Kick-Ass (2010)

Takový malý důkaz toho, že vtipné a praštěné teen komedie, na které se dá koukat i podruhé a potřetí ještě existují :) Čekala jsem, že to bude blbost, s trapnýma hláškama, okopírovanejma z jiných komedií, kterou po chvíli vypnu, ale nestalo se. Kick Ass mě naprosto uchvátil. Vtipnýma hláškama se to jen hemžilo a já se nemohla přestat smát :) Christopher Mintz-Plasse je můj oblíbený komediální herec, u kterého se musím smát už jen když ho vidím. 'Nářezi !' 'Zuřivče !' 'Oh, kurva piča to fakt bolí !' :-D

Láska a jiné závislosti (2010)

Na zkrácení sobotního večera jako dělané. Romantická komedie s Anne Hathaway se tentokrát povedla o něco víc než ty předchozí. Možná i proto, že konečně není plná hollywoodskejch předvídatelnejch scén, ale je to o krutym životě. Možná nějaká podobná romantikuš komedie je, ale já jsem zatím žádnou takovou neviděla, proto se mi tahle tak líbila. Drama scén bylo dostatek a přitom nebyly zbytečně natažené a nudné. Navíc je doplňovala romantika, která se vyskytla i tam, kde jsem ji nečekala, Zajímavé komentáře: Matty (úplně souhlasim:) And they lived happily ever after

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Nějak takhle jsem si představovala Undisputed II, ale dočkala jsem se až ve trojce. Tím líp, protože M. S. Jenkins odvedl perfektní výkon, možná i lepší než M. J. White. Každá akce byla promyšlenější a tvrdší než doposud. Uri Boyka byl konečně zkrocen. Choval se slušně a přátelsky. I když z týhle hry na slušňáka vynechal Jericha… Celkově byl film zajímavý a poutavý, ale nemohla jsem odtrhnout oči od Jenkinsnova úsměvu. Takovej odstín zářivě bílý ani nevim, že naše televize pojme. Zajímavý děj, napínavý od začátku do konce s naprosto nečekaným koncem. 95%

Podivní (2010)

Já jsem prostě posera. A i u takhle primitivních hororů bych strachy nejradši zalezla pod postel, kde by mě nikdo nenašel. Po prvním shlédnutí dojem tak na 70%, ale po druhém a třetím, které jsem stihla za jeden den, se mi to líbí o moc víc, protože jsem si spojila jednotlivé scény, které mi předtím nedávaly smysl. TO hrál, stejně jako v každé své 'Sheriffovské' roli, úžasně a každou spolupráci jeho a Joa Andersona mám moc ráda, a díky tomu doje stoupá a stoupá :) Oni se k sobě prostě hodí. 'Podivní' občané jsou něco jako zombie, ale přitom to zombie nejsou. To se mi líbí, takový nový druh vraždícíh maniaků. Pěkný nápad. 90% za další zatracenej konec 'Domysli si sám'

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Filmy a seriály s Timothy Olyphantem by mohly být totální hovadiny, a jakože některý opravdu jsou, ale já je i přesto žeru. Justified je ale zrovna seriál, který opravdu stojí za to. Podle mě jeho nejlepší seriálové vystupování. Po tom, co mi, nevědomky, utekla první série na AXN jsem sledovala celou druhou sérii a maximálně to předčilo moje očekávání, která jsem měla po opakovaném sledování videí na YT. Samotné prostředí Harlan County je úžasné. K napínavému, usedlému a sheriffovskému charakteru seriálu se skvěle hodí. Už jen to dělá seriál aspoň na 50% dobrý. Pak jsou tady herci. TO: jak jinak - dokonalý a úžasný s rolí Raylana Givense na míru ušitou právě jemu. Charismatický sheriff se smyslem pro humor a dobrou muškou. Kdokoli se postaví Raylanovi, může pistoli vytáhnout, jak rychle chce, ale než stiskne spoušť, padá na zem mrtvý :) Moc se mi na jeho postavě líbí styl: Vidím a slyším jen to, co potřebuju. Zbytek jako bych neviděl a neslyšel. Jsem těžce nad věcí :) I když to nemám ráda, jsem odkázaná na TV přenos s českým dabingem, protože nikde mi to nejde stáhnout s titulkama. Ale dabing jsem si víc než zamilovala. Hlas Raylana jsem slyšela snad poprvé a perfektně mu sedí. Dlouho jsem si zvykala na to, že Waltona dabuje 'Haus', ale zvykla jsem si. Už mi ani nevadí, protože, stejně jako u Hugha, neznám nikoho lepšího pro zápornou, ale zároveň pro mě sympaticou, roli Boyda Crowdera, u kterého nikdy nevím, co si mám myslet. Kvůli promeškané l. sérii toho moc nevím o jeho vstahu s Raylanem, ale vždycky se musím smát, když jsou oni dva spolu. Benettovi jsou taková hlava všeho zlého, co se v Harlanu uděje. Mags je charismatická matka tří synů, ze kterých mi všichni kromě Dickieho, byli opravdu nesympatičtí. Opravdu mi leze na nervy Winona, která mi přijde, že někdy hraje hru s názvem: Jakou hovadinou dneska udělám, která by předčila tu poslední ? Divím se Raylanovi, jak to s ní může tak dlouho vydržet a zametat po ní pořád stopy. Ostatní členy úřadu šerifa ještě tolik neznám, ale všichni se zdají být jako správňáci :) A samotný seriál ? Ten je plný akce, napětí a hlavně humoru, který zastiňuje nedostatek romantických nebo život rozebírajících scén. Seriál, který jde na všechno přímo a nic zbytečně nenatahuje. I když mi trochu uniká pointa asi v každém dílu, jelikož je pro mě těžký, vidět film nebo seriál se složitým navazováním scén, protože si je nepospojuju dohromady a nedojde mi, že k sobě vůbec patří, nevadí mi na to koukat i když nemám tucha, o co jde. Nepředvídatelný, napínavý, vtipný a se skvělým obsazením má ode mě 100/100. Prostě seriál, který má u mě 100%|*****|dva palce nahoru a všechny možný znaky, kterými bych ukázala, že TOHLE je pro mě SERIÁL SERÁLŮ. Doufám, že čtvrtou sérií natáčení nekončí, to by byla veliká chyba :)

Vánoční zásilka (2010)

Průměrná, typicky amícká romantická komedie, kterou povznáší jen obsazení AJ Buckleyho. Co se mi opravdu nelíbilo byl konec. Ještě nikdy jsem snad neviděla tak strašně přehnanej konec. Slabý průměr. 40%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Akční komedie jako dělaná na nudný páteční večer, kdy už fakt nevíte, co si pustit. Cameron Diaz byla chvílema jako by spadla z Marsu, chudinka nevěděla jak se vůbec drží pistole, a na tom jsem se, světe div se, pěkně pobavila. Nestává se často, že by mě upoutal film s Tomem Cruisem, ale tentokrát se mu to povedlo. Akční komedie, která sice chvílema pokulhává a nudí, ale za to nám to oplácí ve vtipně akčních scénách, má ode mě 3 a půl *

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po občasném zabloudění k WD na JOJce jsem se rozhodla kouknout se na první tří díly na Coolce. Přidala jsem hvězdičku, která patří parádní akci a skvostným maskám. Nevím, jestli se budu koukat dál, i když zombie téma mě baví sledovat. Není to jako celovečerní film, na kterej se kouknu a budu mít další tejden zlý sny. V seriálu je víc osobních věcí, vztahů a problémů než se řeší ve filmu, což vede k tomu, že polovina jednoho dílu je zaměřená právě na to a sem tam se objeví akce, která je pro diváka nezáživná, protože jde pořád o to samý - zabít zombie, nenechat se kousnout, utýct, atd.. A hlavně po projekci celé první série se mi zdá zbytečný koukat se dál, protože je to (opět) pořád o tom samym. Člověk už pak od toho nemůže čekat nic novýho, pořád tam jen útočí zombie, přeživší se brání, jeden po druhém umírají, atd.. Podle mě je to moc přeceněný. 50%

127 hodin (2010)

Tak po projekci filmu jsem si myslela, že je to nejlepší film posledních pár let... Zanechalo to ve mně silný pocity a pro komentování jsem to v sobě musela nechat trochu uležet… Z omylu mě vyvedla až knížka. Já normálně nečtu, nemam ráda čtení, za celej život jsem přečetla od začátku do konce jen 4 knížky (z toho jedna, Jak jsme našli pejska, má asi 40 stran a každou stránku zabírá ze 3/4 obrázek a pod ním čtyři řádky textu, zbylé tři jsou knížky Glee), ale Between A Rock And A Hard Place jsem si musela přečíst. Zhltla jsem jí za dva dny a musím říct, že film oproti tomu vypadá jako špatná komedie. Ne že by nebyl kvalitní, to rozhodně je, ale oproti knížce vyvolává dojem, že to bylo všechno hrozně lehký: první den tesal do kamene, druhý den se snažil pomocí lan balvan nadzvednout, třetí den byl na dně s vodou, čtvrtý den mluvil sám se sebou, pátý den měl halušky a šestý den si uřízl ruku a šel za nosem, dokud nepotkal rodinu na výletě... a happy-end. Za to ve skutečnosti tesal Aron do kamene tři dny, zvednout kámen se snažil dva dny, mlátil do něj jinýma kamenama a po osvobození byla cesta za záchranou stokrát těžší než ve filmu, kde to vypadá, že byl plnej energie, ušel kousek a potkal rodinu. Kdo nečetl knihu se s filmovým zpracováním spokojí, ale kdyby všichni, co viděli film, četli knížku, hodnocení by bylo mnohem nižší. Ale to pořád nemění nic na tom, že film stojí za zkouknutí.

District 9 (2009)

Mimozemšťani se s námi (alespoň jednou) nechtějí hádat, ale kamarádit. My jsme ale tak blbý, že to nevidíme a znepřátelíme si je. Proto se jeden agent (nechtěně) převtělí do mimíka a o zábavu je postaráno. Dějově poutavý film, kterému nechybí pořádná dávka akce, napětí ani sci-fi žánru. Filmů s mimozemšťany už to bylo víc než dost, ale tenhle se dá, jako jeden z mála, zařadit mezi ty opravdu povedené. 85%