Saturnin (1994)

Skvělá kniha, skvělý film. Saturnina řadím k vrcholu tvorby jak knižní, tak filmové. I když se do filmu prostě nedá nacpat vše, tak to podstatné tam je a role Jiřího Oulického je Havelkovi snad šitá na míru. Jediné mínus vidím ve slečně Barboře, Lucie Zedníčková mi na ni prostě nesedí. I tak je to jeden z filmů, co stojí za shlédnutí a knížka stojí ještě více za přečtení.

Růžový panter (2006)

Pravda, film to špatný není, divák se i upřímně zasměje, ale já mám, bohužel, stále před očima originálního inspektora Clouseau v podání Petera Sellerse, kterému se Steve Martin ani snad nemůže přiblížit. Tento fakt filmu určitě jednu hvězdičku ubral.

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu (2005) (divadelní záznam)

Ať si kdo chce, co chce říká, Procházka je génius a jeho komedie jsou skvělé. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy tak smál, jako při tomto divadle. Jednoduše skvělé (jako i ostatní Procházkova díla).

Pravá blondýnka (2001)

Poměrně vtipný film, který nepotřebuje pro pobavení diváka používat sprostá slova a podobné "finty". Reese se na tuto roli hodí více než dobře. Ideální oddychovka pro dlouhé letní večery.

Poslední plavky (2008) odpad!

Tak tenhle film jsem naprosto nepochopil. Nejenom děj, ale ani to, co vedlo herce a všechny, co se zúčastnili natáčení, na tomto paskvilu spolupracovat. Děj není žádný, vtip na daleko za hranicí trapnosti a herecké výkony ústřední dvojice lépe nekomentovat. Bohužel jsou ve filmu i dobří herci, kteří asi dostali dobře zaplaceno, jinak si opravdu nedovedu vysvětlit, proč se tohoto zúčastňovali.

Once (2007)

Once je přesně příkladem filmu, kde pověst přeroste dílu samotnému přes hlavu. Film to není špatný, ale v době, kdy byl nominovaný na Oscara, tak v českých médiích probíhala naprostá adorace tohoto dílka. To mu u mě, paradoxně, uškodilo. Na druhou stranu je to film o běžných problémech, co si na nic nehraje a ještě podpořen výbornou muzikou.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (2005) (divadelní záznam)

Blbost, z které se postupem času stala klasika a hlášky zlidověly. Měl jsem možnosti vidět pány Čtvrtníčka a Lábuse 2x v akci naživo a zážitek je to o mnoho lepší. I tak si to zaslouží plný počet už jenom z podstaty věci a absurdnosti situace. Nelze také přehlédnout hudební podkres, který shledávám velmi povedeným (zejména variaci na znělku BBV).

Daredevil (2003)

Ben není prostě typ na superhrdinu, nemá na to výraz. Kdyby byl hlavní postava někdo jiný, tak by film třeba o něčem byl, takhle je to pouze další výtvor podle komiksu a ještě ne moc podařený.

Láska kvete v každém věku (1923)

Svěží němá komedie. Rozdělení příběhu do 3 dob se povedlo, i když mi osobně přišlo, že Řím byl poněkud odfláknutý a za ostatními trochu zaostával. Jinak se ale člověk u sledování nenudí a naopak si uvědomí, že většinu narážek lze aplikovat i na dobu dnešní, to jest 90 let po natočení...

Avengers (2012)

Ze začátku je potřeba říci, že jsem fanoušek Marvelu a jeho tvorby, přesto ve mně Avengers zanechali poměrně rozporuplné pocity. Chvílemi se člověk s hrdiny byl schopen ztotožnit a do děje se ponořit, ale bohužel tam bylo také mnoho momentů, kdy mi byl děj dost jedno... Jednoznačně nejlepší byl opět Robert Downey Jr. kterému role Iron Mana prostě sedí, bez jeho hlášek by film hodně ztratil. Na druhou stranu Captain America opět působil prkenně a subjektivně se mi prostě nelíbí. Ostatní tak nějak splnili, co se od nich očekávalo... Při hodnocení jsem se poměrně dlouho rozhodoval, zda dát 3, nebo 4 *, bohužel ale ve mně převládl pocit, že film stojí na stokrát okoukaných efektech a příběh je poměrně plytký. Asi je to způsobeno tím, že spojit více hrdinů dohromady a dát každému určitý prostor je poměrně obtížné, nicméně to neberu jako omluvu. Celkově se tedy jedná o průměrný film, kterému by prospěla kratší stopáž, která by vygradovala napětí... Za mě tedy za 3*