Specialisté - Vzdušné zámky (2019) (epizoda)

Pád pacientky z okna psychocentra. Podprůměrný díl, kde mne iritoval zhmotněný společenský pocit, jak je komplet všechno koupené , zkorumpované a zlobované na příkladu ministra vnitra, který nechtěl, aby se vyšetřovalo kolem jeho dcery, Ne že bych si myslel, že žijeme v ráji, ale aby ministr osobně objížděl kriminalisty, sledoval je a pak jim osobně vyhrožoval mi přišlo až moc přestřelené. Jak se to dělá v reálu nám ukáže asi až Babíš až bude jednou nohou v lochu.

Cizinec a krásná paní (2011) (TV film)

Juraj Kukura jako kurdský uprchlík a Marie Drahokoupilová jako vdova s velkým bytem, kam hledá podnájemníka. Stylem mi to připomíná jakési bakáláře ve smutném a depresivním balení s pomalým vyprávěním jak pro důchodové příznivce nedělní chvilky poezie. Kukura je válec a potěší Janka Kolesárová v roli srbské barmanky v roli ještě před Sanitkou II. ale jinak hodně podprůměrný tv film.

Modrý kód - Veronika (2019) (epizoda)

Minule Buchta, dneska nová sympatická "buchta" Vanda Chaloupková ... co díl to nová tvář, takže tímto tempem ještě pět dílů a bude tam nový primář místo starýho Bojana

Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Komediální krimi jako derivát úspěšného seriálu Doktor Martin posunul žánr hlouběji k absurdní komedii a ikdyž se tu mihnou známé postavy z původního seriálu ( párkrát Donutil, asi jen třikrát Marcinková ) velkou díru do světa neudělal ani jako nenáročná oddechovka. Nakonec největší pozitivní věc, z které mám u tohoto seriálu radost je, že si Robert Mikluš, kterého uznávám od Dukly 61, odbyl svou první filmovou hlavní roli a doufám, že dostal balík peněz. Je to barevné, občas veselé točené v hezkých exteriérech, řekl bych velmi dobře obsazené, ale celkový dojem je rozpačitý.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Falešný učitel jede s žáky na výlet do Thajska a celá tahle paráda se stala v Německu filmem s druhými největšími tržbami v historii tamní kinematografie, bohužel mně se zdál ze všech tří filmů Fakjů nejslabší.

Kemp hrůzy (1989)

Angela se vrací! Angela nejprve přejede truckem jednu mladistvou, aby se za ní vydávala a dostala se už na třetí tábor, kde to chce vyvraždit. Ikdyž je to to samé - táborníci, příroda, prsa a přitlačilo se v brutalitě a Angela je nejblíž k prohře,ale i tak je to nejslabší díl.

Autoškola (2019) (seriál)

Slovenský komediální seriál na pomezí grotesky má pár nadějných pozitiv: 1) námět prokopat se do vězení, kam kdysi ukryl táta lupič prachy nebyl marný ikdyž ani originální 2) muzika - permanentní sled hitovek, které tomu dodávají drajf 3) pár momentů, kdy jsem se opravdu zasmál ) nejlepší je akční duo Horváth a Domi Morávková Zelníková. Bohužel jako celek je to zasloužený propadák, protože těch pár dobrých momentů je propojeno velkou nefunkční nezábavnou až trapnou vatou. Ani jako oddechovka to nefunguje, na to je tam příliš nudných a rušivých pasáží.

Černé vdovy (2019) (seriál)

Seriál Primy dle finské licence o třech podceňovaných puťkách, které spáchají pumový atentát na své nepovedené manžele má pár pozitiv: 1) Tarrantinovský námět 2) obsazení 100%, Čvančarová, Siposová, Plodková famózní 3) snaha o moderní, svižný seriál. Bohužel hodnocení srazilo následující: 1) promarněná možnost zpracovat solidní námět ve způsobu vyprávění a logice ( chápu, že týraná žena se chce zbavit tyrana, ale zbavit se muže, který se chová divně a druhý, že nenaplňuje sexuální život? ) 2) snaha o moderní seriál skončila na půli cesty jako Tátové na tahu - méně vtipu než by člověk čekal a místy to vypadá jako klasická produkce komerčních televizí z devadesátek 3) zatímco vdovy jedou v žánru dobré černé komedie, Policie ČR s čestnou vyjímkou Bolka a mrazírenská mafie jedou v žánru absurdní komedie alá Laurel a Hardy.

Příští správná věc (2000)

Madonna jako instruktorka yogy, která si po jedné noci udělá dítě s homosexuálem, tak následně fungují jako rodina dokud se neobjeví Benjamin Bratt a rodina se rozpadne až se to řeší u soudu. Podle zápletky jsem čekal komedii, ale dostalo se mi jakési civilní melodrama, které by bylo velice jednoduchým nenápadným neškodným filmem, kdyby tam nehrála královna popu. Je to asi lepší a inteligentnější než jsem čekal, ale nejsem úplně cílový divák.

Prázdniny: Vánoční dobrodružství (2018) (TV film)

Parta rodičů s dětmi si vyrazí po Vánocích na horskou pronajatou chatu ( čili tomu každý může dát přízvisko "jako S tebou mě baví svět" ). Film vycházející ze stejnojmenného seriálu má stejně skvělé obsazení, hezkou přírodu a bohužel jen jeden vtip. Je to jakési nucené, nevtipné....