co do činění, páč vrah byl její frajer ). Já jsem tento dokument shlédl omylem, protože jsem hledal životní příběh Miriam Rodríguezové, která pátrala po únoscích/ vrazích své dcery a šla proti drogové mafii nejprve přes kontakty v podsvětí, pátráním po sociální sítích, v přestrojení za státní úřednici vyslýchala další zločince, rodiny členů kartelu nebo jejich přátele a za tři roky se jí podařilo usvědčit deset členů kartelu, kteří zavraždili její dceru i po zaplacení výkupného. Policie sice ignorovala důkazy a nechtěla nikoho zatknout ale nakonec se podařilo. A nakonec tuhle paní rozstříleli na den matek u jejího domu. Tak tenhle dokument s hollywoodskými parametry jsem chtěl vidět. Tři smrti Marisely Escobedo je jen univerzální smutný dokument o nespravedlnosti, ikdyž v drastičtějších podmínkách zaostalejší , zkorumpovanější a s vyšší mírou kriminality zasaženější země.

Likemeback (2018)

Italský film s letní sexy atmosférou, která by se dala krájet, je sice prostinký o čtyřech ( hlavně o třech ) mladých lidech na jedné jachtě, ale má dvě zajímavé věci: 1) námět sociálních sítí a snahou být prostě slavný ve stylu, když už nic nemám, nic jsem nevyhrála, nic nedokázala tak budu plkat nesmysly a svlíkat se 2) prostě když devadesát procent filmu tři hezký osmnácky blbnou, rajzujou na jachtě z pláže na pláž , opalují se nahoře bez nebo bez plavek , tak si to zapamatuje asi každej . Tomu prvnímu jsem moc neuvěřil jako něčemu hlubšímu, asi proto že mi sociální sítě, kde se člověk sám prezentuje, jsou hodně vzdálené a mám k nim averzi a tomu druhému jsem rozuměl jako geniální relaxační reklama na léto, na kterou se hezky kouká. Hezky za tři hvězdy.

Wendezeit (2019) (TV film)

Fiktivní příběh agentky Stasi infiltrované do analytického oddělení CIA v Západním Berlíně naroubovaný na skutečnou událost, kdy se CIA při pádu socialistického režimu v NDR podařilo získat neznámo jak mikrofilm známý jako Rosenholz se jmény agentů, ale z dodnes neznámého důvodu chybí data od La.. do Li.. . Německý špionážní thriller působí trochu sterilně neakčně až televizně, emočně chladně, ale snaží se o určitou realističnost, kterou sice ztrácí pokaždé, když hlavní hrdinka překračuje hranice na Východ, ale ve výsledku mi toto dílo sedlo.

Policajt ze školky (1990)

Docela úspěšný pokus Arnieho oslovit jiné než svoje skalní publikum akčního žánru. Rodinné krimi o infiltraci policajta jako vychovatele do mateřské školky bylo námětem originální, ale já to považuju za jeden z nejslabších filmů v jeho vrcholném období.

Neviditelný na útěku (1992)

Docela originální námět neviditelného muže, kterého honí bezpečnostní složky státu a který se zamiluje do Daryl Hannah. Svižná, zábavná věc, která byla ve své době nadprůměrným trikovým filmem.

Férovka (2020)

Alec Baldwin jako trenér zoufalé čtyřicetileté Malin Akerman z které chce udělat šampionku v zápasech v kleci .... myslím, že na aspoň trochu kvalitní nebo aspoň smysluplný film na módní téma mma si ještě budu muset počkat.

Romulus (2020) (seriál)

Italský seriál s předělávkou Shout od Tears for fears jako znělkou k příběhu, který vychází k báji o bratrech, kteří založili Řím. Pokud se člověk dostane přes první dva díly, které jsou nudné a odrazující, dostane se mu drama z temného kmenového středověku s velmi přesvědčivou špinavou, strašidelnou, syrovou atmosférou, ale ve výsledku to uspokojí víc než tříhvězdičkově jen nadšené skalní příznivce středověkých tématů, my ostatní litujeme, že to nemělo jen tři díly.

Richard Müller, Adela Vinczeová: ONA A ON (2017) (koncert)

Prapodivný útvar, který kombinuje talkshow a koncert, a jehož úspěch závisí na tom, zda máte kladný vztah k moderátorce Vinczenové a k zpěvákovi Mullerovi respektive aspoň k jeho muzice. Úplně mi to nesedlo, protože ve výsledku ani koncert ani talkshow nebyla 100%, nicméně ta muzika mi sedne, tak druhá polovina to zachránila.