Skleněné peklo (1974)

Snímek Skleněné peklo, by měli dnešním režisérům,scénaristům a hercům katastrofických filmů pouštět jako povinnou četbu, protože takhle to má vypadat! Sešla se tu docela slušná ,,herecká smetánka,, Co jméno,to ikona tehdejší doby a hlavně na hereckých výkonech stojí celej film. Drama a napětí filmem cloumá, jak zrovna vybuchlá sopka s horskou chatkou a když to srovnam s katastrofákem u kterýho se Newman s Holdenem sešli o 6 let později, tak se to vlastně ani srovnat nedá! Film má jedinou kaňku a to je rok výroby. V těchto dobách měli asi ještě lidstvo za úplně tupé a tak jako je tomu u mnoha dalších filmů z této doby, najdeme tu spousty nelogických a hlavně trapně melodramatických scén. Hlavně scéna s vrtulníkem. Dvě slepice začnou bláznit a běží k vrtulníku, kterej je ještě ve vzduchu a ten se zblázní ještě víc a rozbije se tam. Jen scéna, kterou scénáristi potřebovali, aby mohl film pokračovat, ale rozhodně mohli popřemýšlet trošku víc a vymyslet něco inteligentnějšího. Tak či onak je skleněné peklo mezi katastrofickými filmy, jako skleněná kulička povalující se mezi hliněnými--> 90%

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Je mi jedno,že to je jak,,přes kopírák´´ a je mi i jedno,kde se to odehrává. Samozřejmě,to kouzlo jedničky je pryč,ale je to komedie a taky to je pořád sranda. Máme tu zase pasti,pasti,pastičky a Harryho s Marvem, což nám zábavu zaručuje. Bez holubí dámy bych se asi obešel a rozhovoru v útrobách divadla už teda tuplem,ale zase na druhou stranu...bez ní bych se na konci nepopadal za břicho,když Marv (vynikající český dabing) řve na Harryho,, Vodpráskni jí, vodpráskni jí, vodpráskni jí!! ´´ --->trošku slabší než jednička,ale ne o moc.. 90%

Sám doma (1990)

Na otázku, jaká (čistě)komedie z devadesátých let je podle mě nejlepší,asi bych nemusel moc dlouho přemýšlet a volil bych tuto variantu. Specialista na režírování filmů s dětmi Chris Columbus tady odvedl stoprocentní práci. Totéž platí i pro tenkrát 10ti letého Culkina. Nejlepší výkony však předvedli Harry s Marvem a Marv obzvlášť. Super nápad se zapomenutým synkem a jeho vypořádní se s tupou dvojkou zlodějů,pěkně vymyšlený pastičky a hlavně ta scéna s pizza poslíčkem...sbal si ty prachy a koukej vypadnout :-D stoprocentní komedie

Přepadení v Pacifiku (1992)

Nebudu se stydět za názor,že je tohle nejlepší počin Stevena Seagala. Vždycky to byl spíš céčkovej herec,ale něco se mu občas povedlo. Možná mu k tomu dopomohl slušnej scénář nebo velmi dobrý výkon Tommy Lee Jonese,těžko říct. Závěrečnej fight s nožema byl trošku komickej,ale jinak ok. Každopádně film má dobrou zápletku,je zde spousta akcí,dobrých hlášek a taky je tu moje oblíbenkyně Erika --->80%

S tebou mě baví svět (1982)

Musim souhlasit s většinou..komedie století je tvrzení přitažené trošku za vlasy...srandu tu máme,dobrej scénář,spoustu dobrých hlášek,ale máme lepší komedie --->70%

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Ani Paul Walker ani Vin Diesel,trapná yakuza tématika...na druhou stranu,změna v podobě driftů a sympaťák Sung Kang...je to tak půl na půl,protože krásný ženský,pěkný auta a chabej scénář mají všechny díly společný--->60%

Rychle a zběsile 2 (2003)

Kvalitativně určitě horší,už jen proto,že zde nemáme Vina Turbodiesela,ale mě se to líbilo i tak...krásný auta jsem tu měl,krásnou Evu Mendes a občas jsem se i zasmál...hlavně komediální talent Tyrese Gibsona mě překvapil...ta scéna,jak chce umejt bodyguardům sklo, je fakt libová--->70%

Rychlá rota (1989) (seriál)

Chi chi chi chi chi chip a Dale...kdo si tuhle znělku nepamatuje?Rychlá rota a jejich dobrodružství,vtipnej Montyjack,chytrá gedžitka a ubzučenej Zip...o něco slabší,jak kačeři,ale taky jsem jel žral--->80%

Robin Hood (2010)

Hodně očekávaný film,který spoustu čekajících zklamal. Já osobně zas tak zklamanej nejsem,ale čekal jsem něco jinýho.Něco tomu chybělo,ale nedokážu ani popsat co...možná atmosféra,kouzlo? Nevim...vim jen jedno! Russella Crowea mám moc rád,ale tohle mu nesedlo--->60%

Replikant (2001)

Jeden ze tří nejhorších filmů mého oblíbence. Hroznej scénář a celkově to stálo za nic! Díky všem svatým aspoň za jeho béčka,protože tohle,je (ne)kvalitou spíš éčko a na éčku musel bejt i Ringo Lam!--->10%