Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Výrazně slabší než první díl, hlavně díky ne tolik zábavný akci a uječený bábě. Pořád je to špička, ale prostě dvojka.

Avatar (2009)

Příběh nemá cenu řešit, zelenou agitku, chování a mluvení postav už vůbec ne. Skutečně podstatný je pro mě to, že je to ten největší kýč, jakej sem na plátně, kdy viděl. Je vidět, že většině lidí stačí ke štěstí, když je všechno super barevný, když se všechno ultra krásně hejbe a je tam toho co nejvíc, že se ani nestíhá soustředit. Budiž, mě tahle forma filmu ale nic moc neříká a ani po druhým shlídnutí (a to s větším odstupem) nemám chuť na svým hodnocení nic měnit. Jsem zvědavej, jak se na tenhle "přelomovej" film bude pohlížet za třeba 10 let (vizuál je totiž pro mě už pár let po premiéře vyžilej a lepší to nebude).

Velký Zizou - Příběh Zinedina Zidana (2008) (TV film)

Bohužel je tady vidět evidentně malinkatý rozpočet tvůrcu dokumentu. Ano, skutečně záběry z filmu jsou pouze treninkové a navíc se opakují - většina záběru je tu použito vícekrát, snad aby se doplnila stopáž. Určitě zajímavým aspektem je provázanost na fanoušky a minimálně myšlenka přínosu Zidaneho pro charitu. Celkový dojem je ale velice chudý. Pravděpoddobně existuje nebo snad někdo vytvoří v budoucnu opravdu plnohodnotný dokument o jednom z největších fotbalistovi naší éry.

Doktor od jezera hrochů (2010) odpad!

Občas z nějakýho nepochopitelnýho důvodu dostane člověk chuť se tejrat. Pustí si televizi protože nemá zrovna nic moc na práci. Je neděle, takže skoro na žádnym programu nic nedávaj a tak si řekne, proč to nezkusit. Bude to z největší pravděpodobností b.bost, ale co. FIlm začíná na nově s tradičním 10 minutovým zpožděním a již po dalších pěti minutách mě napadají jen dvě otázky: proč todle někdo točí a proč se to proboha jmenuje D.o.j.h.? Po dalších 30 minutach mi to dojde oboje najednou. Kluci si prostě chtěli udělat vejlet někam do ciziny, nějakej p.tomec jim na to dal prachy a oni si to užili. Poslední dobou se tento trend filmového natáčení nějak opakuje z čehož je mi smutno. Naštěstí mě nikdo nenutí se na to koukat opakovaně a taky si příště hodně dobře rozmyslím, jestli se budu mít chuť tejrat něčím podobným. Jedno je ale jistý pane Troška, sbohem.

Nevinnost (2011)

Určitě jeden z lepších Hřebejkových filmů. První půlka je dokonce řekl bych výborná, dobrá práce s postavami, příběh se zajímavě vyvíjí. Druhá vysvětlující polovina je ovšem příšerná, z každýho se rázem stane úchyl, věrohodnost jde do kopru a to všechno zřejmě v zájmu větší zajímavosti. Po filmařský stránce jde o nadprůměrný český dílko, bohužel ten scénář je horší. Možná by to chtělo nechrlit to tak často a dořešit jeden kousek do konce. PS: co mě fakt žere, je proč musí být každá scéna u psychologickýho dramatu přefiltrovaná. To ta realita je opravdu tak nezajímavá, že se musí každej záběr dobarvovat?

Titanic (1997)

Já jsem se tomuhle filmu děsně dlouho bránil. Tušil jsem, že to nebude nic pro mě a v tom jsem se opravdu nemílil. Cameronovi se nedá upřít, že umí dělat filmy pro masy, režie toho celýho je fajn, ale co zbytek? Předojemná romantika se zbytečně dlouhejma a nudnejma pasážema. Po těch letech mi to po stránce nějakejch efektů opravdu nepříjde moc zajímavý. Příběh je ve skutečnosti hodně jednoduchej a bez nějakých zajimavějších bočních linek. Postavy jsou jedno velký klišé. Skvost? To určitě ne, spiš přeceněnej doják od přeceňovanýho režiséra.

Van Helsing (2004)

Neskutečná ptákovina. Podivnej scénář, podivnej smysl pro humor a především podivný efekty. Je tam relativně velký množství poloodhalenejch koz, ale těžko poznat, jestli sou pravý nebo digitální, takže vlastně nevim jestli zrovna tahle složka je pozitivní nebo negativní. Z nějakýho podovnýho důvodu jsem ten film ale dokoukal a navíc ne úplně nudil, tak holt za dvě.

Divoká řeka (1994)

Místy napínavý, předvídatelný, občas bohužel až příliš nelogický drama. Musím uznat že příroda je skvělá, záběry na vodu a její sjíždějní překvapivě slušný a Meryl Streep báječná, takže tak někde na půlce

Moje borůvkové noci (2007)

Co mě iritovalo ještě víc než zpomalovaná a přefiltrovaná kamera byla stupidita většiny figur, které se ve filmu vyskytly. Skutečně nejzábavnější (a nejkrásnější) postavičkou je Natálka a i když její část příběhu bůví jak nevyčníva nad zbytek týhle slátaniny, pořad vévodí. Jones v hlavní roli mě hodně nebavila a její projev mi přišel šíleně topornej. Za hudbu a za Natálku za dvě.

Vetřelec (1979)

Nejlepší a nestárnoucí mě známý sci-fi horor. Naprosto bezchybné budování atmosféry, zvuky, obraz, herci. Je z podivem co za několik let byl schopen tento režisér ztropit.