Larva (2005) (TV film)

Ale no tak, na béčko to bolo prijateľné - nemožno očakávať nejaký skvost na tejto úrovni. Napriek tomu vcelku akčný dej, postavy OK - najmä William Forsythe v úlohe starousadlíckeho farmára, aj David Selby ako hlavný záporák sa vydaril. Jedine vytýkam - čo tu už bolo aj spomenuté - plagát sľubuje ohavnú ľudskú príšeru, no namiesto toho (mini Spoiler) tu poletujú akési digitálne netopiere, čo by nevadilo keby boli aspoň trochu strašidelné - ale ono to vyzerá ako dýchajúci pohodený igelit. Inak ako zábava na jeden večer úplne pohodový film - nezabúdajme že béčkový.

Vzpoura strojů (2009)

škoda toho čiste béčkového prevedenia. Film mal našlapnuté na kultovú záležitosť. Herci OK, triky prekvapivo dobré vzhľadom na nízky rozpočet a rok 2009. Navyše to malo aj dobrú záverečnú myšlienku, škoda. Ale ako béčko to funguje nad priemer, scenár aj réžia OK bez zbytočne hluchej vaty, ako bonbónik tu vystupuje Danny Trejo prekvapivo v úlohe klaďasa, na toho chlapa s plechovým ksichtom mám jednoducho slabosť.

Zlo (2012)

Minimalizmus v ešte minimalistickejšej podobe - a kupodivu to funguje. Išiel som do toho s obavami že celý film sa prekecá pred FF kamerou, ale ono to nabralo atmošku, obrátky a presralo to väčšinu FF made in USA a podobných. Navyše som odporca FF kamery a odhliadnuc od toho bývam v Bernolákove - tak som sa radšej dobre pozamykal :). SPOILER: škoda že ten démon či duch sa mihne na sekundu v jedinom zábere - lebo za tú masku sa ozaj nemuseli hanbiť. Na obhajobu však musím povedať že na slovákov som nečakal že sa tam mihne vôbec niečo....

Dokonalý šéf (2015)

Tak ja som sa moc nenasmial - neviem prečo je to uvádzané aj ako komédia. Príbeh samotný - dobre zahraté, ale pre mňa už dosť obohratá gastronomická téma. Akože by som mal byť dojatý z toho že týpkovi sa nedarí navariť dokonalú žranicu pre snobov ktorým je to aj tak fuk - toto má býť nosná téma nejakej drámy? Ak si toto pozrie niekto komu umrel niekto blízky alebo zhabali majetok za neplatenie hypotéku asi by mal sto chutí nakopať celému štábu riť. 2 hviezdy za skutočne kvalitne odohraný film, ono je už umenie takýto blábol vôbec zahrať.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Berem späť hlášku že Kaňadania by mali hrať hokej a netočiť horory. Geniálna minimalistická paródia na USA horory vidlákovo vs. Teens (ktoré už osobne nemôžem ani cítiť). Jo takto si predstavujem že v reáli sa odohrali všetky tie hororové sračky made in USA.

Bubáci (1986)

Ale jo na svoju dobu sú tu všetky trikové hororové vychytávky, ako bolo tu spomenuté - žiaden dej len masakra hlavných postáv - klasický atribút filmov z 80 rokov. Dôležité aby všetko pekne bublalo, rozkladalo sa atď... Zhrnutie: predstavujeme hororové triky 80 rokov v jednom filme.

Muž z ledu (1985) (TV film)

Pamätám sa ako to niekoľko krát bežalo na ORF1 v dobe komunizmu. Vtedy iné zdroje neboli tak sme udivene pozerali aj na tento horor. Ale aj na tú dobu nudná tuctová záležitosť, snáď záverečná sekvencia to vytrhla (dodnes ju mám v Pamäti) preto z Nostalgie 3.

Devil Seed (2012)

Snaha tu Bola. Ľakačky servírované v pravom čase, občas nejaký hnusný ksicht sa mihne, no napriek tomu som to pozeral na 4 razy lebo vždy som zaspal. Bohužiaľ aj záverečná sekvencia je nízkorozpočtová a nedá očakávanú údernú bodku na záver filmu. Čo bolo pre mňa snáď najväčším sklamaním v porovnaní s ostatnými exorcist filmami - tam aspoň na závere si dali záležať,tu (Spolier) sa mihne hnusný ksicht pred kapotou auta a thats it. Scenarista aj režisér tlačia na pílu čo sa do rozpočtu zmestí ale želaný efekt neprichádza. Hoci úvodnú atmošku to malo dobrú, poondeje sa to niekde od 40 minuty kde ma už ťahalo na spánok. Záverom snáď: !!!Kanaďania - hrajte hokej, netočte horory!!!

Svatební cesta (2014)

Na to že to odohrajú prakticki 2 herci v jednej chate klobúk dole. Atmoška sa dá krájať a nie je potrebné nijaké zbytočné bububu. Jedinou nevýhodou takýchto snímkov je fakt, že sú na jedno pozretie - ono ak už viete čo sa stane a o čo ide atmoška je v rici a tým aj podstata filmu na ktorej je vystavaný. Ale opakujem: veľmi dobrý film.

Temná strana dveří (2016)

To bolo tak duchársky klišoidné až to bolo dobré. U mňa veľká spokojnosť, aj po vizuálnej stránke výborne zvládnuté, netradične sa dej odohráva kdesi v Indii - to práve dopĺňa skvelý vizuál, tradične straši v starom dome (viď aj Poltergeist, Amitville a pod...) ale nič z toho nevadilo, jednoducho vydarená ducharina v klasickom šate neprinášajúca nič originálne ale koho to sere.