7 dní hříchů (2012)

Musím říct, že jsem trochu zklamaný, čekal jsem rozhodně víc. Už jenom proto, že se jednalo o nepříliš frekventované téma, které si připomenutí ale rozhodně zaslouží. Bohužel se ale nepovedlo plně tento potenciál využít. Zejména pak konec, kde se ukáže, jak jsou všichni "hodní" se už zvrhával ke kýči. Ale co, točí se i horší filmy a alespoň minimální představu o násilných odsunech ze Sudech to dá. 3* úplně v pohodě

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Zajímavý film, po přečtení životopisu Steva Jobse si člověk dá i víc dohromady co a jak bylo. Zvlášť musím vyzvednout herecký výkon Noaha Wylea (Jobs), který Stevea opravdu vystihl a gesta a dikce byly fakt přesný.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jednička byla jako blesk z čistého nebe, stará škola opět v akci, ale dvojka už je pouze vyvařování z vody. Pár hlášek a momentů člověka potěší, ale čekal jsem více. Je pěkné vidět, že i Chuck, kterému je 70 je stále ve formě a ostatní také nezaostávají, ale vytratilo se to nejdůležitější- něco nového. Už je to prostě jenom tak dvojka od originálních Expendables. Slabé 3*

Amazing Spider-Man (2012)

Průměr, průměr a zase jen průměr. To velmi vystihuje nového Spideyho. Byť je filmové zpracování (filmové efekty) pravděpodobně lepší, než tomu bylo u minulé trilogie, tak celkově film už tak dobře nepůsobí. Minulá trilogie mě dokázala vtáhnout do děje a jednalo se o oddychovku, na kterou se ještě teď rád sem tam podívám, protože mě vrací do dob, kdy jsem komixy o Spidermanovi četl. Bohužel, zde tomu tak není a nemůžu hodnotit jinak než 3*.

O myších a lidech (1992)

Dobrý film, ale to hlavně kvůli skvělému námětu. Jinak o celkovém zpracování by se daly vést spory. Zejména John Malkovich mi v té roli prostě nesedí.

Po zakonu (1926)

Na to, že to bylo natočené ve dvacátých letech to není špatný film. Nemůžu ale také říci, že by mě nějak extra zaujal. Děj je poměrně jednoduchý- Není zlato, podceňovaný zlato najde, následuje jeho diskriminace, on se vzepře a chce krevní mstu, a pak se bohužel víc jak půlka filmu věnuje tomu, jak je svázaný a jak musí být souzen podle britského práva. Tato část mi celkový dojem na film docela pokazila, prakticky nic se tu neděje a moc nechápu důvod, proč je tak dlouhá. Nakonec je tedy právu učiněno za dost a "rebel" je popraven- všichni pláčou. Mně to bylo ale tak nějak jedno- přežije nebo nepřežije. Hlavně že už není nikde uvázaný a film může dospět do zdárného konce.

Godzilla (1998)

Godzilla určitě nesplňuje parametry hororu, ani thrilleru, asi to nebylo záměrem režiséra, ale stalo se. Nicméně je film docela koukatelný a děj ubíhá. Dokonce se mi u Godzilly stalo, že jsem s tou obrovskou šupinatou bestií soucítil a přál ji, aby nakonec přežila. Vždyť ona si chudák pouze hledala místo, kde by zahnízdila. Suma sumárum: Pokud se k filmu přistoupí, že je to trochu naivní blbůstka, tak se ty 2 hodiny dají docela v pohodě přečkat a nedá se říct, že by došlo k návalům nudy a divák měl potřebu přepínat.

Hledá se Nemo (2003)

Vím, že hodně lidí považuje Hledá se Nemo za jeden z nejlepších animovaných filmů, ale mně prostě nesedí. Nemá cenu se zde bavit o kvalitě zpracování, ta je bezpochyby skvělá, ale příběh mě nenadchl. To samé platí o vtipnosti celého díla (zde tedy musím přiznat, že hodně srovnávám se Shrekem, kterého považuji za vzor pro animované komedie, ale i tak to prostě nějak nevybočuje z průměru). Pro mě tedy 3 hvězdičky za zpracování a průměrný obsah.

Expozitura (2009) (seriál)

Škoda, přeškoda adaptace, potenciál by tu byl, zvlášť, když si člověk představí, že se něco takového opravdu stalo. Bohužel je to celé tak nějak špatně uchopeno, pravděpodobně pan Klíma prostě není scénárista a Hana Vágnerová není typ na policistku. Celkově to působí hrozně amatérsky, jak popsané vyšetřování a práce veškerých orgánů činných v trestním řízení (i když tomu bych se ani nedivil, že to tak opravdu je), tak hlavně herecké výkony a zpracování. Ještě jednou škoda, ten potenciál tam byl, stačí se podívat na kriminálky od Miami až bůh ví kam

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Bývaly časy, kdy se člověk smál skoro celý pořad a Kraus ho bavil. Tyto doby jsou však již pryč a pořad ztrácí na kvalitě. Samozřejmě je potřeba brát v potaz "kvalitu" hostů, ale i Honza Krausů u není ten Honza, co býval a snaží se dělat humor prostě tím, že své hosty ztrapní, to může fungovat chvíli, ale ne pořád. Je to škoda, ale v současné době si radši zapnu Šípa.