Mihwakin donghyeongsang : jeoldaekeulrik geumji (2012)

Prežutý Ring - síce svojsky so zopár dobrými momentami, ale stále systém Ring. Nijak nič nové mi to neprinieslo. Záverom však treba uznať zručne zvládnuté remeslo na klasicky nízkorozpočtovej úrovni. Amíci by s takým rozpočtom nenakrútili ani titulky.

Temné nebe (2013)

Príjemne mrazivé prvá polovica filmu - osobne mám rád taký štýl - potom to nejako celé padlo do roviny bežného tuctového deja (aj keď ešte stále pozerateľného) rodinka sa zabarikáduje, mocú sa tam emzáci...no ale celkovo po čase nejaký inteligentný horor dokazujúci že nie vždy len dlhovlasí duchovia vedia vyvolať mrazenie...

13 Eerie (2013)

Skutočne mi už lezú na nervy Zombie filmy - výsledok úbohej predstavivosti producentov scenáristov a režisérov - máme rozpočet na horor - hurá natočíme niečo o Zombie! ALE ako tu už niekto spomenul začiatok mal skutočne dobrý rozbeh, ponuré prostredie, postupné budovanie atmosféry, dokonca aj prebudenie prvého zombíka malo svoj rajc - normálne miestami som mal nervy ako struna. Potom zombíci začali pobehovať ako na altetických závodoch (čo už samo osebe je síce originálny prvok ale kravina) a začala tuctová negustiózna vyvražďovačka. Posledné minúty som len úporne čakal na titulky. A dočkal som sa vrátane otvoreného (dosť dementného) konca. 2 hviezdy skutočne za rozbeh filmu.

Past na žraloka (2006)

Nevadila by mi ani tak animácia - skôr film má problém po Nemovi a Príbehu žraloka (nezabudnime ani na Malú morskú vílu) v oblasti morských rybacích animákov nejako ohúriť, resp. vôbec nejak zaujať. Pre decká to bude na krátky čas ok, tie moje to videli a nejako nepýtajú repete (ako normálne býva zvykom). Na škodu je hneď na začiatku tragická scénka - malému onému ulovia rodičov - čo je výsadou aj mainstreamových animákov (Nemo, Leví kráľ, Dobrý Dinosaurus), neviem prečo majú scenaristi v tomto záľubu - ide predsa o film pre deti, nie o drámu - tej si decká v dospelosti užijú aj bez kina

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Skutočne oddychová blbinka ktorá mi režijne i scenaristicky pripomenula roky 80 te (napr. Poltergeist) ale bohužiaľ žijeme už v inej dobe, takže vyznavači súdobých hororov si nepošmáknu. Je tam veľa slušných scén, útok plyšových (a iných) hračiek, inak celkom slušne i vtipne zvládnutý (pozor na medveďa), tu a tam vtipná hláška, ako som spomenul pre mňa akési Retro hororov 80 tych rokov. Dnes ale divák očakáva od hororu čosi iné...

Lovecká sezóna: Strašpytel (2015)

Neviem, mne táto séria neprirástla nejako k srdcu. Už 3 diel nemal hlavu ani pätu, z tohto si nepamätám nič, nakoľko sa mi to moce s 3 predchádzajúcimi dielmi a tie 3 predchádzajúce som mal taktiež domotané. Úplne zbytočný počin tento film.

Lorax (2012)

Také nemastné neslané, vyslovene animák do počtu. Dosť mi prekážali gitarové avantúry hlavného hrdinu, nejako to vôbec nezapadalo do celkového konceptu filmu - snáď len ťah režiséra spraviť film o čosi atraktívnejší. Zelené posolstvo prekypuje snáď v každej scéne a stráca tak na údernosti.

Oculus (2013)

Už len podľa jednotlivých hodnotení veľmi rozporuplný film pre vyznavačov hororov. Ja osobne takýto štýl milujem, postupné budovanie atmosféry, tu a tam nejaká lakačka, skrátka u mňa inteligentný horor bez zombíkov, FF kamery, tupých kanibalistických vidlákov z USA a podobných otrepaných tém, kde hororová stránka sa koncentruje na hektolitry krve a vyrvatých vnútorností - všetko ostatné bolo myslím už uvedené v predchádzajúcich komentároch - nebudem sa opakovať. Snáď na záver veľké plus aj za herecké výkony v podaní neokukaných hercov. Určite kvalitnejší snémok ako Sinister či Hrôza v Connecticute.

Moje neviditelná sestra (2015) (TV film)

Na TV Film vcelku OK, vrátane zopár digitálnych trikov, pre začínajúcich teenagerov úplne v pohode film.

Danika (2006)

Ja som to videl 2 razy a nemôžem inak len spokojnosť - najmä záver (aj keď áno, pointa sa dala očakávať) veľmi silný moment celého filmu. Herecké výkony OK, výprava trošku poskromná ale postačujúca.... skrátka po čase thriller ako má byť s príjemnou a neotravnou stopážou (tiež veľký plus filmu)