Jintai-mokei no yuru (1996)

film sa cely cas snazil budovat akusi atmosferu, ale napokon ostal len plny podivnych uchylakov odpocuvajucich susedov a cross-dresserov s otcovskym komplexom. mozno su toto japonske hororove prvky, avsak pre nase publikum to vobec nie je. navyse som cakal, ze anatomicka figurina ozije a zacne ich tam zabijat, alebo ze si buduci lekar spravi svoju vlastnu verziu z nic netusiacej susedy. avsak, nic z toho sa nestalo, film bol napokon sklamanim a nevyuzity potencial je asi to naj co si chcem z tohto filmu odniest. od rezisera Sata som videl o mnoho lepsie kusky (Naked Blood, Rampo Noir), tento vsak k nim nepatri.

Smrtihlav (1998)

zaujimave ze taky super Neo Noir film som videl az teraz, pricom mam pocit ze som ho videl uz davnejsie. bud su to falosne spomienky, alebo to bude tym ze film ma podobne namety ako ine filmy, ktore vznikli v tom istom obdobi (Truman Show 1998, Matrix 1999, Třinácté patro 1999, eXistenZ 1999). vykradacky alebo kolektivne vedomie? asi by som sa mal na to vyspat, uz bude polnoc a mam pocit ze den uz nebol riadne dlho...rewatch 23.12.2016: film ma vytiahol znovu ihneď do deja a v napätí som sledoval každú scénu. Takto ma vyzerať film za plný počet

Poslání (2001)

namet aj umiestnenie deja boli nadejne, ale skoda - vsetky boje by vedel zahrat aj amater, takyto strih je dost pod uroven van Damma, ziaden realny boj, ziadne realne udery, jednoducho cut cut cut

Zatôichi to Yôjinbô (1970)

kvalitny filmik zo serie Zatoichi, kde sa slepy maser stretava s rovnocennym superom, manimpulatorom yojimbom menom Sassa. kazdy si hra svoju hru, kuje pikle, taha za nitky a sklada mozajku miestnych vztahov, ktora vedie ku skrytemu zlatu. netrva dlho a na miesto cinu prichadza okrem policajneho inspektora aj zabijak Devathlavy Drak.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

kedysi sa proti godzillam bojovalo lietadlami, dnes to uz nestaci. Nastastie ludstvo vymyslelo jegermajstrov, a kedze clovek by nemal pit sam, tak na to treba aspon dvoch (resp troch aziatov). avsak Kaiju su stale vymakanejsi az im ludstvo opat nestaci. a tak prichadza otazka - co keby konecne znicime portal, ktory ich sem pripaja? sialeny vedec, ktoremu nik neveri, heriocki americki hrdinovia a jedna nesmela japonka nam budu muset stacit aj pre tentokrat. semtam deployneme z rukava eso ako napr Mec (predsa sa nepatri hned tasit nefer zbrane) a napokon im to pekne nandame. ono taktyo scenar sme tu uz videli mnohokrat (Shin seiki Evangelion (TV seriál) (1995)) , avsak US verzia sa celkom vyrovnava. spracovanie je skvele a na suboje sa dobre pozera. uz sa tesim na Magic the Gathering: Rise of Eldrazi, ktoreho natocenie je uz len otazkou casu.

Na hraně zítřka (2014)

nieco ako Hviezdna Pechota & Next (alebo Slivers v Magic the Gathering), celkom zaujimave sklbenie kde maju mimozemstania zachrannu poistku proti zabitiu alfa samca vo forme casovej slucky. paci sa mi vyvoj Cruisovej postavy kde sa kazdym vratenim v case uci a z prakticky civila sa stava neohrozeny ostrielany veteran.

Děsivé dějiny (2009) (seriál)

briti si robia zrandu zo vsetkeho, nik neunikne. dost odvazny pocin ked sa to tak vezme, vsetci velki panovnici sa dostanu na pranier. skece su vo forme reklam (vikingska plienitelska cestovka do UK), teleshoppingu (kupte si dieta kominara), zamena manzeliek (restoration family vs puritan, spartan vs athenian), kucharske relacie (varime s neandrtalcami), doktorske serialy (dnes zastupuje viktoriansky doktor alebo transfer doktor Hypokrates), vojenske taktiky (hadzanie tehal z lietadiel pocas wwi), piesni (rytierske zakony, predstavenie panovnikov), stupid deaths (kto zomrel v posteli alebo na zachode), reklamy na casopisy (execution trends) a dalsie ine. clovek sa nauci rozne historicke fakty aj drsne a nelutostne zaujimavosti a divne suvislosti. Seriál je najmä pre deti, ale miestami je príliš detinsky a vtipy sú hlúpe a nie vtipné (zameranie na fekálne vtipy)

Pan Nakládačka (2013) (seriál)

fakt mam problemy stotoznit sa s tymto serialom, su tam hnusne a skarede postavy (zeby zamer?), niet na koho pozerat, okrem psika posadnuteho diablom. akoze, dobry napad, ale to prevedenie, nie dakujem. filmy alebo serialy ktore sa len chcu tvarit nechutne nemusim. ak by boli postavicky trosku krajsie tak by som si pozrel viac casti. a toto je akoze komedia? ani nahodou

V kůži Johna Malkoviche (1999)

zaujimavy film s nevyuzitym potencialom. je to akoby Alica v Krajine Zazrakov ostala pit caj s Klobucnikom a nesla dalej. par zaujimavych scen (vojst sam do seba) a prostredie (poschodie 7 a pol) ale film ma nechal vlaznym a dokonca mi bol aj jedno ako to cele dopadne a kto s kym skonci. chybala gradacia a akekolvek stotoznenie sa s postavami.

Perníkový táta (2008) (seriál)

serial super ale jednu vec mu neodpustim - postava Skyler je tak neuveritelne nehanebne spravena, az sa mi to nechce verit. keby niet jej tak serial vyzera celkom inac. mozno je to americka klasika, ale zenska ktora drzi s muzom len ked je vsekto ok a id epodla jej predstav a v zlych casoch sa chova ako fucking bitch si nezasluzi zit. a wlakter namiesto toho aby jej nasypal trosku ricinu hned pri jej nevere si bude chrnait akoby je to cele co v zivote mal. bez Skyler by mu bolo lepsie a fakt nechapem ze ked uz dokaze hocico tak sa nedokaze zbavit tejto proradnej mrchy. tejto logike nepochopim a davam serialu za jej postavu hrube minus. inak sa to pozerat oplait, paci sa mi vyvoj postav Waltera a Pinkmana, ako sa posuvaju vyssie az napokon dosahuju vrchol (vid House of Cards). som zvedavy kolko ludi sa po tomto serialy zacalo venovat vyrobe methu...

Časové pásmo bylo změněno