Jak se budí princezny (1977)

Pro mě nejlepší zpracování šípkové Růženky. V rolích kralovských rodičů herecká elita, ale nejlépe zahrál sluha Matěj a princ Jiří. Oba se postarali o to, že jsem se pokaždý smál. Hrušínský a Horáková v hlavních rolích, no, ehm. To by zahrál líp asi každej, ale za ty léta jsme si už zvykli 90%

Panna a netvor (1978)

Jestli je tohle pohádka, tak já jsem milionář. To, na čem tento film staví, je ponurá atmosféra, strašidelné prostředí a v neposlední řadě hororová až místy pohřební hudba. Nasmím taky zapomenout na roztomilou Studenkovou. V masce ptáka mohl bejt asi kdokoliv. Jestli by netvora hrál baleťák či kdokoliv jinej, vysledek by byl stejnej. Paradoxně na něm to nestojí. 60%

Nebojsa (1988)

Vcelku dobrá pohádka, ale mezi Vánočními skvosty, to má hodně těžký. Výbornej Václav Knop a jeho zvukové výlevy. Ján Kroner předvedl svůj standart, jako ve statečném kováři. Trošku byl pro mě zklamáním Ondřej Vetchý. Nikoliv proto, že by nezvládnul svou roli, spíš naopak. Zvládnul ji tak dobře, až mi z něj bylo na zvracení. Vím, že práce herců je zvládnout jakoukoliv roli, ale Ondra už v této době nebyl žádnej zelenáč a měl za sebou slušné filmy. Takhle se zesměšňovat. Chvílema se to nedalo ani poslouchat. Tvůrci pohádky mohli trošku ubrat na dialozích a neudělat z něj takového vola. Půlka těch pazvuků a slov, tam vůbec být nemusela a na výsledek, by to nemělo žádný vliv. S čerty nejsou žerty nehrál taky žádného myslitele a přesto si zachoval tvář. I tak slušných 70%

Báječná Angelika (1965)

Původní komentář jsem psal k prvnímu dílu, nějak jsem se překliknul a už to nejde smazat, ale pochybuju, že to bude lepší, jak ten první díl. 20%

Angelika, markýza andělů (1964)

Francouzi jsou komedianti a jejich komedie jsou jedny z nejlepších a kort z této doby, ale romantika jim evidentně moc nejde. Celá léta jsem slýchával o hitu 60tých let jménem Angelika. Dnes jsem z nějakých neznámých důvodů tento hit shlédnul a musím říct, že taková snůška hloupých kydů, se jentak nevidí. A ten začátek? Tak okatě Angeliku pokropit vodou, aby tvůrci tohoto veledíla udrželi v pozoru i pánské publikum. Tohle je romantika pro hodně jednoduché, případně pubertální divactvo té doby. To ohrabávání 300 let staré sochy, záběry na Angeliku a její rozechvělá rodidla, ty vysoké tóny pro upoutání. Boha jeho. Ale jednomu faktu z těch mnoha vyprávění musím dát za pravdu. Michele Mercier to opravdu slušelo, ale kvalita filmu a výkony herců jsou otřesné. 20%

Osm hrozných (2015)

Chtěl jsem napsat, že budu asi jedinej, ale asi nebudu jedinej. Po přečtení několika komentů, je nás víc takových. Má první otázka je, proč tak dlouhý? Půlka stopáže, by se dala vystřihnout a na pointu či ,,kvalitu,, filmu, by to nemělo žádný vliv. Dále nechápu takovou snůšku nudných a blbých kydů, při kterých jsem akorát usínal. SLJ a to jeho popisování orálu s polomrtvým člověkem, bylo taky dost nevkusný. Ano vím, filmy QT jsou takové, ale tyhle ubohý monology většinou vyfásnou druhotní herci. Od něj mi to přišlo už fakt dost ujetý a to má SLJ hodně za sebou. Žádná sláva, ale i mistr tesař se někdy utne. Nicméně tarantinova základna fanoušků, dá jeho filmům plnou, i kdyby to byl ten největší hnůj 60%

Domů na dožínky (2019) (TV film)

Klasika červená knihovna s noname herci, ale ta Brigitte? To je teda dělo! Jen díky ní dám 10% místo odpadu.

Plán hry (2007)

Četl jsem pár komentářů a spousta myšlenek, který jsem tady chtěl napsat, jsou zde již zmíněny. Souhlasím s tím, že to je film, kde Rock musel ukázat, že je opravdu herec a ne pouze kráčející skála, která masakruje protivníky nebo drsnej polda z rychle a zběsile. Taky souhlasím s tím, že kdejakej akční hrdina hrál někdy šaška. Arnie(Junior),Sly(Oscar),Vin Diesel(Dudlíkátor),Willis(Smrt jí sluší) apod., takže proč ne Rock? Já musim říct, že mu to fakt sedlo a bavil jsem se. Je to komedie a ta má hlavně za úkol rozesmát a já se smál hodněkrát, takže když vidim ta nízká hodnocení, tak si přihodim na 80%

Thor: Ragnarok (2017)

Já teda nevim, ale přijde mi, že Marvelu dochází nápady a dech. Víc a víc se prolínají různé postavy z různých marvelovek. První Thor byl prostě Thor. Nepamatuju si, že by tam někdo zmiňoval Starka nebo tam dokonce hrál Hulk či doktor Strange. Ve filmu bylo pár úseků, které jsem znal, takže jsem to asi kdysi viděl, ale vzhledem k tomu, že jsem si to ani nepamatoval, tak mě to asi moc nezaujalo. A nic se na tom nezměnilo ani dneska. Spíše taková komedie s nádechem hvězdných válek nebo strážců galaxie. 60% za Chrise a konečně normální účes

Nebezpečná rychlost (1994)

Vcelku průměrný akčňák, v té době docela s průměrnými jmény. Teda až na Hoppera, ten tu hereckou kvalitu ve filmu tak nějak podržel. Vlastně přemýšlím, jestli to vůbec byl akčňák? I když asi jo, mělo to slušné tempo a nenudil jsem se. Nicméně vzhledem k tomu, co všechno ten autobus zvládnul a ustál...to bylo spíše takové sci-fi. Přeskočit 10 metrů díru v dálnici? To už byla jako slušná diskotéka. Tam museli bejt tvůrci filmu asi na něčem tvrdším, než na kafi 60%