Noc žraloka 3D (2011)

Je to o chlup lepší než nějaký žraločí béčko ale bída. Koukatelné to je jen dokud parta mladých si užívá léto ( samozřejmě americky asexuálně) a dokud nepotkají žraloka.

Smrtící nymfa (2014)

Hororová reklama na dovolenou v Jugoslavii ( bývalé) za účasti italského borce Franka Nera? Na filmový zážitek málo, ikdyž uznávám, že Srbky mají něco do sebe.

Stalingrad (1993)

Thomas Kretschmann hrál dvakrát v životě ve filmu, který se jmenuje Stalingrad ( to je snad unikát ne?). Tenhle film je daleko lepší, lépe vypovídající ikdyž viděno z německé strany. Aspoň tady člověk zahlédne pá českých tváří. Vaškhůůůů.

Stalingrad (2013)

Čekal jsem důstojnější filmový pomník jedné z nejdramatičtějších událostí v historii SSSR/Ruska , ale dočkal jsem se brakového akčňáku se strašně stupidními digitálními triky, které byly v takové časté míře, že to regulerně vadilo fyzicky mým očím. To se mi ještě nestalo. Dám dvě hvězdy za téma a mého oblíbeného Thomase Kretschmanna, který si ty oficíry Wehrmachtu může od dob Pianisty vybírat deset denně.

Barva vítězství (2016)

Důstojný životopisný film o sprinterovi Jesse Owensovi se mi líbil. Navzdory limonádovému a místy moc filozofujícímu odéru to byl fajn příběh, který byl poutavě odvyprávěný a já si zapamatuju asi toto: 1) výpravné retro 2) rasismus v USA vs. rasismus v nacistickém Německu 3) atmosféra nacistického Němeceka na jedničku 4) i jako čistě sportovní film dobré 5) celkem historicky poučné, jak se asi přidělovala olympiáda nacistickému Německu. Za mne čtyři hvězdy asi i proto, že mám slabost pro filmy 2SV a blízské okolí. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/race/

Běženky a kapři (2016) (TV film)

Bizarní filmy Jima Wynorského jsou koukatelné jen asi pro skalní fanoušky. Běžný divák nechápe a přemýšlí při sledování jeho filmů o retardaci a ti chytřejší si položí otázku Qui bono? Já jako občasný sběratel kuriozit jsem mrkl na tohle ultrabéčko se skupinou sexy vězenkyň, žralokem, který se brodí nejen v blátě a pocitem, že bych taky mohl být reřisérem. Jim asi stárne, protože se divák nedočká ani samoúčelné nahoty.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Jednu hvězdu za herecké výkony a originalitu.... ale sorry nebavilo mne to.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Remake sovětského filmu z roku 1972, který je lehce nadprůměrným filmem, protože 1) hodně dobrý námět, který obloukem vychází lehce ze skutečnosti zkušeností scénaristy původního originálu 2) obrazově nádherná ruská krajina 3) hezkej ruskej dívčí dream team, který se občas svléká úplně dohana a ukazuje, že umělý prsa uměli i za Stalina?. Pár věcí ale drhne 1) způsob vyprávění s hromadou flashbacků je ze začátku hrozně nudný, dokud nezačnou honit ty německý paragány, tak se člověk kochá jen obrazem 2) patriotismus, který ke konci vyplňuje mezery mezi střílecími a kravácejícími akcemi 3) maličko logika filmu, kdy se nahánějí Rusové a Němci, se dostanou do původních míst a když Němci jsou napadeni neví kým, tak jdou za chvilku tábořit jakože nic

White Girl (2016)

Formou nezávislý film o jedné holčině, jejíž život se točí systemem sex ( celkem syrové odvážné erotické scény - viz. felace asi uměleho penisu?)), drugs ( každej v NY fetuje a kdo ne, ten asi už nemá nosní přepážku) and rockenrol ( kalí se nonstop)l. Hlavní hrdinka mne hned iritovala - promiskuitní zamilovaná nespolehlivá fetka a ačkoliv to má hrozně jednoduchou dějovou linku, tak mne ten film pohltil ani nevím čím. Působí atmosféricky a mne opravdu pohltil. Výkon hlavní hrdinky opravdu pecka ( jestli nehrála sama sebe)

Nějak se to komplikuje (2009)

Jednoduchá, předvídatelná skvěle obsazená oddechovka. Nic víc nic míň, ale mne to stačilo. Scény s nahým Baldwinem na posteli mne dostala do kolen smíchy. Už kvůli tomu ten film trochu vyčnívá z průměru těchto komedií.