• Pohádka

Poslední skotský král (2006)

Od názvu Poslední skotský král by člověk čekal sice nějakou fantasy pohádku odehrávající se ve SKOTSKU, nicméně zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla. Drama to bylo úžasné, diktátor naprosto uvěřitelný (až jsem se ho úplně bála, jako se bojíte u pohádek zlé čarodějnice), ale konec mi přišel takový dost slabý, Nicolas, ta strašná svině a Aminova vlezdoprdele, si prostě odletí. Na druhou stranu, scéna, kde byly krátké záběry z vraždy Oboteho lidí a ministra zdravotnictví mi přišla teda zase dokonalá.

Penelope (2006)

Penelope je roztomiloučká pohádka a jako správné pohádce jí taky nic nechybí - krásní hrdinové, zlí, podlí a odporní záporáci, poučení ke konci, dobrý konec a hlavně výborná atmosféra. Sice bych za normálních okolností nešla přes čtyři hvězdičky, ale díky Penelopinu kabátu a Jamesi McAvoyovi musím přidat.

Na vlásku (2010)

Na vlásku, to je jako olivy - prvně vám nechutnají, ale časem jim přijdete na chuť (ne že bych měla ráda olivy, ale přirovnání je to pěkné). Zkrátka a dobře - když jsem se na film dívala poprvé, přišlo mi to děsně odporné, kýčovité, a ta hnusná bárbína v hlavní roli... Potom jsem se na to ale neznámo proč podívala ještě asi tak desetkát a rozhodně jsem neprohloupila, protože tahle pohádka je vtipná a roztomilá asi jako málokterá jiná.

Jak vycvičit draka (2010)

Nádherná hudba, sympatický hrdina, roztomilý dráček, vtipní kamarádi hlavního hrdiny, efektivní lety mezi skálami, romantika a to je to "jenom" animák.... :-)

Občanský průkaz (2010)

Každý den nemám náladu na nějaké dokumenty a filosofické filmy. Člověk zkrátka někdy potřebuje trošku přímého humoru, u kterého se pobaví a navíc ještě poučí, co se tady před lety dělo. Tento film je prostě pecka, snad nejlepší český, co jsem zatím viděla.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump vám zkrátka ukáže, že život je nádherný a nemusíte být ani moc chytří, ani moc krásní, ani moc oblíbení, že naděje a láska jsou tu pro každého. A kdyby nic jiného, i tohle bohatě stačí na pět hvězdiček.

Americká krása (1999)

Když jsem si film pouštěla, opravdu nic jsem si od toho neslibovala. Nějaká americká hloupost, která se hodí akorát tak k žehlení. To jsem se ale šeredně spletla... U Americké krásy se ani minutku nenudíte, má to obrovskou atmosféru a posledních pět minut se už nemůžete ubránit jenom nevěřícně a s otevřenou pusou civět na obrazovku.Prostě nádhera!

Tmavomodrý svět (2001)

Tento film vás donutí se zamyslet nad českými letci v Anglii a sklonit se před jejich statečností. To je ale asi tak všechno. Tmavomodrý svět je dle mého soudu procházka odnikud nikam, žádná z postav mi není nijak extra sympatická a ronění slz a hluboké dojmutí se opravdu nekonalo. A za tohle měl Svěrák ambice na Oskara? To asi ne…

Lekce neslušného chování (2008)

Z názvu jsem sice opravdu netušila, jestli má cenu si od tohoto filmu něco slibovat, ale po skončení filmu jsem musela dát pět hvězdiček a film si dokonce přiřadit do svým nejoblíbenějších. Nemusím tu vyjmenovávat všechny zábavné scény a vtipné postavy, musím pouze poznamenat, že tohle se Britům neskutečně povedlo!

Hanebný pancharti (2009)

Člověk neví, co si má o tomto filmu myslet – jednu chvíli mi to přijde jako zesměšňování války, v další scéně se zase královsky bavíte a smějete se nad Tarantinovými nápady (u mě vítězí scéna, kdy Brad Pitt mluví italsky, to nemá chybu). Ale střídání jazyků mi nepřijde jako nejšťastnější nápad, na škodu by taky nebylo ujasnit si, jestli to má být komedie nebo drama. Tři hvězdičky mi přijdou jako dobrý kompromis.