Na střeše (2019)

Samotářský exkomunistický bývalý profesor vs. mladý Vietnamec dovezený jako otrok do pěstírny marihuany. Zajímavá konfrontace dvou světů v bytovém domě, kde se řeší sexy sousedka Anna ( Maria Bartalos tady má míň prostoru než jsem čekal ) její frajer Dyk a podpis na papír sdružení vlastníků, který vyžaduje správce Kokeš - skvělý Jastraban. Komorní , jednoduchý snímek, který je celkem příjemně odvyprávěný s citlivým, pozitivním feelingem a mně se to líbilo. Až se řekne jméno Švehlík, tak mi v budoucnu naskočí tento Mádlův film.

Nemocnice na pokraji zkázy (1999) (seriál)

Gabriela Osvaldová a Marek Vašut v zábavném scénkovitém útvaru parodující Nemocnici na kraji města se stylem humoru alá Česká soda. Mělo to pár skvělých momentů, ale jako celek to neutáhlo 45minut zábavy. Líbilo se mi to, zapamatoval jsem si to a nedočkal více než tří dílů, protože to ČT stopla.

Král zlodějů (2003)

Celkem silný syrový příběh o desetiletém ukrajinském chlapečkovi, kterého si koupí cirkusák Caruso a odveze ho do Berlína jakože z něj udělá hvězdu manéže , ale v reálu z něj udělá kapsáře a jeho sestru prodá do bordelu tureckému pasákovi. Těžký film českého režiséra Ivana Fíly, který není nějak úchvatný, ale v hlavě zůstane dlouho.

Modrý kód - Dlužíte mi smrt (2019) (epizoda)

Dneska bych to pro sebe pracovně nazval, kde jsem ty tváře viděl? Manželka traviče z Metanolu jako manželka humanitárního youtubera ( jů tubera na urgentu ) , Žolyk z Boty jménem Melichar jako chorá účetní, malý vietnamský chlapeček z Bezva ženské na krku jako malý vietnamský chlapeček a song z televize v Milionáři z chatrče jako závěrečný song. jak málo stačí ke třem hvězdám.

Planeta opic (1968)

Legendární sci-fi, kdy američtí kosmonauti po neřízené hybernaci se probudí v budoucnosti a jsou nuceni přistát na planetě, kde jsou lidé vývojově na úrovni opic lovené opicemi vývojově na úrovni lidí středověku. Ve své době fantastická podívaná, která se dá jako pohádka i dneska. Předčí dokonce i zpracování z roku 2001.

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Zfilmovaný legendární koncert kapely Queen, která jako jedna z mála západních kapel na vrcholu jela za železnou oponu konkrétně do Maďarska, které uvolňovalo šrouby trochu rychleji než zaprdění komunisti v Československu.

Specialisté - Zlaté časy (2019) (epizoda)

" Seřežu ti prdel, chlapečku" Štáfkova infiltrace do bordelu jako nový zaměstnanec, jehož pracovní náplň jsem do konce dílu nerozklíčoval jako něco smysluplného., takže jediný světlý moment byl jeho střet s dominou. Diplomaticky řečeno: na náhradníka za mého oblíbence Zadražila Hánu si budu muset asi dlouho zvykat. Ikdyž já si ještě úplně nezvykl ani na Dejdara, takže mne dnes v dost nudném díle potěšila jen Zuzanka Kajnarová a rád jsem viděl Petru Tenorovou.

Modrý kód - Rovnýma nohama (2019) (epizoda)

Under pressure za tři hvězdy ... jinak jsem se po dlouhé prázdninové pauze nějak ztratil.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Slabší pokračování francouzské komedie o otci, kterému se dcery provdaly za žida, araba, číňana, a afričana, tak tentokrát řeší že se všichni chtějí odstěhovat z Francie, čemuž otec v podání Claviera chce zabránit. Už to není tak originální a překvapivé a ani vtipné, já se asi hodinu nechytal dokud nezačala "akce" s cílem zadržet své zetě doma. Tři hvězdy této inteligentní, konverzační uhlazené komedii dám asi pro mou slabost pro Claviera, protože ten chlapec každým výrazem v každé sekundě záběru je 100%.

Neslušný návrh (1993)

Milionář Redford nabídne manželskému páru milion dolarů za to, že se s ním ona Demi Moore vyspí. Ústřední motiv, který tento film spolu s obsazením zapsal do historie , jinak by to byla zapomenutá romantická inteligentníí dráma. PS: Milion dolarů za noc s Redfordem ( při tehdejším kurzu 1:40 ), to bych si hodil korunou snad i já natož Demi ( pravda ikdyž vdaná ) a mám pocit, že v dobách slávy, by ženský platili spíš Redfordovi.