• Pohádka

Škola života (2009)

Aneb proměna z normální studentky na krasotinku snů každého muže a zpátky. A ve všech třech stádiích mi Jenny přišla skvělá, asi díky skvělé Carey Mulligan. Není to žádný hollywoodský trhák, což je možná jedině dobře, ale bavil mě od začátku do konce. Jediné, co bych chtěla Jenny vytknout, bylo asi to, že si nerozbalila druhý latinský slovník.

Země bez zákona (2012)

Nebudu tady předstírat, že mě přitahují americké westerny a že jsem se na to dívala jen tak, z čista jasna. Důvodem byla malá rolička Mii Wasikowke, která byla samozřejmě úžasná jako vždy. Jinak ale jako celek se mi to i docela líbilo, jenom jsem měla ze začátku problém rozeznávat tři bratry od sebe. Nakonec se mi to i přes americký přízvuk a skoro žádný děj nějakým záhadným způsobem docela líbilo.

Troja (2004)

Nebýt Orlanda Blooma...

Kuky se vrací (2010)

Tak nějak mi uniká význam tohoto filmu, přestože okolnosti chtěly, abych to viděla dvakrát a ještě byla na výstavě (která byla mimochodem ještě slabší než předloha) a jako jediné z Kukyho mi v paměti utkvěl fakt, že rodinka nakupuje v Albertu a pije Dobrou vodu.

Touch of Evil (2011)

Zabít Kirsten Dunst, taková protivná nesympatická děvka a její scénka tomu celému dosti snižuje průměr. Na druhou stranu, Mia Wasikowska (která by se mi ostatně líbila snad v čekoliv) byla k zulíbání. A jako celek to bylo super a paní s beruškami opravdu strašidelná.

Princezna zlodějů (2001) (TV film)

A mě se to líbilo. Sice nechápu, který blázen nazval tuto pohádku dobrodružným a akčním filmem, ale určitě to bylo pěkné, romantické a dokonce to mělo i nějaký (trošku převídatelný) děj. A Keira byla úžasná a mikádo jí ohromně slušelo.

Můj týden s Marilyn (2011)

No pěkné to bylo. Potěšilo mě, že Můj týden s Marilyn není nějaká hrozně dojemná kýčovitá srdceryvná story, ale takový nenápadný příběh. Michelle Williams je přímo k zulíbání, ta je tak rozkošná, že jí tu Marilyn žerete od začátku do konce. Že by mě ten slizký Colin s velkou pusou nějak dvakrát nadchl, to se říct nedá, ale Michelle ho s přehledem zastíní.

Avengers (2012)

Ach, já jsem tak nudný člověk, naprosto beze smyslu pro humor, čím to, že partička ve složení: 1) slizoun s hvězdičkou, 2) "Železný muž", který mě dostával do kolen, pokaždé když promluvil (ne, vtípek, po každé "hlášce" jsem si říkala, že lidstvo už asi vážně degeneruje), 3) samozřejmě Scarlett Johansson a její obrovitánský výstřih pro mužské diváctvo, 4) lučištník, kterého jsem zaregistrovala tak v poslední půlhodině, 4) pirát, který je tam asi tak úplně na nic, 6) zelená obludka, 7) možná jsem ještě na někoho zapomněla, prostě neuchvacuje?

Albert Nobbs (2011)

Takový úchylný béčkový film, kde vám hlavní postava a její kumpán/ka lezou na nervy celou dobu, takže potom máte nevýslovnou radost, když ke konci konečně umře. Dvě hvězdičky jsem dala za miloučkou Miinu postava a toho jejího chlapa. Tahle linka mě bavila mnohem víc, než svíjení se v posteli a počítaní penízků, což věčně provozovala hlavní postava.

Most do země Terabithia (2007)

Film, na kterém jsem byla jako menší v kině a slzičky mi na konci tekly proudem. A když jsem se na něj podívala o pár let později, slzičky tekly stejně. Prostě parádní pohádka, s inteligentní zápletkou a velmi, velmi dojemným koncem.