Škola žen (2007) (divadelní záznam)

Klasika, která určitě fanoušky divadla a komedie nezklame. Výkony herců jsou velmi kvalitní.

Etiketa (2004) (seriál)

Vtipný a věcný průvodce pro každého... Průvodce do každé lidské společnosti

Loose Change 2nd Edition (2006)

V každém případě jde o dokument s odvážnými názory, které nás nutí k zamyšlení. Největším problémem je to, že asi nikdo nezná dostatek přesných fakt, které by osvětlily a uvedly události z 11.září na pravou míru. Přes to se mi tato teorie velmi líbí, protože ve všem vidím rostoucí vliv moci a pěněz. Obrázek o USA ať si každý udělá sám...Já osobně se přikláním k názoru jednotlivce, který své dílo prezentuje pouze k podání možné pravdy. Neschopnost zkorumpovaných orgánů podat přesné a uspokojivé vysvětlení a hamživost USA po ropě mi mnoho nepřidává na tom, abych věřil této straně. Ve všem je něco pravdy, ale přikláním se spíše na stranu, na které stojí tento dokument. - Ale musím upozornit, že se nenechám ovlivnit i z jeho strany, protože tento dokument je zpracován velmi podmanivě. Pouze chci ocenit zajímavou myšlenku, která se mi líbí a je velice nepravděpodobná. Zkrátka další nepřesné vysvětlení.

Vratné lahve (2007)

Osobně bych jako postarší člověk si filmu neodnesl lehce depresivní a pesimistické nálady. Tento snímek, mimo spousty konstatování a živtních rad obsahuje především vysmání se situacím, které mohou na stáří nastat. Člověk by i v těchto letech neměl ztratit svůj životní elán, ale být stále plný radosti ze života...Po filmové stránce bych mnoho věcí nevytknul. K Janu Svěrákovi chovám úctu a jeho díla vesměs obdivuji. Po kratší odmlce na naší filmové scéně se konečně objevil velmi slušný snímek a to už je co říci.

Let číslo 93 (2006)

Je velmi zodpovědné a odvážné pustit se do zfilmování katastrofy, která ovlivnila tak mnoho lidí. Jedná se o velmi choulostivé téma a mohly by jsme se setkat s odporemveřejnosti k tomuto snímku. Nicméně ten je realizován přímo mistrovsky a je pěknou dokumentací toho, co se 11. září 2001 událo. Samotný film působí velmi realisticky a přesvědčivě. U mne po celou dobu svého trvání udržel napětí. Možná se ve své střední části zdá být zdlouhavý a přplněný neustálými fakty o jednotlivých letech. Mě osobně to uvádělo do zmatení - a tak by to také mělo být. Tehdy příslušné orgány nebyly na útoky připraveny a reagovaly příliš pozdě... Tomuto filmu bychnic nevytknul a považuji ho jako jeden z důležitých prvků novodobé kinematografie.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Cuaron ti umí. Velmi pěkně zpracované dílo, ve kterém panuje úžasná atmosféra, scény propracované do detailu, výborná výprava, atd...Tento díl zcela zastírá oba díly předchozí a také svého následovníka - ohnivý pohár. Hudba od mistra Williamse je dotažená k genialitě i když je možná až trošku "přepracovaná", ale to vůbec nevadí. Prostě velmi podařené rodinné dílko.

Světla pasáže (2007) (seriál) odpad!

Tudy cesta nevede. Většina seriálů českých komerčních televizí nestojí za nic. Vznikl nový trend natáčet si spousty vlastních televizních seriálů, které budou dělat společnost některým spoluobčanům, kteří patrně nemají nidc lepšího na práci, než jen sedět u bedny za každou cenu. Vidím v tom jakousi "konzumaci", která vám nic nemůže dát, ale alespoň nějak zabijete čas. Z těchto důvodů dávám tomuto dílu z mnoha dalších "odpad". Naprostá zbytečnost...

Misery nechce zemřít (1990)

Zpracování podle knižní předlohy je vynikající, i když kniha přináší o trochu více napětí. Zahráno je to také velmi dobře, o výkonu K.Batesové se ani nemusím zmiňovat. Samotné spracování filmu se mi zdálo trochu slabší, a to kvůli místy hluchým chvilkám a především na horor klidné, zasněžené krajině ve dne. Zkrátka jsem neměl během filmu ten spávný nádech hrůzy i když role ošetřovatelky působila někdy hrozivě Musím alespoň zmínit strhující konec, který se dokáže zapsat živě do paměti a vyvolává hrůzu i když je možná pojat poněkud drasticky.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

K dokonalosti technické stránky filmu nemám vůbec slov. Na tomto velkofilmu pracovala elita z filmařů. Nelze nezmínit kvality tohoto snímku, kterému nemám co bych vytknul. Od režie, scénáře, kamery, střihu...přes společnosti které se na filmu podíleli...až po vynikající herce a kaskadéry. Takto má podle mých představ vypadat akční film Dle mého názoru se jedná o nejlepší novodobbý akční film na motiv 2. světové války.