Máša a medvěd (2009) (seriál)

Prvé diely super, naši na Tom frčali cekú dovolenku a to mali 3 roky. Dnes majú 8 a ešte stále si radi pozrú nový diel. Ono tie nápady sú stále fajn, ale po čase už to neni také bombové ako prvá séria. Ale ešte stále poteší a je to stále ten ruský Humor - no proste zábava čo nesklame.

Planeta 51 (2009)

EMzák naruby, alebo reverzná invázia - akokoľvek dobrý nápad a aj dobre využitý. Umiestnenie deja akože do 50 rokov na inej planéte bol geniálny nápad - práve na zemi totiž v 50 rokoch nastal boom UFO, mimozemšťanov stroskotaných na planáte Zem a podobné. A zábava je super.

Mrkáček Bill (2015)

Seriál som nevidel, ako film je to OK, slušný priemer ktorý sa bohužiaľ stráca v úspešných kasových trhákoch. naše decká si to pozreli tak 2-3 krát, čo je u nich mierka lepšieho priemeru.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Super zábava pre malých aj dospelých. Naši 6 ročný to videli a boli úplne nadšení - samozrejme dospelácke narážky nepochopili, ale napriek tomu ich to zaujalo a pobavilo - a taký má úspešný animák byť.

Sofie První (2013) (seriál)

No jo - až na pár odpadových komentov tu, väčšina toto dielko vníma správne - ako viac či menej vydarený rozprávkový seriál pre súčasné detičky, naši to žrali aj s navijákom, potom pár dielov ich nebavilo, potom sa zas k tomu vrátili - jednoducho seriál pre deti čo má zabaviť, trocha morálne poučiť a tahts all. Animcia nieje bohvie čo ale je to pásová výroba s určitým rozpočtom - nečakajte úroveň celovečerákov. A v konečnom dôsledku - deckám je to šum a fuk aká animácia, hlavne že ich to zaujme.

Winx Club (2011) (seriál)

Teda ja tu nechcem nejak obhajovať tento druh seriálov, ale z druhej strany večných zástancov Kremienka, Krtka a Rumcajsa by som rád upozornil že doba odvtedy sa posunula inam a tento druh seriálov je určený pre dospievajúce nácť ročné dievčatá. V dobe krtkov a rumcajsov u nás bohužiaľ pre túto vekovú kategóriu bola určená pionierska šatka resp. zväzácka kravata. Alebo nejaký hraný seriál typu Spadla z oblakov. S týmto v súčasnosti bohužiaľ nácť leté dievčatá neoslovíte - lebo všetko sú to snímky z 60-70 rokov. Máme 21 storočie haló - a to netvrdím že tento štýl života obhajujem ale žijeme bohužiaľ v konzumnej dobe. A decká chcú byť IN a ísť s dobou. Alebo sa treba presťahovať na Kamčatku tam poznajú len Rozprávku o Snehovej kráľovnej.

Winx Club (2004) (seriál)

Toto nie je seriál pre inteligentné beštie. 100% sa triafa do publika pre ktoré bol natočený - teensky. Ono s pribúdajúcimi sériami sa viac do popredia predierajú vzťahy medzi vílami a chlapcami (inak tzv. špecialisti tu dejovo okrem randenia nič dokopy nevydajú) ale vcelku to funguje, vizuálne sa na to dobre díva, dejovo naivne nenáročné ale ak vás to chytí pustíte si ďalší diel. Ja som to pozeral hlavne kvôli dcére či to nie je závadné pre 7-8 ročné dievča, 1. séria ako tak, zvyšok musí podrásť, alebo sa na to úplne vyprdnúť :) No najmä to prosím nekritizujte z intelektuálneho pohľadu náročného diváka. To by sme museli sprdnúť všetky rozprávky, seriály a filmy určené pre dospievajúce teensky.

Mimi šéf (2017)

Tak toto ma neoslovilo vôbec - možno pretože som čakal úplne niečo iné - ale na jedno pozretir film pobavil, dokonca zaujal, ale 2 razy si ho nebudem púšťať.

Zpívej (2016)

Neveim - posledná spevácka sekvencia Bola bombastická - zvyšok filmu mal skôr melodramatický dej vhodný snáď pre dospelého diváka a s normálnym hereckým obsadením. Nejak mi to nepsovalo dokopy s tým animákom - očakával som viac takej nevinnej srandy pre deti.

Zelený sršeň (2011)

Mne to nesadlo. Pôvodný seriál z počiatku 60 rokov bol na úrovni a dôstojný (aj keď naivný ako sa v tej dobe nosilo). ale tu hlavný hrdina prakticky poloblb, ktorého zachraňuje Kato - superhrdina a génius. Trošku silné kafe, Humor tak na okraji znesiteľnosti, ale dá sa aspoň zasmiať. Jediné čo ma potešilo bolo to čierne Auto - aspoň to urobili podľa pôvodného seriálu.