Malý zázrak (2006)

Ja osobne nezdieľam americké nadšenie pre Baseball, ani mu nerozumiem, ale to je fuk. Film potešil retrom 50 tych rokov, ale dejovo ozaj rozprávočka pre malých američanov - pochybujem že všetky slovenské deti rozumejú vôbec tomu čo je Baseball a už vôbec nie prečo sa robí okolo toho taký Humbug. Hovoriaci tenisák bol vcelku vtipný, aj pálka nebola na zahodenie, malý zázrak pre škôlkarske deti. Moje uznanie že z tak infantilnej témy američania vykresali celkom nenudiaci celovečerák.

Uuups! Noe zdrhnul… (2015)

Nápad s archou bol síce fajn, ale v rámci deja bolo úplne jedno či ide o archu, meteor alebo ladovec ... Noe sa vo filme vôbec nezjavil, čo bolo na škodu veci, všetko to odohrali len animované zvieratká (inak animácia celkom na úrovni). Celkový dej je potom klasika pre malé deti o priateľstve, vzájomnej pomoci, úcty ku každému tvoru ... bla bla bla ... atď jednoduché morálne poučenie pre škôlkárov. Raťafáci pripomínajú skôr vymyslených plyšákov ako nejakých živých tvorov, neviem či to bol zámer ... no záverom pozerateľné to je, miestami vtipné v závere dramatický doják (pre malé deti) a asi toľko... ešte dodám : veľké plus je že hneď na začiatku (a ani potom) niekomu neumrú rodičia alebo čosi podobné tragické ako to býva v súčasných animákoch zvykom. Dodatok: jediná scénka na ktorej sa smejeme a si pripomíname je ako si Ratafák prdol do toho leva a ten sa poskladal na zem.

Hurá na fotbal (2013)

Ach Španieli a Argentínci sa s tým svojim futbalom nezaprú. Ale z druhej strany celkom originálny námet, skvelá animácia, detsky naivný dej ale nevadí, futbalové postavičky vrátane aj svojich negatívnycha egocentrických nálad...celkom dobre sa na to pozeralo a miestami to aj pobavilo...

Bajky naruby - 3 prasátka a nemluvně (2008)

Teda ja som z toho nejak nadšený nebol. Snaha o zmodernizovanie a pretočenie starej známej rozprávky sa cení, ale boli tu už lepšie veci (Carcoolka napr.), jasne pozrieť sa to dá, zopár hlášok a scénok bobaví, ale ako celok také nemastné neslané s dobrým nápadom ale plytkým dejom.

Vysaj si (2009)

Nepodarená snaha natočiť niečo na spôsob Rocky Horror Picture Show, výprava úplne slabučká, herci povedzme že OK, najmä nasadením Iggiho a Alice, upírie masky na úrovni 70-80 rokov, hudba skupiny všetko iné len nie rockový mazec, no neviem... Plusom je v zásade jednoduchý a pomerne odsýpajúci dej, Sem tam nejaká dobrá hláška (najmä Iggi: Ty nie si looser ale koko...) sexy upírka Jessica Paré ... jednoducho pozreť sa to dalo, ako bolo spomenuté nenáročná blbinka na dlhý nudný večer.

7 trpaslíků (2014)

Snaha Nemcov vyrobiť niečo na spôsob Pixaru alebo Disney Studios - klasika v súčasnom šate so snahou o cool hlášky, súčasného humoru a trocha prodovať súčasnú kinematografiu. Nemôžem povedať že som sa nebavil ale celkový dojem je taký roztržitý, nejako mi to celkovo nesadlo a pritom snaha Bola veľká. Možno aj nie práve najlepšie animácie na úrovni TV animákov pre 2 ročné deti akosi pokazila dojem.

Les sebevrahů (2013) (TV film)

Trošku som prestrelil hodnotenie, ale podla mňa to až taká katastrofa nebola. Nevýhodou filmu je fakt že sa snaží napodobniť japonské vlasaté (a nízkorozpočtové!) duchariny, žiaľ naši šikmookí priatelia majú toto remeslo v malíčku a dokážu vystrašiť aj vechťom na podlahe, ale tomuto filmu práve chýba nejáká tá esencia či grácia ktorú japonské filmy ponúkajú. Škoda, snaha tu Bola, masky obstojné (japoncom stačí si nasadiť čiernu parochňu a vypučiť oči), pár dobrých scénok v lese (trocha odkukaných pre zmenu z Evil Dead), halvná predstaviteľka OK, zvyšok retardovaní teenagerskí idioti (USA sa nezapre). Mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Poznánka na koniec: Film snáď niečo prinesie vyznavačom dlhovlasatých ducharín a ducharín vôbec, vyznavači splatterov, gore a podobných delikátností ruky preč.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Úplne zle. Nechcem sa stále odvolávať na pôvodnú trilógiu z 80 tych rokov, ktorá bola svižná nápaditá s istou dákou nonšalantného humoru. Pri Pomste Sithov som mal pocit že sledujem psychologickú drámu kde na pozadí beží nejaká scifi strielačka na Playstatione. Samotný film je o prerode a prechode Skywalkra na temnú stranu sily čo toporne sleujeme skoro 2,5 hodiny. Jediné čo mi vtislo istú dávku nostalgie a spomienky na staré dobré SW je úplne záverečná scéna. Inak celá táto trilógia upadla do PC animovaného bahna podobných sci fi skvostov ktoré nájdeme aj ako amatérske filmy na inernete

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Celá táto trilógia mi oproti pôvodnej vôbec nesedí. Máme tu opäť všadeprítomnú počitačovú grafiku, neprehľadný a vzhľadom k žánru zbytočne domotaný dej, zbytočnú vsuvku o vzniku Boba Feta a po úpornom 2,5 hodinovom sledovaní mi stále neni jasné o čom tie klonové vojny vlastne boli. Oproti I z blata do kaluže.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Teda ja som vyrastal na pôvodných Star Warsoch z 80 tych rokov, a toto bolo obrovské sklamanie ako aj nasledujúce 2 diely. Nemohol som sa ubrániť pocitu že sledujem nejakú počítačovú hru prepojenú so zbytočne zamotaným a neprehľadným príbehom. Na rozdiel od pôvodných SW Lucas siahol po herecky zvučných menách (Neeson, S.L. Jackson) ktorým účinkovanie v SW vôbec nesadlo - nakoľko sa preslávili v úplne iných rolách. Navyše pre insiderov pôvodnej ságy bolo od začiatku jasné že ten milučký chlapček sa zmení časom v monštrum Darth Vadera čo mne osobne dosť prekážalo vnímať malého Anakina ako ešte kladnú postavu.