• Pohádka

Neklid (2011)

Takových filmů vznikly milióny a taky ještě milióny vzniknou, takže nic nového pod sluncem to opravdu není, ale co by člověk neudělal pro chvilku pokochání se Miou Wasikowskou? Sice moc nevím, jestli se mám rozplývat nad jejím výkonem nebo plakat nad tím rozcuchaným dřevem, co hrál jejího přítele, ale nakonec se mi to i nějakým zvrhlým způsobem líbilo.

Alenka v říši divů (2010)

Mia Wasikowska je nejkrásnější herečka, co znám, takže žádné řeči, že Alenka je šíleně šeredná a navíc neumí hrát, to tady opravdu šířit nehodlám. Žádná velká pozitiva (teda samozřejmě kromě Mii) ale bohužel na tomto filmu nevidím. Nejsem fanoušek zhuleného Johnyho Deppa, nemám ráda když je polovina postav hraných, polovina animovaných a ještě nevíte, co mají pravé a co ne a hlavně mi ani moc nesedla knižní předloha a humor mi připadá trošku, trošilinku divný. No dobře, možná to bude tím, že jsem měla jaksi divně zrychlené slovenské titulky a pořád jsem film musela zastavovat a titulky seřizovat, takže příště si to možná užiju v kuse a hodnocení zvýším.

Centurion (2010)

Naprosto průměrný film celkem o ničem, jeho hlavní náplní je asi hustě tvářící se Michael Fassebender. Ale že se mu to teda sakra daří...

Loupež poslepu (2011)

S mojí mizernou angličtinou jsem "trošičku" nepochytila nějaké dialogy, ale jako celek mi to přišlo vtipné. A konec mě teda překvapil. Jsem asi naivní, ale takovej hnusnej podraz jsem od malého Míši nečekala. Ale s tím Majklem ať si jdou utřít zadek. Tohle je prostě Michael (anebo úchylnější verze malý Míša :-) )

Anna Karenina (2012)

Ze začátku mi sice přišlo dost divné, že se to celé odehrává v divadle. Na to si ale člověk po čase zvykne. Na co si ale nezvykne je to, že z celého příběhu tak nějak vyprchalo jeho původní kouzlo, Vronskij je divný, Keira se víc hodí do role typu Cee v Pokání. Na druhou stranu - ta nevýrazná linka Kitty a Levina byla zase úžasná a o moc více romantická, než ta Annina. Takže, kdyby byl takto udělaný film s názvem Kitty Ščerbacká, bez váhání bych dala pět hvězdiček. Bohužel jsem zhlédla "jen" Annu Kareninu, takže zůstanu raději víc při zemi.

Jana Eyrová (2011)

Tak z tohohle by si mohl vzít rádoby vtipný a přitom romantický tvajlajt příklad. Tohle je prostě romantický film bez chybičky.

EZO.TV (2009) (pořad)

Tady člověk neví, jestli má dát odpad nebo 5 hvězdiček, ale nakonec jsem zvolila tu druhou variantu, protože s Vlastíkem jsem prožila opravdu spoustu krásných chvílí plných zábavy.

X-Men: První třída (2011)

Sice jsem si o sobě myslela, že nemám ráda akční filmy a na tento film jsem se chtěla podívat jenom kvůli Jamesi McAvoyovi a Michaelu Fassbenderovi (kolika jazyky ten chlap hovoří, to je děsivý), ale naprosto to předčilo moje očekávání. Jak vidím, i akční film může být dobře natočený, se zábavnými a inteligentními dialogy. Leda ten konec mě trochu zklamal,SPOILER: z Erika jakožto z nejsympatičtější postavy se vyklubal zloun, ale nemůžu chtít všechno.

Poslední neděle (2009)

Tento film má tři kladné věci - hudbu, Jamese McAvoye a nádhernou sympatickou úžasnou Mášu (ta nepěkná Saša by se taky dala vzít na milost, ke konci jsem si ji docela oblíbila). Zbytek teda už potom nic moc...

Lilja (2002)

Hrozný, odporně realistický film. Na Lilje je děsivé snad všechno - nejen příběh (a ten samozřejmě nejvíc), ale i teplákovky, která tam všichni nosí, odporná ruská zaplivaná sídliště, čichání lepidla, umělý culíček, všechno působí dojmem, že na světě už nic pěkného nezbylo. No prostě hrozný film!