American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Já jsem věděla, že na konci všichni umřou. To byl ale hloupej seriál... Jediný, co mě donutilo dokoukat první sérii byl Tate, kterej nebyl nijak hezkej, ale tak ukrutně záhadnej, až byl svým způspbem přitažlivej. Snažila jsem se hodně dlouho, ale nemůžu najít vhodný přídavný jméno, který by moje pocity vystihlo. Přemýšlela jsem i o tom, že si znovu přečtu 50 odstínů šedi, tam bych ho možná našla, protože asi tak, jak působí Christian Gray na Anastasii, tak nějak působil Tate na mě. První polovina byla super - děsivá, strašidelná, mělo to hlavu a patu. Ale zbytek byl přesný opak. Jako bych začala koukat na jinej seriál. Děs běs. Děj horší než telenovela, ještě víc zamotaný a do předposledního dílu se to zamotávalo víc a víc, až jsem si říkala, jak to všechno chtěj za jeden díl rozlosknout. Konec ? O tom ani nemluvim. Prostě všichni umřeli, jak se dalo očekávat. A žili štastně až do konce světa. Jediný, co na posledním dílu stálo za to byla scéna ve sklepě, kdy povedená rodinka Harmonových chtěla vyhnat nové obyvatele domu, a Viv rozpárala Benovi břicho a on jí zastřelil, to jsem se nasmála. Moje hodnocení seriálu jako takového je na 2*, jednu hvězdu dám Tateovi a další půl hvězdičky patří všem ostatním hecům, kteří byli excelentní (hlavně Constance), a kteří povznesli tuhle pitomost o stupínek výš.

Iron Man 3 (2013)

Nejlepší Iron Man ze všech. Doufám, že už žádná čtyřka nebude, protože takhle nějak si představuju vrcholnej konec jakýkoliv trilogie - třetí díl, kterej ve všech směrech předčí dva předchozí díly. A navíc konec filmu další pokračování ani nedovoluje, to už by byla asi pěkná hovadina... Je vidět rozdíl mezi tím, když Shane Black jen pomáhá s vtipnými dialogy a když rovnou režíruje celej film. Sršilo to vtipem ('Kde máš mámu a tátu ?' 'Máma už šla do baru a táta šel podat tiket na poštu. Asi vyhrál, už je šest let včudu' :-DD). Až mi bylo blbý, jak jsem se jako jediná v kině smála každýmu vtipu ještě deset minut (to obvykle dělávam, když je film s mým oblíbenym hercem:). Mandarin neměl chybu ! :-D ('Kde je Pepper ?' 'Žádnýho Peppera neznám. Ole, ole, ole...!' :D) Novinka v podobě samooblíkání bez pomoci robotických paží Jarvise byla super oživením a celýmu filmu to dalo jakousi novou úroveň (Tony mohl z výšky sto metrů skočit do nikam a cestou se zavřel do obleku - bomba!). Akce byla nabušená akcí i vtipem - lepší spojení v kinematografii bych hledala marně. Na chvíli jsem ztratila dech, když Pepper spadla dolů do ohně. A přesně to mám ráda, že se vyděsim, i když je jasný, že jí Tony zachrání. Robert Downey Jr. je jeden z mých opravdu nej herců a jako Iron Mana si nedokážu představit nikoho jinýho (letos byl spešl sexy v IM 3:). I když... trochu mě zklamala zápletka s Mandarinem, že to byl jen herec a skutečnej atentátník byl Killian... Z toho jsem byla popravdě dost zmatená. Nechápala jsem, že takovej tydýt, jako byl ten herec, dokáže zahrát tak dobře nějakýho Stánskýho maniaka. I když přes ten konec, jakej to mělo, si neumim představit, co bude dělat Tony v Avangerech dvojce... Nechám se překvapit. Pro mě byl IM 3 rozhodně nej nej nej nej nej !

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

'Od teď se budeme vyhýbat géniům, protože by sis o mě začala myslet, že sem blbej.' 'Co ? Ale toho já se nebojím. Já už vím přeci hodně dlouho jak moc blbej ty si. Tedy, co jsem řekla, to je pravda, ale i tak to vyznělo dost divně. Takže asi bych těď měla říct, že je mi jedno jak moc si blbej. Je to lepší ?' 'Ne.' Paráda! Tak takhle si představuju seriál 21. století, který má grády, vtip, sem tam i tu pořádnou akci a taky umí být poučný, tedy - pokud si dokážete zapamatovat všechno to, co ze sebe vychrlí Bones za jednu minutu. Perfektní výkon krásné Emily Deschanel doplněný charizmatickým Davidem Borenanzem. Mě, jako studentce zdravotnický školy, je tohle téma blízký, takže na tom ani žádný jiný chyby nehledám, stejně by to můj názor nezměnilo :) Hrozně moc jsem si zamilovala Hodginse a Angelu, oni dva jsou spolu tak sladký, jinak se to říct nedá, prostě jim to sluší :) Jako obvykle - titulky lepší než nepřesný a nekorektní dabing (ale musim uznat, že slovenská Temprance a spol. je výborná a jako vždy, slováci umí vybírat hlasy líp než natvrdlí češi...). Po takové řetí sérii se vytratil ten vtipný pohled, který vždycky házela Temprance na Bootha, když jeli v autě, takový to 'Čo ti šibe ?!' Velká škoda, protože i taková maličkost mě vždycky dobře rozesmála... TeĎ se dám i do čtení tuny knih od Kathy Reichs, a i když to má s Bones společou jen Temprance, vsadím se, že to bude stát za to. Dávám zasloužených 210%. Snad si dokáží Bones udržet kvalitu, se kterou začínali, i v osmé sérii, na kterou se už teď moc těším :)

Noční show Davida Lettermana (1993) (pořad)

Starý pošetilý sukničkář Latterman je, vedle praštěného Conana a správné Ellen, jediný, na kerého talkshow se dá dívat. Vždycky ví, na co se ptát a kdy se na to ptát, a hlavně nemá zábrany v tom, co vypustí z pusy (Just the way I like it ;). Jeho otázky a komentáře bych přirovnala k větě 'Ve správný čas na správném místě'. *****

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Tak tohle jepro mě nejlepší spolupráce Tim Burton-JD-Bonham Carter. Musím souhlasit, že film byl celou dobu duchem někde mimo (to je jediný, co mi na tom opravdu vadí), ale na druhou stranu hudba se podle mě povedla. Jasný, JD sem tam zpívá a zbytek jen odříká tím jeho tajemným hrubým hlasem, což se ke Sweeneymu hodí, ale za to ho skvěle doplňují ostatní, hlavně Helena, jejíž hlas se k Johnnymu skvěle hodí. Hudba držela první polovinu filmu nad hladinou, kdy scénář pokulhával, v druhé polovině byla zas takový podkres ke krvavé podívané. Co mě opravdu překvapilo, byl Sascha Baron Cohen, kterého bych v takovémhle filmu vůbec nečekala, a on ještě k tomu zpívá (ale podal parádní výkon). Cynická Mrs. Lovett byla v podání Heleny nepřekonatelná a až do konce jsem jí věřila, že je 'ta dobrá' (co se to jen z ní pak vyklubalo…). Konec jako u Shakespeara - všichni umřou... Mimochodem - scéna se svatbou je k popukání :) 100%

Feťáci (1987)

Tak jsem si pro porovnání přečetla i knížku a můžu říct, že film je proti tomu zlatý důl. Horko těžko jsem si zvykala na nepřehledně napsanou knihu, jak jsem pozdějc zjistila - autorovu vůbec první, kde zajímavý a napínavý byl jen konec. Režisér si půjčil jen kostru předlohy, všechno okolo je úplně o něčem jinym. Ale rozhodně je film záživnější. Knížka je suchá, o ničem, film je zaměřenej na tři hlavní postavy. Uznávám, že sice taky občas pokulhává, ale celkově to diváka vtáhne do děje. A konec - ten jsem vbec nečekala takový, jaký je. 90%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

'Ty to nechápeš. My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku. A teď seš v průseru.' Dlouho jsem neviděla tak povedenej film. Parádní scénář, nenucený humor, který nechyběl ani při akci a neskutečně zamotaný případ, kterej drží diváka v napětí do samýho konce plus výbornej RDj = nezapomenutelná podívaná. 100%

50/50 (2011)

Tak proti tomuhle filmu nic nemám. Parádní hlášky namixovaný s napětím a humorem ve filmu, kde hlavní roli hraje chlap s rakovinou. Nejednou jsem tahala kapesník nebo se válela pod stolem smíchy. Odvaha natočit takovej film. Odvaha která stála za ten risk. 100%

Je to i můj život (2009)

Tak to byl nářez. Snímek o tom, jak by se nemělo počít dítě - jen kvůli dárcovství pro nemocnou dceru, neboť vám to jednoho dne oplatí. A to teprv budete zírat. Celý film se neskutečně táhnul. A to nic ve zlém, jen když řekli, že Kate brzy umře, tak jsem myslela, že za chvíli uvidím běžet tiulky a ona teprv 50. minuta ?! Dějově napínavý a poutavý film, u kterého nejednou ukápne slza. Cameron Diaz v roli matky, která je příliš tvrdohlavá a zaslepená snahou vybojovat pro své dítě zdraví, nedokáže slyšet pravdu, že už se jí to nepovede - to je u ní novinka a já to jen vítám. Ohromující výkon Abigail, Cameron i Sofie, ale mužská část rodiny mi přišla taková ospalá, nudná... Prostě tohle byla ženská hra, chlapi se tam jen motali. Hudba bez debat skvělá. 90%

Válka světů (2005)

Steven Spielberg to s mimozemšťany umí. Toma Cruise zrovna dvakrát nemusim, ale v tomhle filmu jsem mu uplně věřila, že je to Ray a ne Tom. Všichni hlavní hrdinové do toho dali všechno co mohli a když se k jejich výkonům přidá parádní sci-fi námět (včetně vypracované grafiky), dějově nabytý, napínavý a zajímavý scénář... Není co dodat. Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat dokola a nikdy mě to neomrzí. * * * * *