Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Film ze života, který si na nic nehraje, ale v tom je jeho kouzlo. Zajímavý pohled na všední problémy, které jsou dennodenně řešeny v mnoha vztazích. Film jsem nesledoval sám a zaujalo mě, jak se každý dokázal ztotožnit s jinou postavou. Byť pro mě byla ta špatná Cindy, tak pro druhého tomu bylo naopak. Co mi trošku kazilo výsledný dojem byla kamera, která se mi nelíbila a ubrala jednu hvězdičku. Jinak velmi zdařile propracované vztahové drama, které ještě nespadlo do kategorie klišé.

Pokémon (1997) (seriál)

2 hvězdičky za to, že Pikaču zná každý a Pokémon přinesl fenomén dementních japonských animáků, kde má každý pusu přes půl hlavy a neustálé blikání obrazu uvádí diváka do tranzu (jak už bylo ovšem zmíněno i v Simpsnech). Co se Pokémonů týče, tak prvních pár dílů je ještě roztomilých a docela zábavných, ale s přibývajícím objemem příšer upadá "kvalita". Nevím, zda je vůbec možné zhlédnout všechny, asi ne a nikomu bych to snad ani nepřál.

Tele Tele (2000) (pořad)

I když bylo Tele Tele vlastně strašně hloupé a vulgární, tak mi to na obrazovce chybí. V dnešní době nám naše české televize nic takového neposkytují a je to škoda. Pominu-li to, že nejradši bych zpět Českou sodu ve své nejsilnější sestavě, tak i Tele Tele by bylo milým zpestřením stále se opakujících filmů, které jsou v pondělí na jednom kanálu, v úterý na druhém, aby se s velkou pompou mohly objevit ve čtvrtek na třetím a v pátek opět na prvním. UPDATE: Tak se nám Tele Tele vrátilo na Smíchově. No, asi jsem byl ještě ovíněn mládím, když běželo "na ostro". S čistou hlavou upravuji hodnocení na 2* a možná i to je příliš. Nicméně hodnocení toho, co nám televize nabízí, stále platí.

Pocahontas (1995)

Pocahontas mám rád, byť se jedná o pohádku pro hodně malé (možná to je na tom to hezké). Příběh je protkán poměrně zdařilým hudebním podkresem a písněmi. Když ještě připočtu, že je to vlastně to samé jako Avatar (barevný les, člověk zvenku se přidá k domorodcům, vše dobře dopadne), akorát starší a nehraje si to na supertrhák, tak si to 4 hvězdy zaslouží.

Talentovaný pan Ripley (1999)

Mat Damon nepatří mezi mé oblíbené herce, ale v tomhle díle před ním musím smeknout. Opravdu mistrně (ne jen od něj, ale i od režiséra a scénáristy) vyvedené dílo, při kterém mě kolikrát mrazilo v zádech.

Godzilla (1998)

Godzilla určitě nesplňuje parametry hororu, ani thrilleru, asi to nebylo záměrem režiséra, ale stalo se. Nicméně je film docela koukatelný a děj ubíhá. Dokonce se mi u Godzilly stalo, že jsem s tou obrovskou šupinatou bestií soucítil a přál ji, aby nakonec přežila. Vždyť ona si chudák pouze hledala místo, kde by zahnízdila. Suma sumárum: Pokud se k filmu přistoupí, že je to trochu naivní blbůstka, tak se ty 2 hodiny dají docela v pohodě přečkat a nedá se říct, že by došlo k návalům nudy a divák měl potřebu přepínat.

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Když mi bylo asi 5 let, tak jsem tenhle seriál měl rád... Bohužel. Když jsem ho pak viděl v pozdějším věku, tak jsem si dal tu práci a pár dílů zhlédl, stále jsem totiž čekal, že mě chytne. Žel, nestalo se tak. Je to slátanina o nadpozemsky šikovné a hodné "paní", která, nevím proč, chodí s naprostým idiotem s ještě horším jménem.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Film, u kterého jsem dokonce usnul i v kině (a po probuzení jsem měl dojem, že jsem nepřišel o nic, co se dějové linie týká). Děj veškerý žádný a vtipu, co by se za nehet vešlo.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Film námětem sice velmi naivní, ale co není v ději to dohání skvělou hudbou. Šedesátá léta byla z hlediska muzíkálního něco, co se asi jen tak opakovat nebude. Matuška a spol prostě nemají konkurenci a jejich písničky jsou živé i 40 let po vydání. To si o dnešní tvorbě, při vší úctě, nemyslím.