Smrt čeká všude (2008)

Tak skvělá atmosféra, že přebíjí spoustu nelogičností a jiných chyb ve filmu. Jeden z mála válečných filmů posledních let, který nepředstavuje jen akční podívanou, ale vede k zamyšlení. A nejlepší je prakticky žádné vlastenectví, přestože je to americký a válečný film!

Den nezávislosti (1996) odpad!

Výr ol livin in amérikcháááá, amérikchááá, iz vundrbárrrr!!! Filmy jako tenhle jsou důvod, proč má spousta lidí předsudky ke scifi .. :-(((

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Nečekal jsem takovou skvělost, jakou pro mě byla například Odyssea, a ani ji nedostal :-) Rozhodně to nepovažuji za tak geniální film, jako hodně jiných zde .. Je mi trochu líto toho provařeného ufa a proflákle vypadajících ufonů. Jejich humanoidnost umí zkazit dojem z mnoha scifi.

Doba ledová (2002)

"Kapitáne, před námi je ledovec!" :DDDDD

Temný rytíř (2008)

Konečně viděno s titulky a v HD. Je to film, který vyvolává úplně jiné emoce, než jsou běžné u většiny silných snímků. Tento film vás nerozbrečí, tedy většinou ne. Jde o to, že o něm dlouho po projekci pořád přemýšlím a tak nějak mě nechce pustit - nepustil jsem si žádnou hudbu například, jak to dělám obvykle, protože si z něj pořád zachovávám takový zvláštní dojem. Nemyslím na něj, protože ho nechápu - naopak, po téhle projekci jsem snad stihl pochytit všechny Nolanovi triky a záměry, což je dobře (koneckonců, je to asi pátá projekce) a tím víc se mi film líbí. Co se týče příběhu, je naprosto perfektní, bezchybný, děj který ho popisuje je dokonale vygradovaný až k vrcholnému závěru, symbolickému vyhoštění temného rytíře z místa, které tak dlouho chránil. V orig znění zní stokrát lépe všechny idealistické proslovy, které by v jiném snímu vypadaly moc okatě, ovšem zde dokonale sedí. V duchu si kleji do různých podcenovaných tvorů, jako je vůl, za to, že jsem se na něj dřív nepodíval s titulky. Hodně lidí jeho popularitu označují za hype, což je asi trochu pravda. U mě to tak bylo také, až do poslední projekce, která byla zatím ze všech nejlepší. Nejednám v afektu, jaký bývá často po shlédnutí, kdy jsme plní emocí které do dalšího dne vyprchají - protože tohle byly, jak jsem psal, úplně jiné emoce .. nevím, jak to popsat. Zkrátka a dobře, jedná se o zdaleka nejlepší komiksový film, a právě proto, že se nejedná tolik o komiks. Dále se pravděpodobně jedná o nejpropracovanější film s nejvíce nahuštěným dějem, který jsem měl zatím možnost vidět. Cením si i hudby, i když soundtracky Hanse Zimmera mi přijdou obvykle poněkud' přecenované, ovšem v TDK se mi moc líbil. Své místo v TOP filmech si jistě zaslouží a doufám, že nebude klesat. Ovšem jsou to již čtyři roky a pořád je v TOP50 - malý důkaz, že to asi nebyl jen hype. TDK jsem si naposledy pustil proto, že druhý den jdu na TDKR, a doufám, že mě Nolan nezklame, což se bohužel stalo u Počátku. Uvidíme. Ještě něco: TDK je příběh města, s přesahem do příběhu celého našeho světa. Korupce, láska, morálka, všechny aspekty z našeho dnešního světa můžeme v tomto filmu najít. Nolan stvořil něco neuvěřitelného, něco, co se snad každému bude (i kdyby jen v duchu) líbit a donutí ho k zamyšlení. Ne moc složitou cestou, jako to dělají jiní mistři filmu - např. Kubrick. Nolan to dokáže prodat masám a přesto je vidět, že to není jen o penězích, jako třeba u Camerona. Moc si toho vážím.

Nejistá sezóna (1987)

Nezapomenutelná věta .. "... nerad bych se pouštěl do rozebírání pojmu "pozitivní konstruktivní politická satira", abychom už v tom samotném názvu nenašli něco nemožného .. "

Cosmos (1980) (seriál)

Bezkonkurenčně nejlepší dokument všech dob. Neuvěřitelně sympatický Carl Sagan, který dovede vše vysvětlit na základě metafor a přirovnání uměleckým jazykem a filozofickým přístupem k vesmíru. Bravo.

Batman začíná (2005)

Zdá se, že tento film nějak nemá nic extra, co nabídnout. Plyne vytrvale a jistě, ale důvod proč se mi tak líbí je, že v něm nic není přehnané - každá akční scéna je promakaná a originální. Původní batmany jsem neviděl, možná právě proto, že nemám komiksy rád. Ale nová zpracování jsou o dost "civilnější" a "reálnější", zkrátka v nich je Batman jen použit jako postava, kolem něhož je stavěn příběh. A tento příběh je mnohdy metaforický k dnešnímu světu, což mám rád ..

Cesta do zatracení (2002)

Hodně slušný film, vynikající atmosféra, šedivost třicátých let. Daniel Craig je skvělý psychouš, ovšem takovou postavu už jsem někde viděl .. aha, v každém třetím filmu ..