Kahi (2016)

Málokdy se stává, že napíši takovýto komentář k filmu. Takže jdeme na to... Film to zajistě určité kvality má, taktéž i délka je volena vhodně. O dramatické chvilky není nouze což dává tušit pětice (nebo čtveřice?? ono to z toho obrázku není tak snadné poznat, bo je poměrně malý) hlavních protagonistů, kteří mají kupodivu stejné jména !! (nebo to jsou vícerole... těžko říct). Na druhou stranu - točit film, kde režisér, scénárista, střihač a herci jsou jeden .... to věru musí být přímo nadlidský výkon :-). Vzhledem k tomu, že se jedná o indický snímek - nemusí padnout do noty každému, takže budto si řeknete - bylo to dobrý, nebo.... že jsem se na ten snímek vůbec díval, když ani na CSFD není popis o čem to vlastně je! ... A JSME U JÁDRA PUDLA: Prosím tímto VŠECHNY PRVNÍ recenzenty, aby (v případě, že editor CSFD k filmu nedá ani strohý popis) alespon ve své recenzi popsali o čem daný film je. Případní zájemci pak alespon vědí na čem jsou a navíc - dle recenze - zváží, zda daný film je pro ně určen, či nikoliv...

Churchill (2017)

Rozhodnutí bývá občas komplikované, obzvláště pokud je velitel "jemnější" povahy. Osobně nelze upřít snahu vykreslit Churchilla jako bojovníka Anglie, který by nejraději vyhrával války bez ztráty jediného muže. Bohužel - válka je tvdá a bere si svou daň. A jak už to tak bývá - ve válce vyhrávají pouze tvrdí - nelítostní vojevůdci. Podívejme se třeba na takového Čingischána, že ;-) Ten do boje posílal tisíce, miliony ....hůlkové a jiní.... (sorry, nechal jsem se unést :-)) svých vojáků a... že by se zrovna zabýval, zda ten či onen bude zabit, či přežije ve válečné vřavě??? rozhodně ne. A podobně na tom byl i Áda.... Jenže - zde je přecejen trochu rozdíl ;-) Áda to přehnal, bo neuměl zavčasu skončit... Zato Čingischán?? ten si na velikou Čínu taky netroufl, ikdyž to byl jen Mongol ;-) Sice Mongol, ale měl dostatek rozumu. Sice zde je v tomto snímku popisován zlomek všech Churchillových činů (v podstatě se jednalo pouze o to vylodění v Normandii), nicméně to však nelze vztahovat na celé období jeho politiky. Mylně by pak mohl divák nabýt dojmu, že takto se choval při každém podobném dilema, mylně by divák mohl nabýt dojmu, že se "pošetilý stařík" pletl dospělákům do řečí a dělal trucovitosti... Takže berte tento snímek okem shovívavým....

Dva holubi (2017)

Jako námět to není špatné... ale to provedení... Tolik logických kopanců se jen tak nevidí. Skrytý podnájemník zřejmě nikdy neměl žádné zdravotní problémy, nikdy ho "pravý" nájemník nenadále nepřekvapil a to nemluvím o tom, že míra obou lidí byla diametrálně rozlišná, což zřejmě režisér taky moc neřešil (především co se týče hadrů). Nicméně to jakým způsobem znepříjemnoval život nic netušícímu Botetovi - to bylo (decentně řečeno) velký fuj :-)) (zubní kartáček neměl chybu). Film má sice na konci vysvětlení, ale i tak se těžko "dekoduje" kde se vzal tu se vzal... Takže rozporuplný zážitek a tudíž i rozporuplné hodnocení. PS: délka byla tak akorát, protože po hodině už to začalo celkem nudit.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Od Bourneho konečně další pořádný filmík se špionážní tématikou oplývajíc neohroženou bojovnicí kosíc všechny ty fuj protivníky bezohledu na jejich vytrvalost a stereoidní vypracovanost....(ostatně - někdy si řikám, stojí to za to? ty roky dřiny v posilce, aby Vás pak během minuty odbouchla nějaká blondýna olověnou včelkou?? :-)) Každopádně, bylo se na co koukat, bo Theron vypadala fakt jako ta Blonde - úspěšná to zpěváčka 80tých let ;-) Akce střídala akci, lokace východního Berlína byla taktéž působivá a celkově diskotékové sountracky 80tý let tomu daly onu pověstnou třešničku na dortu. Takže vřele doporučuji ;-)

Zdravotní test národa (2017) (pořad) odpad!

Asi odhlásím koncesionářské poplatky... Tohle rozhodně podporovat nehodlám !!!

Blade Runner 2049 (2017)

Je vidět, že nad filmem "bděl" Ridley Scott, ALE je kurewski vidět, že film nerežíroval. Špatné to rozhodně nebylo, ALE kurewski dlooooouhééééé !!!! zbytečně dlooouhééééé !!!! Ořezat dlouhé záběry na ksichty (asi to mělo nakopnout emoce u diváka?) , ořezat dlouhé a zbytečné monology hlavního záporáka (u kterého se divák ani nedozví kde mu bylo konce... nějaxe pak na něj na konci "zapomnělo") a máme hnedle z dlouhometrážního snímku "standardní" délku. Co se týče "honba" za zázrakem (t.j. za dítkem splozeného z "čistého člověka" a replikantky) nebylo to špatné. Krom oněch výše popsaných pasáží, (kdy divák počítá tuhle podhledy na stropě a pak zase volné židle v sále) akce střídá akci, takže se nedá říct, že by se jeden nudil (ikdyž - nutno přiznat, že dáma vedle mne sedící asi 3x zachrápala :-)) . Co se týče hudby - musím říct, že byla brilantní. O té se vskutku nedalo nic špatného říct. A hodnocení?? 5* bych dal, kdyby režie Scott. Jenže - jednu seberu za zbytečné natahování stopáže, druhou za opravdu, ale opravdu nedotáhnutý konec, kde se projevil snad ten nejhorší kopanec/klišé co kdy amík vymyslel. Klišé, kdy nadšení ze snímku ihned vystřídá nasranost (asi každý už někdy zažil ;-)) a tudíž zprvu vysoce hodnocený snímek v tu ránu padá do klasického průměru. (do posledních 10min - 71%, do závěrečných titulkách 49%). PS: v titulkách bylo hodně madarských jmen, takže už je to jasné!! Ridley Scott byl vlastně MADAR!! Jeho pravý jméno bylo Rydléjo Scottány :-))

The Sound (2017)

#neskutečnádebilitakteráopětnemáobdoby #jakrádjsemžeexistujítorrenty #naduchynevěřímvěřímpouzesvémujabku #mojejabkovydržísvítitvpodzemívěčně #jsemsice100mpodzemíaleinternetmámvždy #jsem100mpodzemíalenemámsignálnamobilu #mřížkajeIN #bezmřížkyjsemnikdo #kolikmřížekmámtolikrátjsemčlověkem :-)) a tak bych mohl pokračovat donekonečna.... Někdy si řikám, že ti amíci (kanadan nebo amík...jak vidno - už je to v podstatě jedno. Sračky točej v obou státech) už nevěděj roupama co by dělali a tak vymejšlej takovýhle stupidity. Film pojednává o jedné bláznivé kravce, která si hraje na "vymítače frekvencí" až jí z toho úplně cvakne a jde hledat zvuky do sklepení, kam 10let noha nevkročila. Pak tu máme jejího přítele, který jí v té cvokařině ještě podporuje a nakonec tu je jakýsi kriminalista, který buhvíproč všem těm povídačkám o duchách bezmezně věří. Během filmu cvokařka bloudí podzemím, posílá co chvíli na svůj fakebook výplody choré mysli, které štedře doplnuje nějakýma "hašema" (nebo jaxe tomuhle "módnímu výstřelku dnešní doby" nadává). Cvok musí být i režisér, který nějakou logiku totálně ignoruje (signál na mobilu není, ale soudružka si vesele internetuje na svém věčně svítícím notebook-jabku :-)). Nechybí obligátní klišé v podobě blikajících žárovek, baterek...atd, které vůbec nenavozují v tomto případě horrorovou atmosféru. Soudružka pak honí na svém jabku jakési vlny a oblbuje nás nějakým zvukovým editorem. Semtam kapání z nosu, semtam vrávoravá chůze, semtam halucinace.... no jeden z toho je jelen, ale nakonec cvokařka najde z podzemí cestu ven a můžeme si všichni vesele oddychnout, že už je konečně konec..... Bohužel - síla "mřížky" na FB je mocnější a tak tu máme opět klišé - mám ve sklepě ducha!! poradte!

Anti Matter (2016)

Takový běžný televizní film na sobotní odpoledne. Zajímavý námět alá Moucha s poněkud zvláštní pointou. Pochopilně zde máme celkem dosti nelogických částí, které zákonitě musí vyvstat při závěrečné "vysvětlivce". Bohužel díky těm nelogickým kopancům film sráží celkové hodnocení na běžný průměr. Být to přecejen trochu "promyšlenější" tak bych šel i výše.

Antikrist přichází (2017) odpad!

Už mě unavují tyhle sračkoidní footaagee camera filmy, kdy nějakej totálně vypatlanej amík má přelepenou kameru k oku a točí sračku za sračkou. Fakt nechápu, co na tom pořád ti amíci viděj... Jako, že to je sakra coooooool??? Ne není to sakra cooooool, je to sakra sračka !!!!! Tohle nedá ani jako výplň mezi reklamou TV Barrandov. Totální stupidita toto... Už od první minuty, jsem neustále zuřivě tukal na klávesnici šipku doprava a po 15min neustálého tukání jsem to vzdal tuknul myší na křížek přehrávače. PS: ...a tomu vypatlanci co kamerou prosí rodiče, aby mu poslali zase nějakej ten dolar, bych přál, aby místo toho točení sraček vzal krumpáč do pazour a jal se na pole odvést nějakou smysluplnější práci.

V utajení (2017)

Tak trochu Bourne, trochu Nikity a ..... Praha ;-) Špatný to očeň něbýlo na dnešní dobu, akorát jsem si řekl - co pak asi v tom Londýně mají za místo, kde by se krásně mohl ten biologický parfém s vůni jasmínu vesele šířit.... Metro! Jooo to by šlo ;-) Stanic tam mají, že by jeden se tam ztratil.... nebo snad Buckinghamský palác?? No - tam sice není takový provoz jako v londýském metru, ale - zase by to zajisté upoutalo větší pozornost :-) ...ne ne... vybereme si něco co by nikoho nenapadlo. Bude to nějaký tuctový stadionek, ale pozor kužátka!! Když už v Lodnýně je ta CIA, tak se to musí "nějak" trefně vystihnout - jooo FOTBAL !! jasně! a ne ledajaký - přímo emerický !! A aby klišé dostálo za dosti, tak rovnou meždunarodny "přátelák" USA vs VB (aby z toho ti amíci taky něco měli :-)) . Takže za tuto "násilnou roubenku" holt -1*. PS:... jooo a 22ka končí na Královce - tedy od tedka, protože to pan rejža takhle řekl :-))