Seveřané - Východ proti západu (2017) (epizoda)

V začiatku druhej série prevláda casual trash talk nad strašnými situáciami ako sú lúpežné výpravy. Pričom chýba humor, ktorý nahrádza len paradoxný rozhovor v extrémnej situácii. Nie každý Viking súhlasí s násilím na plavbach. Možno je načase usporiadať radšej seminár a quality talk. Pomôže moderné poňatie starej doby vyriešiť všetky problémy minulosti alebo sa stretne všetko s nepochopením? Možno, ale druhej sezóne určite nepomáha to kam sa seriál uberá. Je to akoby ste sa na ceste riadili iba slnkom...

Seveřané - Život otroka (2017) (epizoda)

Ženský súboj jednoznačne vyhráva Liv a to nielen pri reconquiste ale hlavne svojím perfektným prízvukom. Sama to však žiaľ neutiahne, sama to dá tak Max na 3/5 čo nie je zlé ale na 4/5 to proste nestačí.

Sex Drive (2008)

prekvapivo dobra americka road trip. super postavy, z ktorych nezaostavala ani jedna. sexy baby, drsny hosi a nezastavitelni amishi :)

SF Šinseiki Lensman (1984)

Animak je absolútna vykradacka star wars a to už od prvých minút. Neskôr dokonca vykráda Tron. neviem prečo to ľudia oslavujú ako čosi originálne

Shaolin fotbal (2001)

Úžasní Wei Zhao a Stephen Chow, to je dvojka ako žiadna iná. Na to ze je film komédiou tak si berie na mušku aj vážne témy ako šikana seniorov, vysokú športovu mafiu a ich praktiky pomsty, zabitie dokopanim, násilie na ženách alebo bombový útok priamo na ihrisku.

Sherlock (2010) (seriál)

4.-Škandál v Belgravii - zatial neviem ci su aj ine casti tak prehnane, alebo len tato. "dajte mi trochu casu, som na tomto pripade len 8 sekund". mi to pride ako keby chceli predbehnut Downeyho v akejsi IQ-show-off sutazi. akoze, seriously? Holmes mi nepride ludsky, take vypocty co dava by sa mohli skor vyrovnat pocitacu, miestami to bolo dost prehnane (ako horeuvedena cast). inac zaradenie do modernej doby je skvely tah, Watson ako internetovy blogger... ktovie s cim pridu nabuduce ~ pacilo sa mi aj zobrazovanie sms na obrazovke, pripomenulo mi to par korejskych filmov. "The wheel turns, nothing is ever new." koniec prekombinovany. ps: bod navyse za Laru Pulver. Pes baskervilsky bol skvely aj ked rozuzlenie predvidatelne (ak ste videli uz par krimi), ukoncenie serie s Moriartym perfektne. 3. seria: prekombinovane casti plne twist endov a ozajstnych prekvapeni. myslim ze stale za plny pocet

Sherlock Holmes (2009)

moderny Holmes staby z filmu Limitless vie dat dokopy uplne vsetko a navyse je to aj zdatny majster boja a jiu jitsu. podla predlohy? to si uz presne nepamatam,ale uvidite tu aj padoucha v nacistickom outfite, neodmyslitelneho "Hansa", ulysneho posluhovaca, plan na prevzatie moci nad svetom, experimentovanie s technologiou aj zvieratami (obzvlast hafan si to odniesol, ale tomu to predsa nevadi) a temneho slobodomurarskeho masterminda ktory taha cely cas povrazkami. Ocenujem temne Anglicko a vystavbu Toweru. rada na zaver: neskusajte svoje dedukcne metody na zvedave slecny ;)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

mne v tom filme osobne nic nechybalo. prevleky, bitky, nahanacky, predvidanie, cestovanie, tajomne plany a battle of wits. finale by prekvapive nemalo byt ak poznate povodnu verziu. Škoda že realistickost ide na úkor ultra OP scénam pri ktorých by naši hrdinovia zomreli x-krát. Napokon podobne ako aj v jednotke keď výbuchu v lodenici rozsekal všetko naokolo a nikomu sa nič nestalo.

Shinboru (2009) odpad!

tak toto nie ze islo mimo mna, toto islo mimo vsetkeho. reziser bol ais na hubickach ked robil toto cudo. ak si date film na fast forward urcite o nic nepridete, len to budete mat o trochu rychelejsie za sebou. alebo si pozrite zaciatok a ked sa nikam nepohnete, pozrite si poslednych 20 minut.poucenie asi hladat netreba, ziadne tu nie je. alebo ide o nejaku bozsku komediu kde sa dianie vo svete urcuje tahanim anielikov za vtaky? taky funky forest mal apson nejaky zmysel, toto je dost mimo aj na japonsko.