Ledová sezóna (2016)

Dávam 2 hviezdy len kvôli tomu že pred napísaním tohto komentáru som mal tú česť vidieť 2 pokračovanie a v tomto Kontexte pripisujem tomuto dielku hviezdu naviac. Aj tu som zaspal rovnako ako pri 2 s tým rozdielom že asi o cca. 20 min. neskôr. Objektívne le čo tu už bolo povedané: animácia pod súčasný Level, na úrovni seriálových animákov minimaxu, hlavný hrdina medved neni nejak milý ani vtipný ani sympatický, dej zbytočne roztiahnuty na 90 min, čo je citeľné počas celého filmu. Možno ak by to bolo zosekané na polovicu bol by z toho milý krátkomerrážnik.

Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět (2018)

Fakt hovadina bez zmysluplného príbehu. Vlastne 2 príbehov - v oboch totiž dejová línia ako aj hlavná zápletka pritiahnutá totálne za vlasy, akože sadnem na WC a niečo pri Tom zbúcham. Grafika tiež nič moc, ale asi chceli nadviazať na jedničku, neviem. Tu a tam je nejaká fajn scénka či narážka, ale to 90 min stopáž nevytrhne z biedy. Oproti tiež nie najvydarenejšej jedničke dosť prepad. Upozorňujem že pri sledované oboch filmov som beznádejne zaspal.

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Medzi 1. ligu to síce neptrí, ale naši na Tom momentálne frčia, páči sa im najmä starý rapujúci Yeti - mimochodom asi najsilnejšia pesnička z celého filmu, (aspoň v češtine to malo to správne posolstvo kde sa vlastne všetko vysvetluje). Inak graficky OK, srandy síce dosť, ale je tam aj veľa scénok a dialogov na zamyslenie o čom podľa mňa aj tvorcom šlo.

Selfie from Hell (2018)

Prvá polovica filmu to celkom nakopla, fajn hustá atmosféra, tešil som sa že niečo na spôsob modernej duchariny, potom sa to nejako zvrhlo na dark web a bolo to celé v p... Debilné konanie hlavných postáv, úplne nelogické dejové skoky a dementné vyvrcholenie s nejakým rádoby pošukom v sprievode nejakého bubáka - ten bubák tam inak namal absolútne žiadnu rolu, len sa tu a tam ku koncu ukázal. Škoda, pokiaľ by sa to celé nieso v duchu 1. polovici a nebolo to ku koncu preplácané nezmyslami z dark webu, úchylmi a bubákom mohol to byť celkom fajn horor.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Absolutny úlet a pecka. Jednoducho jízda od začiatku do konca. Čo sa poňatia internetu, youtuberov, liknutí a všetkého súčasnéo internetového diania týka neskutočne bravúrne spracované, k tomu postavičky princezien z disneyoviek, stermtroopers zo star wars vrátane C3PO čo by komorníka tých princezničiek, dark web, vírusy, e-bay - ako bolo spomenuté je tam toho natlačeného spústa a všetky tie narážky a gagy neni možné zachytiť na jedno pozretie. A za tým všetkým úletom je prostý príbeh o sile priateľstva. Pre mňa asi najlepší animák súčasnej éry. S jednotkou okrem hlavných postavičiek a pár vedľajších to má pramálo spoločné - teda ťažko posudzovať či porovnávať. Toto je samostatný príbeh o priateľstve zasadený do súčasnej internetovej doby. A skvele spracovaný. Udivilo ma že Disney vyprodukoval niečo takéto. Uznávam že ako animák pre deti je to trocha prepísknuté, ale to boli aj Rango, Angry Birds a podobné úlety takže čo ...

Triky s trpaslíky (2017)

Pre začínajúcich teenagerov (tak 9-10 ročných) OK. Dávam 5 len preto aby sa dvihol priemer. Podľa mňa vcelku skvelý animák, ktorý má nejakú výpovednú myšlienku, trpaslíci OK, hlavná protagonistka tiež a aj pre dospelého sa tu nájde nejaká sranda. Oproti ostatným animákom (nemyslím teraz tých top 10) toto bolo ešte super.

W.I.T.C.H. (2004) (seriál)

Seriál vyšiel v rovnakom roku ako WINX - aj názov je podobný. Len Winx si získal väčšiu popularitu, neviem prečo, ale WITCH je fajn, škoda že sa dajú zohnať len 2 série v češtine - neviem či vôbec bolo viac natočených. Každopádne ako oddychovka úplne v pohode, silno neodporúčam pre intelektuálnych maniakov - ide o seriál určený pre nácť ročné začínajúce teensky a to sa trafil do publika ktorému bol určený. U mňa super pohoda oddych bez nejakých vyšších ambícii len zaujať a pobaviť - a to sa tomuto seriálu podarilo

Past na rodiče (1998)

Ja nie som moc na tento typ amerických rodinných filmov, ale toto naozaj vyšlo. Skvelý nevulgárny Humor, dojímavým scénam sa tiež nevyhnete, jednoducho pohodové pozeranie ozaj pre celú rodinu (okrem intelektuálnych beštií čo musia byť za každú cenu nad vecou)

Příběh žraloka (2004)

Ono je to vskutku dobrý a nápaditý film. Podľa vzoru gangsteroviek je toto taká Gangster Story pre deti s happy endom. Hlášky a najmä v českom dabingu pasujú a sú výborne zvládnuté, dej odsýpa svižným tempom, jednoducho som sa bavil. asi si to mrknem znovu.

Past na žraloka 2 (2012)

Pravdu povediac vôbec si nepamätám o čom bolo toto. Tuším že tá oranžová ryba už už žila s tou ružovou z 1 dielu.