• Romantický
  • Pohádka

Coco Chanel (2009)

Velmi půvabné a velmi francouzské.

Báječný hotel Marigold (2011)

Dovolím si parafrázovat známé drama : Tenhle film není pro mladý. Tohle přesně totiž vystihuje cílovou skupinu, která by si tento film měla odpustit. Nedokážu si představit, že někdo pod 30 je s to pochopit jemné nuance v příbězích skupiny seniorů v bývalé britské kolonii, tak jak jej prezentuje tento skvělý snímek. Koncert sedmi hereckých osobností si může vychutnat podle mého názoru opravdu jen ten, který něco v životě zažil a s nadhledem a pokorou chápe že...... Místy se slzami v očích, místy s hlasitým smíchem jsem si tento film opravdu užila. Zamyšlení nad tím, jak život rychle ubíhá , jak málo stačí k lidskému štěstí a že nikdy není pozdě začít znovu, se mísí s úžasným pocitem, jak skvěle dokázal režisér vystihnout jednotlivé charaktery postav a zejména získat jedny z nejlepších britských herců pro tento snímek. Resumé - krásná pohádka u které předem tušíte jak dopadne, ale je vám to setsakra jedno. Pokud tedy máte srdce a duši otevřenou, nejste rozený cynik a nihilista a dokážete si přiznat, že přibližně tohle (pokud vše dobře dopadne) čeká taky vás , doporučuji návštěvu kina - a nemusí vám být přes 30 :-) P.S. Maggie Smith je naprosto boží

Horoucí srdce (1962)

Neprávem opomíjené půvabné dílko se špičkovými herci. Nádherné záběry staré Prahy, které ukazují, že dnes by se už podobný film natočit bohužel nedal.

Stmívání (2008)

K tomuhle filmu jsem se dostala asi později než většina filmoých fanoušků.Na jistém televizním kanálu na mne ve 20.00 vyskočilo něco, o čem jsem věděla jen to, že je o upírech, všichni o tom mluví a je už to staršího data. Rozhodla jsem obětovat tomu pár minut. A u obrazovky jsem už zůstala. Když jsem se později ptala svých dcer, které už práh plnoletosti překročily, jestli tohle znají, sdělily mi , že ano, film se líbil,ale potřebu jej vidět podruhé nemají. V tom jsme se tedy neshodly. Abych to celé strávila, musela jsem jej vidět ještě párkrát. Takže o co jde ? V prvé řadě to není ani horor, ani drama ani dobrodružný film. Je to čistá fantasy romance a tak je nutné k ní přistupovat. Film je jednoznačně určen pro ženské publikum (nejen pro teen). Tímto skládám poklonu všem mužům, kteří jsou natolik empatičtí a objektivní, že jsou schopni film akceptovat a pochopit jeho atmosféru a dokonce to dát veřejně najevo. Je to hodně těžké, protože si dokážu představit, že by mně někdo nutil dívat se a hodnotit např. Transformers-pro mne osobně ptákovina prvního řádu, ale pro davy mužů kult. Přestože Transformers nejsou můj šálek kávy, nesnížila bych se k tomu, abych své negativní pocity sdělovala fanouškům , pro které je to srdeční záležitost v diskusích o tomto filmu (jak se to někdy děje u Twilight). Stmívání má skvělou atmosféru, nádherné přírodní scenérie, úžasnou hudbu (mimochodem otevřelo mi dveře k hudebnímu stylu, který by mě jinak nenapadl poslouchat.) a krásný romantický příběh rozvíjející se lásky . Výběr herců je skvělý , oba hlavní představitelé Stewartová (Bella) i Pattinson (Edward) se pro hlavní role hodí geniálně. Jestli jsem si někdy představovala upíra ztraceného ve světě lidí , který se odmítá smířit s tím co je, pak Pattinson ho svým bolestným pohledem vyjádřil naprosto úchvatně. Ano, podle mě by měl takhle vypadat. (bylo by to stejné, kdyby rodinu Cullenových nahradili rodinou s Marsu - prostě bytosti nucené, žít jinde a jinak než by chtěly.) Stewartová se k němu výborně hodí jak fyzicky (drobná a křehká) ,ale i psychicky (silná a odvážná osobnost , naprosto ovládaná citem k Edwardovi). Oba herce jsem předtím vůbec neznala, ale díky filmu jsem začala jejich snímky cíleně vyhledávat. Resumé : okouzlilo mne to a na otázku proč je Twilight sága takový fenomén si musím odpovědět jednoznačně , kromě neskutečně charismatického R.P. který má obecně přijímané fyzické předpoklady být ženský idol (vysoká štíhlá postava, výrazné lícní kosti a brada, nádherné zuby a úsměv, něžné oči, mimořádně krásná barva hlasu.....) je to hlavně vztah mezi těma dvěma. V dnešní době naprosto nevídaný způsob chování Edwarda k Belle - citlivost, ohleduplnost, starost a péče o ni, gentlemanské chování. A musím přiznat že přesně tohle dostalo i mne . Pro náctileté patrně sehraje svou roli vlasový styling nebo vozový park , ale tohle už jde nějak mimo mně. Po následném shlédnutí všech ostatních dílů ságy jsem si půjčila a následně koupila i knihy. Jsou stejně skvělé jako filmy a při srovnání jsem musela uznat, že skutečně typově lepší představitele nemohla Hardwicková vybrat. Tahle naivní pohádka pro dospělé má u mne plný počet.

Romeo a Julie (1968)

Dle mého osobního názoru nejúžasněji zpracovaná love story v dějinách filmu.

Miláček (2012)

Film, který mne dostal. Jako milovník zpracování klasických románů, jsem si toto nemohla nechat ujít. A udělala jsem dobře. Dvě hodiny strávené v kině, přikovaná v sedadle, s úžasem sleduji výkon R.Pattinsona, který snad nemůže nechat nikoho na pochybách, že umí hrát. Pardon, určitě někoho ano, neboť předsudky a vlastní komplexy formují mnoho lidí. Filmové fanoušky nevyjímaje. Poctivá snaha R.P. ukázat co v něm je, je vidět na každém jeho gestu i výrazu tváře. Výkony všech tří hlavních ženských představitelek jsou excelentní, přičemž kreaci Scott Thomasové bych vyzdvihla nejvíc. Osobně znám ženu, která se takhle chovala. Obsolutní závislost, citová odevzdanost a oddanost stárnoucí dámy mladému hejskovi je možná šokující , ale naprosto pochopitelná pro ty, kteří ví , že kdo je zaslepen fanatickou láskou, dává rozumu volno. Nádherná výprava a skvělá hudba. Snímek si na nic nehraje a výkony hlavních předtavitelů jej povyšují vysokou nad průměr. Doporučuji těm, kteří milují klasiku a dokážou ocenit poctivou filmařinu.

Rozum a cit (1995)

Povinné dívání pro ty, kdo milují Austenovou, nebo pro ty , kteří chtějí vědět, čím po 200 letech zaujala dnešní čtenáře. Dle mého názoru absolutně nejlepší filmový přepis jejího románu. Fantastická atmosféra, herecká špička i v těch nejmenších rolích. Kostýmy, hudba... vše dokonalé. Pokud má někdo chuť na lásku , krásu , pohodu a romantiku - není lepší volby

Železná lady (2011)

Film o síle, schopnostech a odvaze ženy v mužském světě, která na dlouhou dobu ovlivnila britskou i světovou politiku. Tvůrci záměrně staví do kontrastu současnou bezmocnou a polozapomenutou Margaret a její aktivní činnost v dobách největší slávy. Krátká sonda do života političky, manželky a matky. Excelentní M.Streepová, skvělý J.Broadbent i A.Roachová. Vřele doporučuji všem anglofilům

Vtip (2001) (TV film)

Film, který nemohu hodnotit hvězdičkami. Zcela náhodně shlédnutá snímek s naprosto strhujícím výkonem E.Thompsonové. Bohužel sledovat takové syrové utrpení je pro mne osobně nesnesitelné. Na konci filmu naprosto emočně vyřízená s pocitem, že toto nejsem schopná vidět podruhé.

Dvě tváře lásky (1996)

Miluji B.S. To jako úvod k hodnocení filmu, který je mou srdeční záležitostí (ostatně jako drtivá většina jejich snímků). Milé, vtipné, chytré,kultivované, evidentně inspirované vlastními pocity Barbry. Její humor charisma , gesta.... Příběh pro ty, kteří věří, že zamilovaná žena dokáže vše. Nezbytný happy end, při kterém se vždy přistihnu, že mám pusu od ucha k uchu a zase chuť žít. Nádherná hudba. Skvělé obsazení. Bridges jako mírně potrhlý profesor k sežrání, Bacallová jako matka naprosto dokonalá.