Váleční reportéři (2023) (TV film)

Na tak malém prostoru dotknout se tolika rozličných témat a ještě k tomu neztratit hloubku, to je umění režie a reportérů zároveň.

Oči orangutana (2021) (TV film)

Taky by se to mohlo jmenovat srdce člověka. Ale ano, příroda si zaslouží naši pozornost a orangutani zvlášť, nic nám nedělají a vymírají, ovšem dokument nevyznívá jen negativně, je to taková přirozeně seskládaná mozaika o snaze něco změnit, lidech, co pomoci chtějí a lidech, co často nevědomky škodí, a samozřejmě, tajemných orangutaních očích.

Japonsko, země zenu zaslíbená (2013) (TV film)

Cestopisný dokument dle mých představ - směsice lidské společnosti, přírody a lidských výtvorů. Jen oproti tomu, co název sliboval, tam bylo daleko více náboženství shintó a méně zenového klidu...

Déšť známý i neznámý (2022) (seriál)

1. díl přináší řadu informací a různé perspektivy, vědecké výzkumy využívající triviální systémy nebo i amatérská měření, umělé vyvolávání deště a soudobé experimenty, pověry z dob Velké hospodářské krize, co lze o vodě vyčíst z jeskyní atd.

Nábřeží mlh (1938)

Dobře natočený, Gabinem dobře zahraný, ale jinak za mě úplně zbytečný film a udělala bych lépe ho nevidět. Kromě atmosféry filmů noire nepřináší vůbec nic a konec je už jen pro dovršení naštvání.

Botswana - poslední africký ráj (2020) (TV film)

Tenhle film oplývá krásnými záběry a z dokumentů, co jsem viděla, též považuji Deltu Okavanga za místo překrásné, životem oplývající, zavádí nás do dalších hezkých míst, ale zavádí i svými komentáři. Přináší velmi jednostranný pohled, už název sám těžko sedí na zemi, která trpí jedním z největších podílů lidí nakažených AIDS na světě, ale o tom se zde nehovoří. Sassův pohled je velmi neodborný, dělal reklamu bez odvrácené strany, ale s kamerou mu to jde.

Divoké Kanárské ostrovy (2021) (TV film)

Krásné vyobrazení přírody. Zaměření na "divokost" Kanárských ostrovů nás zavádí do nitra neporušené přírody a jejích obyvatel, seznamuje nás s roztodivnými přírodními variacemi, jako jsou třeba modré pěnkavy či polorejnoci, ale nadto ukazuje nekonečný horizont, Atlantik, nebe i rozeklané horniny, pouště a sopečné vyvřeliny. Jak z jiného světa.

Myši patří do nebe (2021)

Líbila se mi animace, roztomilost postaviček, byla to fantazie, ale myšlenka hezká.