• Romantický
  • Pohádka

Martin a Venuše (2012)

Nepamatuji se, kdy jsem naposledy měla z českého filmu tak příjemný pocit. Publikum v kině se bavilo a já si uvědomila, že takových snímků je jako šafránu. Milý , pohodový, půvabný . Žádná monstra, úchylové, vraždy, prostitutky, politika ani disent. Marek Taclík byl fantastický a s Kristýnou Bokovou si opravdu sedli. Z kina jsem odcházela s úsměvem na rtech a nebyla jsem sama............ Doporučuji všem lidem , kteří v této době dokázali zůstat normální, at´už mají děti nebo ne.

Policajti z centra (2012) (seriál)

Naprosté zklamání. Tvůrci chtěli evidentně konkurovat Kriminálce Anděl, ale pokus se zoufale nepovedl. Nemá to atmosféru, postav je příliš mnoho. Všechno je zmatené, chybí jasná příběhová linka. Mám za to, že divák chce vyšetřovatele (policajty) s kterými sympatizuje. To se absolutně nepovedlo. Jeden chronický holkař, který by se ze závislosti na sexu měl léčit, jeden policajt co v tom jede s podsvětím a jeden seriálový Zach , který má poměr s kolegovou manželkou. Komu mám držet palce ? Žádné vtipné hlášky, studené, sterilní. Souhlasím s některými diskutujíci - je to spíš vztahový seriál , o kriminálku jde až v poslední řadě. Jediná hvězda za občasný exkurs do slovenských vod. Další díl ani omylem.

Aplaus (2012) (TV film)

Myslela jsem, že takové filmy už dnes nikdo netočí resp.neumí natočit. Mýlila jsem se. Silný , uvěřitelný příběh, krásná hudba, herecký koncert.

Bídníci (2012)

Mám ráda knihu, viděla jsem filmy i muzikál na divadle , ale ani ve snu by mne nenapadlo, že může vzniknout něco tak úžasného. Poprvé lituji , že chybí šestá hvězdička, protože tohle je to nejlepší , co jsem kdy na plátně viděla. Tři hodiny mrazení v zádech a na závěr mokrý kapesník . Nedokážu si představit, co by tenhle filmový zážitek mohlo překonat.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Na Anděla to sice nemá, ale stejně jsem se opravdu pobavila. Jiří Strach je pro mně jediným českým mladým režisérem, který opravdu umí. Ono to tak většinou bývá , že když má někdo moudrou, krásnou a dobrou duši, tak se to na plátně (nebo obrazovce) projeví.

O pokladech (2012) (TV film)

Až na ten začátek, moc hezká pohádka. Spíš asi pro větší děti a dospělé. Pro ty, co mají radši něco modernějšího a crazy než klasickou pohádku, je to dobrá volba. Nádherná výprava, skvělá hudba. Líbilo se mi historické zasazení příběhu. Jsem spíš na klasiku, ale objektivně musím říct, že jsem se pobavila. Úrovně Strachových pohádek ale zdaleka nedosáhla.

Anna, sestra Jany (1975)

Něžný a půvabný filmeček pro tehdejší dospívající.Bohužel ne už pro ty dnešní. Čím to je , že dříve béčkový film vypadá v kontextu s těmi dnešními jako perla mezi fazolemi ?

Leon (1994)

Shoduji se s většinou hodnotících. Byl to skvělý zážitek. Pátá hvězda chybí - na můj vkus byla výchozí situace příliš velký masakr (když někde umírají děti, neznám bratra). Té brutality bylo až moc. Dokážu si představit jiné možnosti, jak rozehrát tento herecký koncert.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Takže opět za pět. Po shlédnutí poslední části musím říct, že i ta závěrečná byla úžasná. To , co jsme chtěla, jsem dostala. Opakovat se nemá smysl, takže jen ve zkratce. Kdybych musela sestavit žebříček obliby, tedy by první Stmívání bylo v čele. Myslím, že Hardwicková nejlépe vystihla ducha předlohy. Bylo by zajímavé vidět sérii, kterou by natočila celou pouze ona, popřípadě jiné režisérky. Myslím, že ženský pohled je u této ságy dost podstatný. Autorka, hl.představitelka a režisérka - to je pro mne v tomto případě dokonalý trojúhelník, který generuje ten nejlepší výsledek (ve smyslu předlohy). Díky tedy alespoň za skvělý výběr hlavních představitelů i lokací, od kterých se následující režiséři neměli moc šancí odpoutat. Rozbřesk 2 mě překvapil, asi jako většinu, akčními scénami ( jasná to úlitba mužskému publiku) a tím pádem zajímavým vyústěním filmu. Opět nádherná hudba. Jediná výtka je snad jen k počítačové Renesmee. Skutečně nejvíc mě ale pobavily reakce některých diváků na zdejším fóru. Pokud jde někdo znechucený prvním dílem TwS, nechápu proč chodí i na ty ostatní (a častokrát tak absolvuje celou sérii). Logicky -pokud se mi nelíbí úvodní film Hvězdných válek, nedostane mě na další ani pár volů. Buď se jedná o čistý masochismus, nebo někdo neví co s časem a penězi. Vůbec bych se nedivila, kdyby tito pozéři a rádobyfilosofové zapnuli po příchodu domů VKV a hladili fotku Dany Morávkové.

Kuma (2012)

Pro mne velmi silný film, ze světa tak vzdáleného a přece tak blízkého. Rodina, tradice, respekt, úcta, obět´ a láska . Fascinující pohled na život, který může v mnohém šokovat, ale i inspirovat. Uvědomit si bez předsudků, že to, co je pro středoevropskou kulturu neuvěřitelné a děsivé, je pro někoho jiného naprostá přirozenost a samozřejmost. Pro mne důležitý a výrazný aspekt naděje . Nic pro feministky, ale rozhodně snímek k zamyšlení, který určitě obohatí moji videotéku.