Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dlouho jsem měl problém se staršími filmy, nedokázal jsem přistoupit na stáří a jiná měřítka, ve kterých filmy vznikaly a k čemu se vztahovaly. Tímto dílem se ale můj vztah mění, jedná se o naprosto geniální podívanou, skvělou sondu do povah lidí a ukázka toho že i s minimem prvků a pouze za použití slova se da udělat vynikající nadčasové divadlo. Jistě jsou tam jisté mouchy, ty ale šmahem hážu za sebe. Bavil jsem se výborně.

Podfu(c)k (2000)

Moje srdcovka. Zábavna směska, která dotáhla do dokonalosti koncepci filmu Sbal prachy a vypadni. Tímto jsem si definitivně zamiloval Pitta, Stathama a vlastně všechny přítomný borce.

Kulový blesk (1978)

Snad nejlepší komediální českej film. Humor dua Smoljak / Svěrák mi prostě sedí a tadle nádherna a velevtipná sonda do českýho národa je bez chyby. A ta hudba!

Polski film (2012)

Kluci si zablbli. Věřím tomu, že když někomu sedne jejich humor, musí být nadšenej, ja se ale v kině během projekce zasmál tak 2x a to někde na začátku a většinu času jsem se ošíval a královsky nudil. Matonoha, ať už hraje nebo nehraje nebo co dělá je pro mě nesnesitelnej a daniel nebo havlát to je fuk, to nezachrání. Moc se mi líbí hudba, lákaly mě upoutávky, který jako krátký skeče fungujou skvěle. Jako celek to ale ztrácí všechno kouzlo.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Specifickej zpusob filmariny, kterej mi sedi. Je to jiny, vzbuzuje to ve me uplne jiny emoce a desne me to bavi.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Absurdní a velice zabavnej vylet do las vegas. Nic vic , nic min. Ja v tom vic nehledam a ani hledat nechci.

Kmotr II (1974)

Fantastický! Užasný vykreslení postav, průvod dějem, hudba, herci. Tomuhle filmu není co vytknout. Asi nejlepší druhý díl ze všech kdy natočených sérií a u mě osobně překonání dílu prvního co do celkový kvality snímku.

Temný rytíř povstal (2012)

Příliš mnoho se tu mluví a vysvětluje. Akce už vůbec není tak strhující jako v předchozích dílech. Překvapení jsou prvoplánová a u většiny celkem očekávaná a co si budeme povídat, těch drobnejch zvratů je tu až přespříliš. Nejlepší technická vychytávka je zase motorka. V „epickym“ zakončení není nic co by jakkoli trumflo předchozí díly. V zásadě jde o celkem slušný zakončení (možná) jedný skvělý série , ale bohužel se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být o mnoho lepší a zrovna v případě tohoto režiséra je to dvojnásobná škoda.

Den poté (2004)

Nechcete už někdo tomu blbovi zakázat točit takový pí*oviny? Nebo dyž už, tak aspoň, ať ty postavy nemluví a nejlíp ať neprojevujou vůbec žádny city... PS: nejvíc se mi líbil zaraženej cepín do skleněný střechy nákupního centra, to je majstrštyk.

Gorily v mlze (1988)

Dian Fossey, pošuk se zápisníkem. Nerad bych polemizoval o tom, ze nekdo prijede do cizi zeme a chova se tam jako doma, urcite slecna dokazala hodne pro jeden zvireci druh. Agitku proti zoologickejm zahradam necham taky bejt, o tom to taky nebude. Vykresleni pribehu je fajn, herecky vykony fajn, hudbu uz davno rozdrtil zub casu a dabing v mnou videny cesky verzi je bohuzel tragickej, ale celkove je to krasnej "zvireci" pribeh.