Ve jménu krve (2016)

Gibson by měl být jakážtakáž záruka, jenže... ono to už nějak nefunguje... Né, že by to nebyl dobrý film, ale... akcí pomálu, mnoho zbytečných dialogů a "hluchých míst" natolik, že rychloposuv občas pomohl. V podstatě od poloviny filmu jsem začal spíše brouzdat inetem a občas jsem odtrhl kukadla od monitoru, abych se podíval na nějaký ten "akční moment"... Až tak to bylo nudný... Takže - za Gibsa * a druhá za celkem hezkou štabajznu. Jinak - pustina jako ta příroda, ve které se to z větší části odehrávalo.

Tau (2018)

Zajímavý snímek o "holce z ulice", která má nadstandartní IQ, o šílém vědci s nulovou dávkou sociálního cítění a o UI, které nechápe "lidské křehkosti" svého bytí. Celkem zajímavý komorní snímek s příjemně laděným hudebním doprovodem. Ono dostat se z "vězení" není tak snadné, neb ač je to novostavba, tak je natolik projektována, že se nenechalo ničemu náhodě. Akorát to "souznění" jakoby "lidskou" Uinteligencí s vězněm bylo takové... až mooooc přátelské. Nakonec ale padouch zemřel (ne zrovna příjemnou smrtí) a vězněná se dostala ke kýžené svobodě.

Battle of the Drones (2018)

Také, když jsme v kamarády natáčeli amatérský film jsme si zajeli "vyblbnout" do Ralska, kde jsou opuštěný paneláky po sovětské ármy, JENŽE narozdíl zde od amíků, jsme my to natáčení (a občasné rozbíjení zdejších "rekvizit" v již tak poničených budovách - takže to naše počínání v podstatě vlastně nemělo na stav žádný vliv) měli ZADARA :-) Ale, v tomto případě si soudruzi amíci dojednali se soudruhy z Ukrajíny "návštěvu" (čti - bitevní pole) Černobilu - za pár chechtáků (které mohli některému z tamních náměstků dovolit chvilkový "lepší život"), aby ten snímek byl alespon "něčím zajímavý" (tak alespon to místo, že ;-)). No a protože to místo chátrá a v podstatě je už tak jako tak již dosti zdevastované, tak nějaké to střílení do stěn, rozbíjení oken a "rekvizit" takéž už nikomu vadit nebude. Jen si řikám, PROČ takové námahy, když v USA se zajistě najdou podobně spustošené a opuštěné místa??? Jenže to by nebylo tak "zajímavý" a taktéž nepředpokládám, že jednoduchý amík, který by sledoval tuto akční slátaninu by se zabýval tím, kde je třeba nějaký místo zvané Knoxwilvillagel v Konektikatu :-) ač by se jednalo třeba místo u něj "za humny". No a ted tedy k tomu ději, který je tak jednoduchý a přímočary, jako běžný gaučový obézní amík. Nějaký obchodník se zbraněmi si vymyslí historku o jakési neexistující republice, kde mají být fuj zbraně, které by mohli (jak jinak) narušit -bezpečnost státu- a tudíž je nutno tyto zbraně dostat pod FBI/CIA/RIAA/OSA/OTA/atd..ochranu. A tak tam vyšle spešl jednotku ármy žoldáků, která se nebojí ani Putina. Jenže mílé děti - byla to past !!! Oh my god !!! Co ted??? a Šebestová řekla Machovi : Tak bojuj!!! A Mach se rval jako lev, mlátil kolem sebe hlava nehlava až z breberek lítaly cucky... No a jak tak bojovali proti těm nepřátelům (dronům... no ... dronům.... ono to s dronama nemá v podstatě nic společného, bo to nelítá, nebzučí, nefotí... jediné co s těmi roboty něco spojuje je remote controlling) až jednoho napadlo, že by se TO dalo vyřešit jednou mouchou.... No všechno nakonec dobře dopadlo (opět - jak jinak) a mile děti je čas udělat hají.... PS: předpokládám, že taková chujovina ani nevleze k nám do kin !!!

Dcera čarodějky (2015)

To je tak, když se pletou pojmy s dojmy... Brnáci si pletou draka s krokodýlem, seveřani zase mají za draka varana.. No holt to v té pohanské době měli všichni nějaké "popletené" :-) Zneuznaný nevlastní syn krále Draken (spíše by mělo být Varren :-)) se chtěl dostat mermomocí na trůn a tak jednoho tichého večera "zmasakroval" vše, co by mu mohlo stát v cestě. Nějak to ale nezvládl se svým "bráchancem" a tudíž (aby se jako neřeklo) tak jej prohlásil za vraha. Ano - jedná se o pohanskou dobu, tenkrát kamery neexistovaly, daktiloskopie byla ještě neznámým pojmem a tak stačilo křivé nařčení, aby tomu všichni uvěřili. Jenže to by tady nesměli být čarodějky, které umí prohlédnout do duše každému a vyvolat pocit studu.... Noooo popravdě - nedokážu si představit, že by stud mohl někdy přemoci falešnost a intriky :-) myslím, že každému takovému je nějaké "červenání se hanbou" zcela u prdele :-) Jenže v daných dobách to asi brali vážně. Každopádně nakonec je tu otázka druhého dílu, protože prohnaný Draken nebyl zabit a tudíž asi bude chtít malou pomstičku ;-)

Poznamenaní (1948)

Velké plus tohoto snímku určitě nesou reálie, syrovost a (svým způsobem) i jistou dávku bezradnosti jak dětí, tak přeživších rodičů v poválečné době. Ono se není i čemu divit, nicméně jsou tu určité "zvláštnosti", nad kterými je nutno se zamyslet. Především v první části - jak je možné, že by malý klučina "zapomněl" svůj rodný jazyk, pokud byl s dětmi různých národností. Je velmi nepravděpodobné, že by z těch množství dětí bylo pouze jedno dítě z Čech - a ikdyby tomu tak bylo, tak je i dost pravděpodobné, že by ono dítko minimálně znalo Polštinu. Režisér však "potřeboval" vnést do snímku notnou dávku emocí a tudíž raději nechali dítko "němé". Pak tu máme přeživší maminku, (hledajíc své dítko) která bravurně ovládala angličtinu ;-) Zde opět vyvstává otázka - je možné, aby si dítko nevzpomnělo ani na "druhý jazyk"? Přecejen je celkem jisté, že v době před transportem se ona angličtina v rodině musela vyskytovat, nebot rodiče byly z vyšší společenské vrstvy (intelektuálové). Pak tu máme období, kdy se dítko učilo anglicky pod vedením Clifta (vojáka, co Karla našel). No a protože se jedná o americký snímek, tak samozřejmě musel přijít happyend (to by totiž žádná žena z kina asi nepřežila-být to jinak) - štastné shledání, kdy dítko jako zázrakem zareagovalo na maminku (okamžitě si vzpomnělo, že je Karel a taktéž si blezkurychle vzpomnělo i na češtinu). Z těcho výše popsaných důvodů nelze dát plný počet... Nicméně film byl emočně velmi působivý a tak si zbylých 4* plně zaslouží.

211: Volání o pomoc (2018)

Cagovi došly prašuje a tak vzal mobil a zavolal do studia, jestli se náhodou něco (cokoliv) netočí, že súrně potřebuje zacálovat nájem. A řejža řekl - joo.. něco bysme pro tebe měli. Sice je to sračka, ale nájem ti to zaplatí. A tak Cage řekl, že jo a už ho tu máme v plné parádě... s nekonečným zásobníkem (a mizernou muškou). A aby to bylo dostatečně genderově vyvážený, tak mu "sekunduje" černošská opička, co stále nepochopila, že když už vezme do tlapek ten mobil, tak ho musí pro nahrávání natočit na šířku!!! :-) ...ale opička zůstane opičkou a tak tvrdohlavě natáčí na výšku ;-) ... Dále (aby to teda o něčem bylo) taxe tu objeví pár týpků co prošli "nějakou" (a není to v podstatě jedno??) válečnou operací, kteří však rozumu moc nepobrali a nakonec tu máme policejního partáka, který "machruje" před opičkou, ale jakmile se něco stane, tak knučí jako štěnátko. Jako televizní výplň na jakýkoliv den je to použitelný, ale jít na to do kina??? To raději aby mi noha upadla !!! Samozřejmě nakonci je příslovečný "hepyend", takže všechno jak má v pravém emerickém filmu 4 jakosti být.

Rudá volavka (2018)

Zajímavý špionážní film... a to jen z toho důvodu, že v poslední době se těch špionážních filmů moc nevyskytuje. Takže to máte jako s tím počasím... Každý čeká na to kdy už konečně bude léto ;-) Dějově to zlé není, ale Jennifer je příliž moc chladná - bezemoční ato i ve chvílích, kdy by jí to i věřil... Jsou tam různé "místopisné" přehmaty a občas tam "zaskřípe" i ona ruština (cože to tam zamumlal ten amík čekajíc u toho plavečáku??). Každopádně s tou ruštinou je i tak to docela komické, když v celém filmu všichni dokonale ovládají angličtinu a to i na půdě nejvyššího sovětu (což je v pravdě dost komické). Pak tu máme několik "nelogičností" (ta výměna?měla jako znamenat co??) a nakonec ta přemrštrěná stopáž... (taky by se to dalo zkrátit o těch 30min žvanení o ničem). Suma sumárum - za tři továrišč geněrál ;-)

Temné hlubiny (2018)

Tak dva starci na chmelu zhrůzou zjistili, že jim docházejí prašule a tak si "střihli" zase jeden "akčnák". Bohužel je strašně vidět, že jak "baleťák" tak "ameriucký Ivan" už mají své za sebou a jejich hvězda pomalu ale jistě vyhasíná. Bohužel nic moc už se od obou čekat nedá a nejeden divák už jen (strachy) vyhlíží, až se jeden, či druhý vydá cestou N.Cage, takovou tou "dramaticko-psychologicko-moralizující". V tomto případě se jedná o velmi, velmi konzumní snímek bez nijaké extra přidané hodnoty. Zhruba od té doby co baletáka unesli na tu ponorku, jsem to začal mít spíše jako "kulisu k práci" s občasným pozorováním "zvýšené aktivity na obrazovce". Děj velmi jednoduchý, herecké výkony všeobecně balancujíc na hraně zájmu, nezáživné vyvrcholení. Tak trochu mi to celé připadá jako tvorba dnešních videoklipů - t.j. bez nápadu, sterilnost, jen "aby něco bylo". Ikdyž člověk tak nějak čeká, že JCVD či Lundgreen ještě ze sebe vymáčknou - je to jako čekání na "další Nagáno"... t.j. ačkoliv víme, že další Nagáno už nikdy nebude, pořád v to doufáme.

Ghostland (2018)

Tak já vám teda nevím... Po technické stránce k tomu není v podstatě co vytknout. Surovost z tohoto snímku tekla plným proudem, nicméně co se týče uvažování obou protagonistek - nevím... ale pokud by šlo někomu o život, tak se alespon brání a nenechá se vláčet za vlasy bez nějakého odporu. Když už konečně jednu z nich napadne "něco" udělat (psací stroj) tak to nedokončí. Co se týče té "ochechule" - taky se mi nezdá, že by -zpacifikovala- obě holčiny "najednou" jen tak... (minimálně by jedna musela přece "nějak" zareagovat). No nic.... každopádně horrorová atmosféra zaujala ;-)

Deadpool 2 (2018)

Myslím, že mohlu být spokojený. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Deadpool bavil od začátku až (téměř) do konce. Hlášky byly zábavné, děj neutuchající, občas se i pauzička "na záchod" objevila, takže jako proč ne ;-) Bohužel "jedna dolů" bude za to ječící dítko v písničce (ani nevím o čem byla, protože nejsem zrovna anglofonní člověk a titulky k tomu jaxi nebyly, takže důvod proč to dítko tak "procítěně" kvíjelo jsem nedekódoval), které bylo více než rušivé. A další padající hvězdička byla za zbytečně natahované "umírání" hlavního hrdiny... (dobře - chvíli je to zábavné, ale pokud se to "opakuje" několikrát dokola, tak už to přestává být zábavné a spíše je to trapné). Nakonec však přišla jedna "silná" nelogičnost v podobně onoho "strojčeku" (jak ho mohli "opravit"(a dále používat), když byl jen jeden a ten si ON vzal zpátky ssebou???). Každopádně závěrečný song od rockerky Bentar byl bombastický.....