Turbo (2013)

V první řadě jsem nadchnutá :-) Kdo by řek že bude mít pohádka o šnekovi takovej švih? :-) Každý má své sny a tomuhle šnečímu prckovy ten jeho právě začíná. A jak vidíte žádný sen není tak velký jak se mohlo na začátku zdát a tak proč by šnek nemohl závodit s auty. Proč by šnek nemohl ten závod i vyhrát? Žádný náš sen není nedosažitelný pokud mu opravdu věříte. Šnek Turbo věřil, že dokáže víc a ...........................................................DOKÁZAL TO!!!!!! Třikrát sláva Turbovi!!!

Lorax (2012)

Zajímavé.... Líbivé... a hlavně pravdivé. Zase o jednom člověku, který chtěl všechno a šel by i přes mrtvoly aby získal svou "všechno věc". Bohužel nejvíc obětí bereme z přírody tak jako Jednoráz z Loraxova krásného lesa. Pro děti inspirující ekologicky nabádající pohádka. Nenásilná a krásná a co je nejkrásnější pro BlackAngels? Zpívá se tam :-) a navíc je to krásně melodický :-) Konečné shrnutí: Pohádka s myšlenkou, není vulgární, krásně animovaná, pro všechny generace, krásné texty písní, takže nezbývá než jí zkouknou co? :-)

Legendární parta (2012)

Velice zdařilé pohádkové dílko. Příklad jak lze v jedné pohádce dětem přestavit všechny hrdiny, po kterých by mohli něco chtít. Takže než dětem pustíte tuto pohádku připravte se, že po ní budou chtít za každý vypadený zub pod polštářem peníze, na velikonoce budou chtít všude nacházet vajíčka, v zimě budou hledat Jacka Mráze atd., protože když jim tohle nedáte mohlo by se stát, že přestanou věřit! A svět by zachvátil strach a stín.....

Spirit - divoký hřebec (2002)

Hudební pohádky to je moje :-) můžu ten soundtrack poslouchat pořád dokola :-) Krásná myšlenka, krásná pohádka. Každý z nás si přeje být volný a nezkrotný a tady je krásně znázorněno jak každý kdo na to nemá se snaží aby na to neměli ani ostatní. Hlavní je se nikdy nevzdat, jak je v jedné písni vždyť i cesta může být cíl. A i když si kolikrát stavíme nedosažitelné cíle je vždy lepší mířit ke hvězdám a netrefit se než do hromady hnoje a trefit se....

Raubíř Ralf (2012)

Jedna pohádka obsahující tolik krásných myšlenek, že se skoro rovná Forestovi :-) nabídka mých top :-) "Je těžký milovat svůj flek, když vás kvůli němu nemá nikdo rád." nebo krásné heslo záporáků "Jsem zlej a to je dobrý. Nikdy nebudu dobrej a to není zlý. Nechci bejt nikým jiným, než kým jsem." nad kterým když se zamyslíte tak... ronila bych slzičky :-) . Ale je tu i spousta vtípků jako: "Cože? Neslyším tě. Smrdí ti z pusy tak, že se mi poblily uši" :-D . Jedna z nejúžasnějších novějších pohádek. Krásná představa jak se postavičky z oblíbených her schází na pokec :-) Perfektní nápad na to, jak ze záporáků udělat vlastně klaďase. A jak ve všem špatném uvidět něco krásného! Jo! vlastně teď když o téhle pohádce přemýšlím, zjistila jsem, že je to to poslední co mi chybí do mé topky deseti nej filmků. Je to jedna z pohádek,které budou BlackAngels a Figusek pouštět svým dětem a čučet na ně s nima :-)

Velká vánoční jízda (2011)

Možná sem přecitlivělá a za vším hledám dojáky...., ale víte když na konci Arthur kouká jak se rozbaluje právě jím doručený dárek.... Jo přiznávám se! Brečela sem a brečela sem u stejné scény i když sem jí viděla podruhé.... No jó i potřetí. Ale přísahám, že pak už ne! Ale až to uvidím počtvrté... :-D Vánoce jsou něco co v mých myšlenkách žije 75% roku :-) Zbylých 25% je doba kdy spím ;-) a neovlivním to o čem si mi zdá. Takže kombinace vánočního filmu a navíc pohádky je u mě pět hvězdiček stejně krásných a červeňoučkých jako santův kabátec nebo jeho nos když v zimě sviští oblohou :-)

Ďáblův advokát (1997)

Dlouho, předlouho čekal tento film na mé hodnocení. A dnes se dočkal. Já když o tom přemýšlím naprosto do hloubky... načež, jak by mi řekl můj lásínek : o tom tak nesmím přemýšlet :-D Takže o tom nepřemýšlím a film si prostě užívám. Baví mě pozorovat Kevinuv velký vzestup a pak zase jeho tvrdý pád na čumák. Baví mě dialogy ve filmu. Uroním slzy při scéně v blázinci : "Kevine, miluji tě" žižiži a střípek v krku. Miluju větu "Hle, posílám vás jako ovce mezi vlky" Miluju Johnovu ďábelskou aroganci. Miluju jeho výraz, když Kevin udělá bum a nad uchem jeho hlavy můžete vidět co mu zrovna běží hlavou. Líbí se mi halušky krásné Mary Ann. Jo, prostě miluju tenhle film. Viděla jsem ho už hodněkrát a je pořád stejně dobrej jako poprvé. Proto do desítky mých nej rozhodně patří a patřit bude.

Sedm životů (2008)

Sedm životů....,,,, sedm životů...,,, Životní role muže, o kterém pojednává film je jasná. Co vzal chce zase vrátit. Každý se se svými hříchy vyrovnává po svém. Nevím zda metoda Bena je tou správnou, ale je určitě tou metodou co nenechala jediné oko suché. Naprosto úchvatné ztvárnění filmu, kdy jsem při první scéně o Benovi smýšlela jako o hovadu co uráží bezdůvodně lidi a léčí si tak svoje mindráky, toto smýšlení se hned vzápětí otočí a Benovi fandím, chápu ho, pomáhám mu očima, obdivuji ho a nedá se jinak než říct, že ho i svým způsobem miluji. Když jsem tento film viděla poprvé bylo to po boku muže, který se brzo stane mým mužem pro celý život. Můžu vám říct, že tento film nás neuvěřitelným způsobem propojil a svedl na stejnou vlnu. Seděli jsme vedle sebe a já byla nejšťastnější ženou i přes smutné scény, protože sem se svých chlapem koukala na stejný film a ve stejné chvíli sem se s ním smála, ve stejné chvíli jsem měla slzy v očích, ve stejné chvíli jsem vypustila závěrečné vzdychnutí. Tento film je vytesán jak do mé paměti tak do mého srdce. A co víc je nádhernou vzpomínkou na čas kdy jsem byla naprosto spřáhnutá s pocity mého Figuska :-*

Mamma Mia! (2008)

Nádherné zapracování Abba písní do děje. Musím říct, že mne tento vánoční dáreček, od človíčka co mě moc dobře zná z venku i zevnitř :-* velice uchvátil :-) Dlouho mi to unikalo a pořád sem si říkala: jednou si to pustím. Až to "jednou" přišlo litovala jsem, že nepřišlo dřív. Meryl Streep podala svou roli naprosto úžasným a vyčerpávajícím způsobem. Byla naprosto oddaná roli matky samoživitelky. A její dávní a vlastně jeden i budoucí maníci byli kouzelní jak pojímali otcovství každý po svém :-) Určitě doporučuji ke shlédnutí!

Smlouva s ďáblem (2000)

Tento film mi říká jediné. Člověk neví co chce a když to, co vlastně nechce, ale přeje si to, dostane, tak se mu to nelíbí a chtěl by to vrátit :-D Elliot byl jednou ze slabých až mizivých vyjímek, který když zjistil, že nikdy šťastný nebude přál štěstí aspoň té, kterou miloval. A tím si u mě našplhal. Někdy to nejlepší co můžete pro druhého udělat je nechat ho jít. A Elliot zjistil, že to bylo to nejlepší i pro něj. Někdy upřednostnění štěstí ostatních učiní šťastné i nás.