Temný obraz (2006)

Vizualni podani je supr a myslím si, že tím skoro kresleným zpracovaním si autoři pomohli při tvorbě různých digitálních efektů, které by asi byly dražší a možná i nevypadaly tak dobře. Film je celkem schíza, ale myslím že až příliš tlačili na pilu. Dívat se víc než půlku filmu na schizofrenní a naprosto vyšinuté hovory feťáků bylo z hlediska děje asi potřebné ale nudné. Závěr je hezky udělaný, ale přišlo mi to trochu jako poslední Kulhánkovy knihy s plány v plánech jiných plánů a jednou loutkou s kterou si vsichni hrají. Nemám moc rád tady ty překombinované plány odhalované v posledních minutách (stránkách) ale jinak dobrý.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Krásná pohádka s perfektním začátkem, slabším středem, kouzelným koncem a několika skoro Burtonovskými momenty.

Farscape (1999) (seriál)

Ben Browder se během natáčení tohohle seriálu musel asi zbláznit, protože to co předvádí je naprosto šílěne a naprosto geniální. Pro tenhle seriál mám jenom superlativa a je jenom škoda, že skončil už po čtyřech seriích + film Peacekeeper Wars.

Auta (2006)

Tak teda nevím, ale asi jsem se díval na jiný film než ostatní. Celou dobu strašná nuda, jenom ten konec trochu o něčem. Taková nepovedená animovaná verze Doc Hollywood.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Ucházející písničky, pár úsměvných momentů, ale jinak nic. Na film je to dost málo a myslím, že bych se nudil i u muzikálu. Asi nejsem dostatečně transvestitní úchylák.

Duchové Marsu (2001)

Už dlouho se mi nestalo, že bych v půlce filmu chytil časový posuvní přehrávače a druhou půlku jenom projel. Strašné herecké výkony, nudný a stupidní děj, naprosto dementní chování hlavních hrdinů, o dialozích ani nemluvě. A styl vyprávění ??? Flashback ve flashbacku, to teda fakt ne. Ta jedna hvězdička je tak z půlky za Jasona Stathama a z půlky za otevírání plechovky mačetou v rauši.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Nuda, nuda, nuda. Zapomněl jsem na něco ?? Aha nuda. Ke konci pravda trocha napětí a očekávání, ale pak příjde první ze dvou point, která boří všechno o co v tom filmu jde (SPOILER: Prý poslední žijící potomek Krista. A co babička a spol. ??) a druhé, které je sice pěkně zpracované, ale je už nějak navíc a nenechává žádný prostor pro fantazii. A vůbec, ví někdo proč se ten film a potažmo knížka jmenuje Da Vinciho šifra ??? Jediný odkaz, který na Da Vinciho byl (když pominu hlavolam, který je prý Da Vinciho designu), je první indicie v řešení záhady. Nebyl by lepší název ala Robert Langdon a hledání ztraceného grálu ??? :)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Děj veškerý žádný, ale přesto je v něm nesčetně logických, dějových a bůh ví ještě jakých chyb. Vtipné části z toho přesto dělají slušnou porci popcornové zábavy.

Letuška 1. třídy (2003)

Pořád jsem čekal, kdy se začne co dít ... a on najednou standartní konec. Až na pár vtípků se nebylo na co dívat.