• Pohádka

Moulin Rouge (2001)

Asi bych měla poznamenat, že nemám ráda Ewana Mcgregora a asi se to dost odráží i na mém hodnocení, ale já si nemůžu pomoci a prostě nechápu, co všichni na tom Moulin Rouge vidí. Přijde mi to celé takové hrozně umělé, možná to bude dabingem, ale láska mezi Santine a Christianem mi přijde asi stejně uvěřitelná jako mezi mnou a mojí profesorkou chemie. Moulin Rouge mi zkrátka přijde jako neuvěřitelně umělý kýč.

Pokání (2007)

V první hodině se vlastně celkem nic moc nestalo, ale přesto to mělo prostě atmosféru, Keira, James i Saoirse hrají jako o život, hudba, kostýmy, všechno to bylo perfektní. Pak ale najednou Robbieho odvezou a film jakoby ztratil veškerý náboj. “Dojemná“ scéna, kdy sedí starší a ošklivější Briony u postele francouzského vojáka ve mně zanechala asi stejně hluboké následky jako pohled třeba na pračku, Robbieho vojenské scény sice byly asi dobré, ale já si nemůžu pomoct, trošku mě nudily. A to, že pravý pedofil je Paul Marshall, to jsem vlastně tušila od začátku, takže mě to moc neohromilo. A pak přijde konec, Vanessa Redgrave jako stará Briony a neskutečné odhalení o osudu Cee a Robbieho a to všechno je jako rána z nebe. Najednou mi celý film přišel tak neskutečně krásný a romantický, dokonce jsem si i trošku pobrečela a filmům, které mě rozpláčou já v zásadě odpouštím slabější pasáže a dávám plný počet hvězdiček, Pokání nebyla výjimka.