Zázraky přírody (2009) (pořad)

Občas (ale opravdu jen občas) celkem zajímavé informace, řekněme i pokusy, ale kdo, kde a hlavně proč vyhrabal toho pána co to uvádí? Nic proti slovákům, ale tohle mi fakt hlava nebere.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Mám rád parodie. Dokonce velmi. Nabitá zbraň na mě ale bohužel nějak nepůsobila. Množství vtipů je až neskutečný a vzhledem ktomu, že dobrejch mi jich přišlo opravdu málo a navíc se v tý záplavě ztrácej, tak jsem se v průběhu filmu prostě jen nudil. Asi dvakrát jsem se přistih, že se v tý nudě najednou směju, ale to je na filmovou parodii bohužel málo. Možná mi nesedí to prvoplánový vtipkování na konto (samozřejmě nejen) v podstatě jen jedný filmový série, kterou všichni známe a sama o sobě je vlastně mnohem vtipnější než tenhle pokus. Možná už stárnu. Kdo ví.

Iron Sky (2012)

Všechny části filmu nedošly ani do půlky potenciálu, opravdu vtipnejch scén je tu jen pár, příběh tupej, režie chaotická, představietelé směšní spíš kvůli herecký nemohoucnosti. Člověk se opravdu neubrání srovnání se Sky Captainem, kterej je ale po vizualní strance o dvě třídy vejš, elegantníma vtipama snad o šest vejš a i všechny osatní složky jsou a na výrazně vyšší úrovni. V postatě jsem se na tenhle film díval jen kvůli podobnosti s výše zmíněným a mým oblíbeným snímkem a výsledek je takovej, že k tomuhle se už nemám absolutně žádnej důvod kdy vracet.

Tři barvy: Modrá (1993)

Velmi zajímavý nosný téma, který je hlavně ze začátku ztvárněno výborně a věrohodně. Postupem času se to ale celý zvrtne a scénář si musí pomáhat nesmyslnýma berličkama. V podstatě koncem první třetiny filmu a nástupem utěšitele jde celá koncepce do pytle a zavěr mi přišel už vysloveně iritující. Pardon, ale mě takovýhle pseudoartový psychodramatický díla nějak míjejí.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Co k tomu víc říct. Téměř každej záběr je neuvěřitelnej. Jak se tohle někomu mohlo povést natočit? Navíc je to precizně poskládaný a vyváženě doplněný mluveným slovem, prostě bomba! Nejkrásnější dokument o planetě, kterej jsem kdy viděl.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Hodnocení za první dvě série je za 5. Netradiční přístup, skvěle složená partička mladejch hejsků, uvěřitelně neuvěřitelný příběhy, který jsou vtipný a našlápnutý, bezvadně natočený. Do mrtě využitý minimální kulisy tuctovýho britskýho sídliště. Radost mi nezkazí ani další díly od třetí série vejš, kde autorům evidentně došla šťáva. Plus senzační úvodní titulky. PS: nutno vidět v originálním znění, dabing prostě nikdy nemůže pobrat ty nuance anglickýho jazyka v několika odrůdách místního slangu.

Cashback (2006)

Netuctově podaná vlastně docela tuctová romance. Zajímavá kamera, příjemná poetika, sympatický herci, zabavný figurky a několik fajnovejch vtipnejch scén. Film se bohužel občas trochu moc utápí v nudnejch táhlejch pasážích a finále mi příliš nesedlo, ale celkovej dojem je veskrze pozitivní. Příjemná jednohubka na ošklivej podzimní víkend.

Quantum of Solace (2008)

Pro mě velký zklamání. Pokaždý, když se na tenhle díl dívám, mám stejný pocity. Prvních 20 minut si říkám, jakto že se mi to minule nelíbílo, dyť je to úplně boží? Jenže po těch prvních minutách příjde vždy stejný vystřízlivění, nadupanej začátek se rozmělní, příjde necharizmatická pipina s našpulenýma rtama, podivnej velitel a těch pár hodně dobrech momentů, ani můj oblíbenec v roli hlavního zloducha to celkově nespraví. Mrzí mě to hodně, mám pocit, že být lepší scénář, tak v režii Marca Forstera mohlo jít o další parádní novou bondovku. Musím ale pochválit vůbec nejlepší úvodní song bondovský série, tam není pochyb.

Casino Royale (2006)

Famozni restart serie. Nadupanej film po vsechn strankach, skvela akce, jedna z nejlepsich bond girl vsech dob, bezva zaporak, par top momentu a je z toho proste perfektne vyvazena kombinace bonda pro 21. stoleti. Tohle ja muzu.

Muž z Acapulca (1973)

Původně jsem chtěl komentář postavit na nějaký hlášce z tohodle geniálního filmu, ale došlo mi, že už nejspíš všechny v těch místních (v tenhle moment) 397 komentářích budou, tak na to kašlu. Radši nenapíšu nic. Teda skoro.