Nádherné bytosti (2013)

Od filmu jsem vůbec nic nečekala. Nebýt zvučných jmen a poměrně slušného traileru, tak bych se na něj asi ani nepodívala. Ale prokrastinace kvůli škole se u mě projevila v plném rozsahu a já se dívám i na filmy, které mě do té doby vůbec nelákaly. Nádherné bytosti mě zpočátku mile překvapily. Dobrá osvěžující hudba, poměrně sympatičtí herci, zajímavý příběh... ale celkově to nějak... nesedělo. Postavy mi přišly ploché, kolikrát jsem nechápala jejich chování, druhá půlka filmu byla překombinovaná a taková... skákavá. Výborné scény střídaly úseky podprůměrné. Závěr radši nekomentuju, protože mi přišel strašně nedotažený a nedovysvětlený (chápu, že chtějí natočit pokračování, ale i tak mohli konec víc propracovat, protože tenhle závěr filmu hrozně ublížil). Mám ze snímku smíšené pocity... uvidíme, jak se mi v hlavě rozleží po nějaké době. Zatím je to ale průměr a vidět jednou a stačilo.

Sinister (2012)

Škoda, že všechny zajímavé a trošku hororové scény byly narvány do trailerů. Protože člověk pak čekal, že takový bude i zbytek filmu, jenže ouha... onen zbytek je poměrně nudný, nezajímavý a nezáživný. Atmosféra byla fajn, moc se mi líbila neotřelá hudba, pokud to tedy jde hudbou vůbec nazvat. Výkony herců byly taky dobré, stejně tak scénář, ale celkově jsem byla z filmu hrozně zklamaná. Ta velkolepá reklama a "nabušené" trailery filmu podle mě neuvěřitelně ublížily. Čekala jsem i dotaženější konec. Nebylo to špatné, ale už po dvou dnech ze mě zážitek vyprchal a po pár týdnech už si pořádně film ani nevybavuju. Další současný horor Mama, je podle mě, daleko lepší. Sinister dosáhl průměru, ale znovu už si ho rozhodně nepustím.

Mama (2013)

Tohle rozhodně není špatný horor. Má zajímavý děj, výkony herců jsou dobré, líbila se mi myšlenka s duchem a nedořešenou minulostí, ale.. něco tomu chybělo. Pořádná lekačka jen jedna a zbytek takový... člověk měl spíš nervy, jak to dopadne, než aby se vyloženě bál. A konec - takhle si závěr hororu prostě nepředstavuju. Z Mama mám hodně rozporuplné pocity a nějak pořádně nevím, co si o ní myslet.

Juno (2007)

Příjemné pokoukání. Nenáročné, hezky zpracované, zajímavý námět, sympatické obsazení, příjemná hudba... vlastně asi nemám co vytknout. Děj hezky plynule odsýpal, došlo i na dojemnější chvilky, ale žádná kýčovitá klišé, což bylo moc fajn. Dobrý byl i konec - nijak přeslazený, prostě logické vyústění předchozího děje bez zbytečných sentimentalit. Ale čekala jsem něco víc. Je to příjemná oddechovka, která rozhodně neurazí a na kterou se dobře dívá, ale něco mi tam chybělo...

Marmaduk (2010)

Roztomilý film pro mladší diváky, který ale pobaví i obecenstvo starší. Stokrát omleté téma, americká klišé, ale stejně jsem se smála a bavilo mě to. Není to žádný výkvět, ale propadák taky určitě ne. Závěrečný tanec byl sice otřesný, ale zbytek filmu ušel a na průměr to rozhodně dá.

Přátelé (1994) (seriál)

Co k tomuhle seriálu napsat, aby člověk jen neopakoval to, co bylo řečeno už milionkrát předtím? Starší, ale stále vtipní, sví a zábavní přátelé, se kterými nejeden divák prožil všechna jejich trápení, lásky, zážitky, zklamání a mnoho dalšího. Já osobně sice považuju celý poprask kolem seriálu za, až přehnaně, velký, ale budiž... někomu se líbí něco, druhému ono.

Serenity (2005)

Soudě podle dalších komentářů tady, se asi přiřadím do skupiny těch, co neviděli původní seriál, a proto je film nenadchl tolik, jako zasvěcený zbytek diváků. Nebylo to špatné, ale některá místa mi přišla hluchá, nudná, dlouhá a nedovysvětlená. Chyběl mi hlubší popis vztahů mezi postavami, kolikrát jsem nechápala, proč se chovají, jak se chovají a podobně. Za sebe bych klidně mohla mít ve filmu víc scén, kdy se projevovaly schopnosti River. Začátek byl zdlouhavý, nezáživný, ale konec to slušně vyvážil. Věřím tomu, že vidět seriál, tak dám hodnocení mnohem vyšší. Takhle ale jde jen o průměr, který ve mně nezanechal žádný extra divácký zážitek.

Můj soused Totoro (1988)

Kdybych se na Miyazakiho filmy dívala za sebou tak, jak postupně vznikaly, tak bych asi všem musela dát 5 hvězdiček. Jelikož jsem to ale bohužel vzala přesně opačně, tak mi Můj soused Totoro připadá v porovnání třeba s Cestou do fantazie nebo Zámkem v oblacích, jako takový nedotažený a nijaký animovaný film pro děti, kde je fantaskno jen lehce naznačeno a nehraje v žádném případě hlavní roli. Těšila jsem se na každou scénu s Totorem, ale chybělo mi bližší vysvětlení, kdo to vlastně je, co v lese dělal, proč pomáhal právě hlavním dvěma hrdinkám a tak dál a tak dál. Film ve mně vyvolal víc otázek než odpovědí a možná právě kvůli tomu jsem si ho tak neužila. V mých očích je tak Totoro nejslabším Miyazakiho filmem, který jsem zatím viděla.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Po přečtení všech hvězdných jmen, které se ve filmu objevily, jsem čekala rozhodně víc. Začátek nudný, výkony herců nijaké, konec přeplácaný. Myšlenka skloubit divoký západ a moderní sci-fi byla sice dobrá a originální, ale provedení moc dobře nezafungovalo a hodně scén mi přišlo spíš směšných, než akčních, poutavých a napínavých.

Můj otec je šílenec (2012)

Tak trapný, kýčovitý, "klišojdní" film, sázející na vulgární mluvu, sexistické vtípky a přihlouplé, často až absurdní momenty jsem už opravdu dlouho neviděla. Ale z nějakého, mě neznámého důvodu, to všechno společně docela dobře fungovalo a člověk se při několika scénách opravdu ze srdce zasmál. Při jiných zase jen nevěřícně kroutil hlavou a říkal si: "Tohle snad už ne?!" Ale jo... viděla jsem, znovu už se asi nepodívám, ale s přimhouřením očí, se to na ten průměr vyšplhá.