Sama v oblacích (2014) (TV film)

Námět hezký, obsazení sympatické, ale způsob vyprávění moc diváka do děje nevtáhl. Přišlo mi to hrozně sterilní, ikdyž jsem tomu fandil. Televizní film s levnými digitálními efekty.

Diagnóza: Šampión (2015)

Jednoduché komorní drama o jednom neznámém africkém lékaři, který stanovil diagnózu, která vedla ke střetu s celou tou americkou fotbalovou mašinerií. Přes dlouhou stopáž to plynulo celkem poutavě vyprávěné a musím ocenit herecký výkon Willa Smithe, který tu hraje v poloze, která pro něj není moc typická. Celkem mne potěšil i Alec Baldwin a nejvtipnější byla role Luke Wilsona, který tu strávil čas do jedné minuty.

Chcete být milionářem? (2016) (pořad)

Marek Vašut mne mile překvapil. Po prvních rozpačitých dílech si našel svou polohu a jistotu a už se na to dalo koukat. Ale byl jsem asi jedinej, protože pro malou sledovanost to stáhli a já si to teď sjíždím jako jednohubku na zahnání nudy na netu.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Vladimír Čech absolutně nejlepší moderátor tohoto pořadu všech dob. Ostatní hrozná bída.

Adidas versus Puma (2016) (TV film)

Je to sice televizní film, kde jako pěst na oko blikají digitální efekty, ale story je to celkem dobře natočená a pro každého kdo chodí kolem těch dvou značek každý den, tak na ty boty bude koukat trochu jinak. Zajímalo by mne zda je pravdivá historka, že Jesse Owens zaběhl Olympiádu v jejich botách zatímco jejich boty obouvala i nacistická sportovní reprezentace.

Náš vůdce (2008)

První polovina filmu, kdy se ze třídy po malých systematických krůčkách stane z běžné třídy ovladatelná místy nebezpečná masa lidí je naprosto famózní. Druhá polovina už je trochu méně realistická, ale působivá a to vyvrcholení je taková malá ulítlá černá kaňka na skvělém filmu. Hvězdy dávám za tu první polovinu, kde si člověk strašně uvědomí na zjednodušeném malém prostoru, proč tomu Hitlerovi nelogicky skoro celej ten národ fandil.

Památkáři (2014)

Skvělý námět, parádní výprava, retro, skvělé obsazení... ale ten způsob vyprávění mne vůbec nevtáhl do děje. Pro mne jako fanouška filmů z období 2SV veliké zklamání.

Eden (2012)

Film o nucené prostituci, který se vyhýbá syrovému násilí a úplně i nahotě, přesto to vtáhne o děje a přenese tu hutnou atmosféru.Film na základě skutečného životního příběhu Chong Kim ( viz https://www.youtube.com/watch?v=fROJ3nZWVds )

Deokhyeongjoo (2016)

Japonské císařství ovládalo Koreu od roku 1910, kdy utnuli korejského císaře Kondžonga, až do konce II. světové 1945. Tahle jednoduchá věta by měla být pro evropské diváky hned na začátku, aby se zorientovali v časových reáliích filmu, protože jinak je to trochu zmatené. Nicméně film o životním příběhu poslední korejské princezny je samozřejmě v detailech romantická, akční fikce, což nesnižuje kvalitu filmu, který je obrazově nádherný, retrovýprávný, skvěle zahraný a ač děj plyne asijsky pomaleji, tak je vyprávění poutavé.

Královna z Katwe (2016)

Sympatický příběh jak se z jedné chudé Uganďanky z chudinské čtvrti stala olympionička v šachách. Nejsilnější na tom je, že je to inspirované skutečností a na konci filmu se řadí herec a skutečná postava vedle sebe a to je celkem roztomilé. Nejsilnější dojem ale na mne udělal ten trenér, který svou činností a umanutostí dokázal z dětí, kteří neměli vzdělání, budoucnost, udělat vysokoškoláky a reprezentanty Ugandy v šachách a to nemluvím o tom, že u něj doma další adepti přímo bydlí. Klobouk dolů, co dokáže jeden jediný člověk . Ten film se měl jmenovat spíš po něm.