Základní instinkt (1992)

Pecka s odvážnými erotickými scénami na svou dobu, nejen scénami ale i otevřenými dialogy ( které jsou od konce devadesátek v každém teen filmu ) a vcelku napínavá ač předvídatelná krimi-zápletka. Duo Douglas a diva Sharon Stone vytvořili v jednoduchém napínavém filmu legendární dílo.

Honba za diamantem (1984)

Ve své době romantická dobrodružná pecka odehrávající se v kolumbijské džungli ( respektive točeno v Mexiku ) , akce střídá vtip s perfektní hudbou. Trojice Dougles, Turnerová a De Vito je polovina úspěchu tohoto filmu.

Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Takový pokus o ztřeštěnou komedii typu Sedmá rota, ale nebylo to úplně ono, přesto tento film hodnotím opravdu pozitivně, protože jsem se hodně nasmál.

Copak je to za vojáka... (1987)

Svižné, akční, perfektní muzika. Byla to sice reklama na socialistickou armádu jejíž obraz tu byl lehce vylepšen ( vlastně úplně ) , ale na druhou stranu tu není žádná ideologie a prvky satiry mířících do řad armády z tohoto filmu, dělaj pecku, která je koukatelná i dneska.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Jeden z nejlepších českých seriálů a z hlediska výpravy a počet herců asi jednička, ale do světové extraligy určitě patří ta Svobodova hudba k tomu.

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Česká hravá sci-fi komedie, dneska se něco takového už nenatočí, aby to bylo uvěřitelné. Herecké legendy to podtrhují.

Amerika (1994)

Perfektní hudba Lucie, perfektní téma a zpracování, dobré herecké výkony a temně depresivní atmosféra dělá z tohoto filmu pecku i po letech.

Now & Later (2007)

Zajímavý komorní asi romantický film okořeněný několika scénami s opravdovým sexem ( pohlavní i orální ). Čtyři herci, přičemž 90% filmu obstarají pouze dva - on a ona, přičemž ona je opravdu velmi pěkná mulatka.

Rebelové (2001)

Originální, barevné, příběh, který měl hlavu a patu a spoustu retro písniček. A Zuzana Norisová tady vypadá jako ta nejhezčí herečka v dějinách československého filmu.