Svatební cesta (2014)

Na to že to odohrajú prakticki 2 herci v jednej chate klobúk dole. Atmoška sa dá krájať a nie je potrebné nijaké zbytočné bububu. Jedinou nevýhodou takýchto snímkov je fakt, že sú na jedno pozretie - ono ak už viete čo sa stane a o čo ide atmoška je v rici a tým aj podstata filmu na ktorej je vystavaný. Ale opakujem: veľmi dobrý film.

Světová válka Z (2013)

Ked pre mna sú tieto Zombie apokalypsy na jedno brdo, rozdiel je snád len v rozpocte ktorý na to tvorcovia majú - vid našu megalomantickú Vojnu Z - v zásade na jedno brdo ako ostané, len výprava a triky na vyssom leveli, obstarozný Brad Pitt a neskutocná mediálna kampaň pred uvedením filmu do kín. Inak sa v nicom neodlisuje od Den mrtvých, Súmraku mrtvých. Večernej toalety mrtvých (ak toto este neni natocené určite to niekto natočí). A pocitacoví triky uz dnes nikomu netrhajú žily.

Šepot (2007)

Čistý Psycho horor s nejakými tými démonickými zabitiami. Ono nie je to zlé, má to atmosféru, napätie, no uvítal by som aj trocha viacej strašenia, (SPOILER PRIDE) ktoré sa tu obmedzilo na jediný záber na toho fagana s černýma očima. Záver filmu prekvapivo úsečný - a to doslova.

Šingeki no kjodžin (2015)

Teda ja mangu ani Anime nesledujem vôbec, takže film som zhliadol ako celok, nezaujatý nejakými predsudkami z Anime a paráda. Čakal som strašnú kravinu, Bola to strašná kravina, ale pútavo a akčne natočená, námet obstojný, PC animácia a triki pod psa ale mne to vôbec nevadilo. 90 min akcie, trocha gore, málo kecania ... a hlavne normálna stopáž - amíci by to natiahli na 3 hodiny. Okrem kvality trikov ozaj nevidím rozdiel oproti kasovým trhákom made in USA podobného zamerania.

Šingeki no kjodžin ATTACK ON TITAN: endo obu za wárudo (2015)

Po naivnej ale inak údernej 1-ke pokles o niekoľko levelov dole, najmä v dôsledku zjaponštovania celého filmu - vykeckávanie, dramatické pohľady bez slov etc... S Manga/Anime nemôžem porovnať - nesledujem Anime lebo ma iritujú postavičky s večne vysunutými bradami a zaťatými zubami - normálny človek by Dostal kŕč do sánky.

Šinsei: Toire no Hanako-san (1998)

Vzhladom k tomu že sa písal rok 1998 keď film bol natočený dá sa veľa odpustiť. Bohužiaľ v súčasnosti keď existujú tisícky podobných filmov len z oblasti dalekého východu film stráca lesk. Triki na úrovni rokov 90 a to ešte s nízkym rozpočtom, dejovo a režijne klasicky po japonsku so spústou dialógov a minimom hororových scén. a aj tých pár pôsobí skôr komicky (najmä záver). Vo svojej dobe to mohol byť skvelý film, súčasnému divákovi však veľa neprinesie - a to ani fanúšikovi ázijských vlasatíc akým som ja.

Špióni (2019)

Super oddychovka, super grafika aj super hlášky. Pod týmto povrchom sa skrýva vynikajúci príbeh miestami až dojímavý. Jasne že je to vykradnutý Zootropolis a Špioni v prevleku ale koho to se...e? Dej je dobre vystavaný, hlavné postavy OK, skvelý príbeh aj rozuzlenie. Škoda že to nie je mainstremová záležitosť práve spomínaných 2 filmov. Pre mňa oveľa lepšie ako spomínaný Zootropolis a Špioni v prevleku.

Špióni v převleku (2019)

Nie je čo dodať - skutočne nadupaný animák s posolstvom. Jediné čo mi vadilo je ten marketing okolo. Skutočne sa nejedná o nič výnimočné, len o dobrý nápad a skvele vystavaný príbeh ako i technické spracovanie.

Táborníci z Kikiwaka (2015) (seriál)

Ja by som to zas tak nezhadzoval - nasim 10 rocny deckam sa to paci a rehocu sa na tom ako kone. Ale pravda je ze je to dalsi z rady serialov zalozany akoze na cool hlaskach.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Dnes pozrete 2 krat s rovnako desivou atmoskou ako 1 raz. Toto je komorne hororove dielo o 2 hercoch a jednej mrtvole, ale ma to od zaciatku do konca grady. Upozornujem ze sa nejedna o nijaky akcny zombie horor alebo daco podobneho.