Mogadišu (2008) (TV film)

Hodně sterilní až dokumentární rekonstrukce zásahu německého komanda GSG9 v Somálském Mogadišu. Přesto jak je to německy strohé tak já jako fanda těchto historických momentů jsem byl spokojený. Žádný testosteron.

Dr. Ludsky - Přiměřená obrana (2011) (epizoda)

Vyšetřování smrti po jednom úderu ( myslím, že by se vražda asi nedokázala ale budiž ), první milostná scéna v seriálu ( Maštalír vs. vdova )

Dr. Ludsky - Kostřička (2011) (epizoda)

Lehce nadprůměrný slovenský seriál, v jehož prvním díle je jednoduchá story s nemocným chlapcem a matkou sektářkou. Hodně věcí je sice okopírovaných ze zahraničí, ale co naplat : Maštalír to utáhne na charisma s ohledem na česko-slovenskou seriálovou tvorbu je to trochu lepší liga. Pomáhá to i obsazení mých oblíbenkyň Kolesárová a Bárdos.

Království zvěrstev (2010)

Komorní story o jedné gaunerské rodině v Melbourne, která se zaměřuje spíš v pomalém vyprávění na psychologii a gradaci než na nějakou akční akci. Formou spíše nezávislý film, který měl tedy dokonalou pointu. Hvězdy dávám za téma, herecké výkony těch psychoušů a Austrálii.

Úkryt v zoo (2017)

Komorní drama z druhé světové války o ukrývání židů v bývalé zoo. Začátek je obrazově nádherný, děj plyne poutavě ikdyž je jednoduchý, herecké výkony fajn ( dokonce dost českých tváří ) a český divák ocení i holešovické výstaviště přetvořené v krásné ( ...rozbombardované ) zoo. Jedinou malou kaňkou bylo levné nenásilné zobrazení života ve varšavském ghetu, které při znalosti faktů bylo hodně naivní a hloupé. To stačí porovnat Pianistu od Polanského a i filmová realita je mimo. Pro mne jako fandu historických filmů příjemný film. http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/zookeepers-wife/ realita vs film

Below Her Mouth (2016)

Jedna holka co vypadá jako kluk sbalí jinou holku, která vypadá jako zatraceně sexy holka a mají spolu vztah a celkem odvážný milostný scény. Nic víc. Pro potěchu oka fajn film, pro filmové srdce tomu něco chybělo.

Rocco (2016)

Působí to jednak jako pokrytecká kravina, kdy se z jednoho pornoherce dělá melancholicky filozofující mudrc, který svou kariéru omlouvá jako že je oběť své démonské sexuality chudáček malej. Je mi líto, ale všechno se mi zdálo strojené a aranžované a dokonce i scény s rodinou mi přišly neupřímné.

Áno, šéfe! (2011) (pořad)

Pan Žídek je sympaťák, ale jeho civilnější přístup je v kontrastu s teatrálním Polreichem je hodně kamarádská šou, na kterou si nejprve divák zvyklý na českou verzi musí zvyknout. Po všech dílech si říkám jestli není lepší než Polreich. Zatímco v české verzi jsou většinou vybírány restaurace úplných tragédů ( asi aby byla bžunda ), kterým ve většině případů nepomůžou už žádné rady protože jsou tak zadlužení nebo tupí, tak ve slovenské verzi jsou vybíráni restauratéři, kteří opravdu chtějí něco změnit a taky v drtivé většině následně změní i za cenu celkem velkých investic. Osobní nasazení pana Žídka i mimo vypnuté kamery svědčí o promyšlené a cílené snaze těm lidem opravdu pomoci - klobouk dolů. Pohlreich je jen jeden a udělal toho hodně, ale Žídek mne přesvědčil, že tento typ pořadu může přesáhnout tv formát do reálného života těch restaurací.

Prázdniny (2017) (seriál)

Letní komedie alá S tebou mě baví svět.. bohužel je to více spíš nevtipné než vtipné, ikdyž obsazení je celkem luxusní..