Hněv Titánů (2012)

Zas tak tupé a bezduché, jak tu někteří z vás uvádějí, to nebylo. Naopak si myslim, že myšlenka dobrá a zábava taky. Samozřejmě chápu, že od jmen co ve filmu hráli, čekal nejeden divák víc, ale ani dokonalý Jack Nicholson nebo Sean Connery nehráli za svůj filmový život jenom v peckách! Koukal jsem na to ve 3D, ale to v konečném hodnocení nebylo rozhodující. Mě se líbil příběh i zpracování a u takových filmů je pro mě také rozhodující, zda-li jsem se nudil a to určitě ne....takže 70%

Rocky Balboa (2006)

Stereiodama nadopovanej 60ti letej Balbosaurus, co před natáčením zvedal na bench 160kg ...je vidět,že Sly ke své roli přistupoval víc než zodpovedně. Odměna za jeho snahu? Docela slušný zakončení série o jednom primitivním boxerovi s velkým srdcem. Mladej černej hoper a nasypanej důchodce v ringu, je spíš záležitost z kategorie sci-fi,ale byla to docela zábava a já se nenudil---->70%

Rocky V (1990)

Myslim,že jedna hvězda nebo odpad je až moc přísný! Podle mě těch průměrných 50% je adekvátních kvalitě tohoto dílu. Nuda to není a to je hlavní. Nevim co většina z vás kritiků čekala,Sly neztvárnil Terminátora,ale normálního stárnoucího boxera tudíž je nesmysl,aby v pátém díle opět boxoval ve 40ti letech s o 20 let mladšíma soupeřema a díky aspoň za tu závěrečnou bitku na ulici. Podle mě jinej příběh než ten,že bude dělat trenéra a manažera ani nepřipadal v úvahu. To,že to není bůhvíjak kvalitně natočené,to bude hlavně režisérem,Stallone si to měl dotáhnout do konce sám a možná by to dopadlo trošku jinak,ale jak jsem už psal. Zas taková bída to nebyla a když vidim ty odpady,tak přidam na 60%

Avatar (2009)

Tak jsem si konečně po třech letech od vzniku Avataru doplnil vzdělání a zkouknul to. Parádní fantasy pohádka,kterou jsem sice ve vyhlášeném 3D neviděl,ale o to víc prostoru mám na hodnocení filmařské kvality. No,když nad tim tak přemejšlim,tak filmařská kvalita mi byla zajištěna už jenom tim,že to natočil Cameron :) Nebyl ,není a nejspíš už ani nebude režisér s větší fantazií,smyslem pro detail a pro melodrama. Přesvědčil nás o tom u Vetřelců,Terminátora,Titanicu a samozřejmě i u této záležitosti. A to nemluvim o tom,jak široké spektrum diváků dokáže Cameron zaujmout. Každý studio má po spolupráci s Cameronem jednu věc jistou a to dolary. On prostě umí vydělat prachy a Avatar není vyjímkou. Moc se mi to líbilo!! Krásně natočeno,krásný barevný a pestrý svět a parádní příběh. A ta splašená zvěř,co přiběhla nebo přiletěla bránit Pandoru,to mě fakt dojalo. Nemám kde ubírat na hodnocení. Mělo to vše,co má fantasy mít i něco navíc---->100%

S čerty nejsou žerty (1984)

Když se podívám na herecké výkony a s jakým nadhledem tuhle záležitost zahráli,tak mě to jen utvrzuje v tom,že tenkrát se evidentně hrálo a natáčelo v mnohem větší pohodě. To,co se natáčí v ČR dnes,se kvalitou ani zdaleka nevyrovná filmům let dřívějších. Co herecký výkon,tak 100% a to platí i o režii a scénáři. Dvě jména musim přesto vyzdvihnout,který podle mě zastínily zbytek .Charizmatický Karel Heřmánek se svým specifickým smíchem,hlasem a knírkem byl naprosto skvělej a to druhý jméno?Samozřejmě Petr Nárožný v roli Kaprála,který zde podle mýho zahrál nejlíp ve svý kariéře...co slovo,to perla,co hláška,to smích...uvidim to po stý a jen zahlídnu Nárožnýho,jak zahlásí ,,Je to REBEL!!!´´ a už se směju :-D parádně natočená pohádka a jen zaujatej a slepej nekňuba, by tomuhle skvostu něco vytýkal! ---->100%

Milionář z chatrče (2008)

Velice zajímavej film, natočený na podkladu jedné populární soutěže a jedné lásky z dětství. Máme tu drama,slušnej scénář i hudbu....líbil se mi Dev Patel a krásná Freida Pinto taky nezklamala---->80%

Rocky IV (1985)

Díl s jednoznačně největšíma výkyvama v hodnocení a oblíbenosti!Jednou tady dá někdo odpad,pak další naopak plný počet.Já se přikláním k nejnižšímu hodnocení ze všech dílů o tomhle filadelfským boxerovi a to z několika důvodů!To,že děj s titulkem Rocky, je jedno velké klišé(někdo dostane nařezáno,pak trenink a závěrečnej fight) všichni víme, už defakto od začátku,ale snažit se to celý oživit nádechem studené války a užíváním anabolik ,asi nebylo to pravé ořechové.V tomhle pro mě zklamání---->když zemře Apollo a Rocky jede v autě a 10 minut tam plácá nějaký nesmysly, to byl teda taky slušnej výlev...další věc,která je společná s prvním i druhým dílem a tady je znát asi nejvíc---->závěrečnej souboj = komedie! Oba borci si nechaj mlátit do hlavy jako by nic!Žádná defenziva,ruce u pasu a jen přímý zásahy do gesichtu a k tomu všemu tohle ustojí 15 kol, kde v tom posledním Rocky doslova vybízí soupeře,ať mu do tý hlavy tříská ještě víc,když by byl rád,že vůbec stojí a to podotýkam,že ve filmu je prezentováno,že Lundgren dával rány kolem 2000 liber na čtvereční palec :-D Každej kdo,kdy viděl boxerskej zápas live nebo ho kdy dělal ví,že tohle nebyl box, nýbrž ještě větší komedie, než je americkej wrestling!Choreograficky absolutně nezvládnutej fight!!!Na závěr ten Rockyho proslov?To už bylo fakt silný kafe!První dva díly, nám byl Rocky prezentován jako buran s IQ automatický pračky a během dvou následujících dílů se jeho intelekt zvýšil na tolik,že po 15ti kolovém boxérském zápase,kdy mu přímo do hlavy buší nasypanej Lundgren ,se z něj stane diplomat,miláček ruského davu a intelektuál.Ale aby to nebylo jen o negativech---->luxusní hudba a to jako,že hooooodně dobrá,dobrej trénink na sibiři a opět bezchybný a náladový Burt Young ,nostalgie je sice silná,ale taky všechno nezachrání a ta filmová kvalita tady šla prostě dolů a dávat vysoké hodnocení jen kvůli Lundgrenovi nebo krásné Brigitte Nielsen?Bohužel---->60%

Rocky III (1982)

Podle mnohých o dost slabší díl než dva předchozí,ale já si to nemyslim! Předchozí dva díly = cca 80 minut jen Rockyho zevlování,potulování se,životní strasti a relativně nuda....následně 10 minut treninku a pak závěrečnej fight,kterej nepřipomínal ani tak boxérskej zápas profíků, jako bitku na ulici---->zde máme změnu v podobě zvýšení IQ hlavní postavy asi tak o 50%(SLy už asi nechtěl bejt za pitomce),zkrášlení Hulkem Hogenem, jakožto vtipné vsuvky,pak vejprask od nafoukanýho černýho psychopata,smrti trenéra ,následném objevení se Apolla Creeda na scéně,kterýmu Mr.T napadnul ego a máme tu zápletku...jinej trenink,jiná taktika a co je pro mě hlavní---->závěrečnej fight, už trošku připomíná boxerskej zápas...máme zde krytí si hlavy a nějakou obranu i taktiku,což v předchozích dílech nebylo k vidění...to jsou důvody, proč já osobně tenhle díl, vůbec nepovažuju za slabší jak předchozí díl a malinko slabší než jednička je jen proto,že jednička byla vlastně seznámení s hlavní postavou a propracovanější scénář, jinak defakto to stejný,jako dvojka,takže Sly vs Mr.T ---->80%

Rocky II (1979)

O něco slabší pokračování,ale opravdu jen o málo...neskutečně předvídatelný děj nicméně vždycky pobaví...a bohužel stejně jako u jedničky,ten trapnej a nezvládnutej boxérskej souboj na konci,mrtvej boxer se otáčí v hrobě a živej si klepe na čelo----> to prostě není BOX!!! 80%

Rocky (1976)

Boxérská klasika,kterou prozatím nic nepřekonalo a nejspíš už ani nepřekoná. Příběh primitiva z Philadephie,který jde na první rande v děravým tílku,živí se vymáháním dluhů,občas si někde zaboxuje nebo se jen poflakuje popř.chodí do zvěrimexu vyprávět vtipy ,kterýmu se poštěstí a díky přezdívce, si ho vybere mistr světa v těžké váze,aby se s nim utkal v přímém souboji o titul. Asi nebude nikdo,kdo by tenhle americkej příběh neznal. Do té doby neznámý Stallone se svý šance chopil náramně,výborný představiel Mickeyho i Apolla Creeda,super scénář a hudba...jako jediné mínus, bych považoval dost odfláknutou choreografii závěrečnýho souboje,kterou považuju za jednu z nejhorších v historii filmu...to má s boxem opravdu málo společnýho,Balboa jen stojí a nechá se mlátit do hlavy, přitom základem v boxu, je hlavně dobrá obrana, právě z důvodu,že v tomhle sportu může každá dobře mířená rána na bradu, skončit knock-outem...Balboa se takřka nekryje,jen inkasuje,představitel Apolla pro změnu furt to samý...levá,pravá,levá pravá a taky žádný krytí...myslim,že to mohli natočit trošku reálněji a choreograficky si trošku pohrát...i dva týpci ,co si někde na diskotéce vjedou do vlasů,se aspoň trošku krejou,ale to je asi jedinej mínus,kterej bych filmu dal a víc k tomu asi psát netřeba ----> 90%