Tenkrát na Západě (1968)

Henry Fonda,Claudia Cardinale,Jason Robards,Charles Bronson...bez těhle jmen, by to takhle luxusně nedopadlo a za to tohle tvrzení,dám klidně hlavu na špalek + vynikající režie,vynikající scénář,dokonalá hudba,vynikající kamera, dokonale zabírajíc vrásky a charisma hlavních protagonistů a máme tu nejlepší western a jeden z nejlepších filmů všech dob....víc k tomu asi psát netřeba,snad jen to,že je škoda,že na takové herce s velkým H, už dneska nikde nenarazíme ---->dokonalost = 100%

Superman II: Verze Richarda Donnera (2006)

Donnerova verze z roku 2006 je lepší než původní dvojka z roku 1980 a to z mnoha důvodů...jednak je vidět,že Richard Donner mnohem lépe chápal postavu Supermana a hlavně měl mnohem větší cit pro filmařinu než Lester,dalším důležitým aspektem je,že Marlon Brando byl prostě Marlon Brando a s jeho přítomností, má film úplně jiný nádech a vymazání paměti polibkem v původní verzi ,byl teda taky velkej úlet...sice sme v této verzi přišli o scénu s Eiffelovkou,ale to je příliš malá daň za důvody,které jsem zmínil...co se týče záležitostí,které měly obě verze společné...opět bezchybný Gene Hackman a záporná trojka se mi taky líbila,efekty nadčasové a nostalgie silná---->90%

Válka Bohů (2011)

Moje hodnocení nejspíš hodně ovlivnilo, shlédnutí snímku ve 3D u kámoše s dost kvalitní domácí projekcí,protože mimo těch efektů ani nevim,co jinýho mě na filmu tak zaujalo :( Ano už vim,2 krásné dámy...panenská kněžka a Athéna a k tomu Mickey Rourke,kterej sice podle mnohých ztratil na svém sex-appealu,ale hrát ty záporáky furt umí...První hodina absolutní nuda,omlazení bohové vypadali,jak při castingu na porno film a bylo vidět,že režisér si hodně zakládal na atraktivitě herců a hereček než jejich hereckému nadání,protože mimo Rourka,to byl samej neherec! Scénář docela ok,ale na zadek jsem se z něj taky neposadil,čekal jsem víc ---> 60%

Všemocný (2011)

Hm,hm a ještě jednou hm---->skoro nemám slov...opravdu zajímavej film, se zajímavou zápletkou v podobě nové drogy,díky které dokážete nemožné...vynikající Bradley Cooper a Robert de Niro,dokonalý scénář a po pravdě?Dlouho mě film takhle nevtáhnul do děje...pane Neile Burgere---->tleskám :) 80%

Terminator Salvation (2009)

Terminátor bez Arnieho,to je jako svíčková bez brusinek nebo auto bez motoru.Prostě mi v tom něco chybí,to pravé terminátorství,ten nádech a atmosféra tady prostě není...hledal jsem to celej film,ale nenašel a ani mi k tomu nepomohl, ne moc vydařeně počítačově udělanej Arnie, na konci filmu.Jinak byly efekty víc než slušný,akcí taky spousta,scénář taky šel,Christian Bale i Sam Worthington zahráli svůj standart a co je hlavní,určitě to nebyla nuda...jako dvojku nepřekoná už nikdy nic,ale určitě to nebylo tak špatný,jak tu někteří píšou---->70%

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Defakto poslední Arnieho film před odchodem do filmové penze a objektivně musim říct,že se za tenhle odchod určitě stydět nemusí...sice už je vidět změna režiséra a chvílema to připomínalo spíš komedii,ale to Terminátorství tam ještě bylo...Arnieho kamenná tvář,super hlášky(kterých je o poznání víc) a namakaný tělo v tomhle díle nechybí i když mu bylo v době natáčení už docela dost přes 50 :) Akcí a zvláštních efektů taky spousta a vytuněná Kristanna Loken alias T-X, to taky docela slušně oživila...na dvojku to sice nemá,ale zase o třídu lepší než Salvation a mě se to líbilo ---->80%

Warrior (2011)

Ten,kdo o tomhle filmu řekne,že to je klišé, by měl trošku omezit ty halucinogeny popř. navštívit neurologii,protože evidentně nebude něco v pořádku...nejsem žádná citlivka ani měkkouš,ale tahle záležitost mi nejednou během těch dvou hodin, vnesla slzy do očí!Už v polovině filmu jsem věděl,že to bude za plnej počet a druhá půlka filmu,můj názor jen neotřesitelně potvrdila...vynikající herecké obsazení,moc se mi líbil Tom Hardy,který chvílema vzbuzoval dost velkej respekt a když hodil po tátovi mincemi u automatu,to už mě teda vůbec klidným nenechalo...i jeho bratr se role zhostil náramně a Nick Nolte? tam už není vůbec co řešit...všem role sedly a tam si herci zaslouží absolutorium!!Luxusní scénář,výborně natočené a naprosto střízlivýma očima musim říct,že takový drama a napětí jsem ve filmu dlouho nezaznamenal... podle mě, je tohle jeden z nejlepších filmů posledních let a dokonce mi po hooooooodně dlouhý době nějakej film zasáhnul do TOP 10 a Gavin O´Connor se o to zasloužil,jentak dál chlape...jednoznačnej plnej počet ---->100%

Zátah: Vykoupení (2011)

Tak za prvé bych chtěl říci(napsati),že Iko Uwais mi připomíná bratra Tonyho Jaa ze snímku s podobnou tématikou Ong Bak...jako by si z oka vypadli:)---->teď k filmu....co se týče akce,těžko tomu co vytknout...strhující tempo ve kterém nedohledáme ani minutu nudy...spousta krve,fightů,nožů,střelby nicméně tu mám jedno ale...podobně jako do Thajska(ONg Bak),tak i do Indonésie se asi ještě nedostalo,že stylům 1 proti 100 alá Rambo nebo Komando už poněkud odzvonilo...když se podívam na filmy s Bruce Leem(Velký šéf,Cesta draka),tak když dostal ve svých filmech pěstí nebo kopačku,tak se otřepal a už nic podobnýho nepřipustil,protože by ho to mohlo knockoutovat...v tomhle snímku dostává hlavní protagonista naloženo podobně jako jeho soupeři,ale přesto furt bojuje jakoby nic...u tohohle stylu,kdyby párkrát dostal ten loket nebo koleno do úsměvu,tak by zůstal ležet a byl rád,že je rád...plus ta chvílema popíraná gravitace...nevim nevim...a finálový fight,kdy borec, co bojuje proti dvěma neméně dobrým soupeřům,drží krok i s propíchnutým krkem už mě rozesmálo úplně...jako akce 100% ,ale ty pasáže,co připomínají spíše fantasy, moje hodnocení ovlivňují na 70%...to už je fakt poněkud přehnaný a nebýt toho množství krve,tak je to spíš pohádka pro děti...

36. komnata Shaolinu (1978)

Jedna z mnoha kung-fu vzpomínek,který v sedmdesátých a osmdesátých letech,spatřily světlo světa a určitě jedna z těch lepších...když pominu chvílemi až pohádkové scény(když mnich naznačí rukama a hlavní hrdina odlítne metr dozadu)je tohle moc pěkná podívaná.Ta propracovaná bojová choreografie,hlavně se zbraněmi je opravdu úchvatná.KDyž si pomyslim,že v tý době nějaký počítačový úpravy nepřipadaly v úvahu,tak se nestačim divit,jak výborně ty fighty dokázali natočit.Hezky vymyšlený komnaty bojových dovedností,výbornej hlavní hrdina,tragickej dabing v podobě ,,tříkloubé tyče,když měla klouby jenom dva,tady řešit nebudu,již zmíněné výborně natočené fighty,mě nasměrovaly k hodnocení ---->80% jen škoda,že ten závěrečnej fight nedostal víc prostoru,ale i tak není o čem...prostě nostalgie :)

Smrtonosná past 3 (1995)

John McTiernan toho moc nenatočil,ale i z toho mála,dokážeme vyčlenit pár snímků o kterých se bude mluvit ještě za 20 let.Jedním z nich je Predátor a ten druhý je samozřejmě Smrtonosná past.Když v roce 1988 natočil jedničku,ani on a ani diváci možná nečekali takovej úspěch nebo že vyjdou i pokračování a co nečekal ani ten nejvěrnější skalní fanoušek?Že i následující díly budou držet krok s tak dokonalou a bezchybnou jedničkou.Stalo se!Třetí díl je sice o trošku jiném,ale opět tu máme velmi chytrého záporáka,který je sice celou dobu o krok napřed,ale náš hrdina si ho stejně nakonec vychutná,spousta super hlášek,výbornej Samuel L. Jackson a hlavně neskutečné tempo a spousta akcí, dělají z filmu víc než důstojné pokračování!Takhle má prostě vypadat strhující a akcemi nabitý akční film a já nemohu jinak---->90%