Partička (2011) (pořad)

Bohužel mám dojem, že česká Partička značně zaostává za ostatními pořady se stejným základem v jiných státech. Není potřeba chodit nikam daleko, stačí se podívat k našim bratrům Slovákům. Duo Genzer a Suchánek se do tohoto typu show nehodí. Oprava: Tak jsem tomu dal ještě šanci a hvězdu přidal.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Ještě jako malému mi tahle "pohádka" tak nevadila. Bohužel s přibývajícím věkem mi její politický podtext vyloženě drásá nervy. Cpát od mala dětem do hlav, že ten bohatý si to svoje bohatství nezaslouží a měl by ho rozdat chudým a podobné slátaniny, je trestuhodné. Jedna hvězdička pouze ze známosti...

Král Škorpion - Bitva osudu (2012) odpad!

Na to se ani koukat nedá. Děj o ničem, hlášky, které mají být vtipné, jsou spíše k pláči. Prostě totální ztráta času. Člověk se jenom musí ptát: "Proč má někdo potřebu takovéhle filmy točit? To se chce autor divákovi pomstít?".

Úkryt (2011)

Opravdu nějak nejsem schopný říci, zda se mi film líbil, nebo nikoliv. Námět jistě zajímavý, i herecký výkon hlavního hrdiny obstojný. Nicméně si myslím, že by z toho šlo dostat víc. Celé to na mě působilo hrozně nekonzistentně, což je někdy k užitku věci, ale v tomto případě mi to prostě nesedlo. Věřím, že kdybych to viděl znovu, tak bych své hodnocení změnil, se stejnou pravděpodobností, na 2 i 4 hvězdičky. O další vidění ale nestojím, proto hodnotím zlatou střední cestou. Podtrženo a sečteno: Námět zajímavý, ale celkové provedení a vygradování příběhu zaostává.

Paroubek v hlavě (2011) odpad!

Nejsme si jistý, zda se to vůbec dá nazývat dokumentem, protože to na mě tak rozhodně nepůsobilo. Jediné, co jsem si z toho odnesl je to, že mladí nemají Paroubka rádi (ach, jaké překvapení). Bohužel jsem se ale nedozvěděl proč tomu tak je. Nemyslím si, že je to tím, že by mladí (mezi které se počítám) neměli názor, jde spíš o to, kdo byl v dokumentu osloven. Z "účinkujících" jsme nabyl dojmu, že moje generace je tlupa pologramotných idiotů, kteří jsou neustále na nějakých drogách, nemají absolutně žádný názor a jediné, co je zajímá, je jít s proudem a nadávat na společnost a její elity (ať již jsou jakékoliv). Jiřího Paroubka považuji za jedno z nejhorších zjevení na naší politické scéně, bohužel tento dokument není ani tak o Jiřím Paroubkovi, jako spíš o schopnosti autora vybrat si co největší ztroskotance a natočit s nimi rozhovor. Upřímně se divím, že jak Bělohradský, tak Mareš měli potřebu se takovéto propagace podprůměrnosti zúčastnit. PS: Teď jsem si přečetl teprve cíl, jaký si autor dal. Bohužel jsem již ohodnotil odpadem a nižší stupeň tu nemáme.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po první sérii jsem byl mile překvapen, jak mě hra o trůny baví a vtáhla do děje. Každá epizoda byla prošpikovaná napětím a novými zvraty, děj byl svižný a divák si ani nestačil uvědomit, že jeden díl má hodinovou stopáž. Ve druhé sezóně mi ale přijde, že již všem trochu odchází dech, zejména Sean Bean mi tam vysloveně chybí. Ostatní hrdinové mi přijdou, až na Petera Dinklage, poměrně nevýrazní. Nicméně stále věřím, že děj ještě potřebný impuls a šťávu dostane. Pokud tomu tak opravdu bude, rád poslední hvězdičku přidám.

Hulk (2003)

Po nedávném zhlédnutí Avengers jsem se opět dostal i k Hulkovi. Avšak záhy jsem pochopil, proč jsem tento film už tak dlouho neviděl. Ve více jak dvouhodinovém počinu se najde napětí, co by se na prstech jedné ruky spočítalo a děj působí hrozně natahovaně a nezáživně. Další problém vidím v hlavním představiteli. Eric Bana je určitě nejhorší představitel Hulka ze vše tří filmů, ve kterých se toto monstrum vyskytlo. Filmové efekty jsou pak kapitola sama pro sebe. Možná to byl záměr a má to působit rádoby umělecky a evokovat komiksovou podstatu, u mě to ale evokovalo maximálně zděšení a zklamání. První díl Hulka si tedy nezaslouží více jak 2 hvězdičky, nejenom za přehnanou délku, ale i za celkové zpracování.

Team America: Světovej policajt (2004)

Další z filmů, který má za úkol ukázat, jak je západní civilizace, nebo spíše USA, zkažená a špatná. Byť film není hraný, několikrát ve mně vyvolal návaly nevolnosti a nutkání zvracet. Byť jsem se několikrát zasmál a Kim Chong Il(r) je postava veskrze vtipná, tak více jak 2* si to prostě nezaslouží...

Sin City - město hříchu (2005)

Určitě zajímavé zpracování a herecké obsazení, tím to ale bohužel asi končí. Kdo nepotřebuje ve filmu hektolitry krve, vystřelené mozky z hlavy a polonahé slečny a to v míře vrchovaté, tak tomu se tento film líbit nebude. O ději se dá mluvit totiž jen velmi stěží, spíš se jedná o několik minipříběhů, které se sem tam prolnou, ale celkově nějaký ucelený dojem nevytvoří.

Sexy párty (2002)

Tuctová béčková komedie pro mladé, která snad ani neurazí, ale ani nenadchne. Sem tam obsahuje vtip, kterému se člověk zasměje, očekávat od filmů tohoto žánru něco více asi opravdu nelze.