Avengers (2012)

ciste 5*, kazdy borec si mysli ze to stoji na nom ale ked sa dostanu na pokraj konca sveta tak zistia ze musia bojovat po svojom boku a rozdelit si ulohy. miestami pekne nacasovane vtipky velmi potesili, Loki a jeho "Staff of Domination" boli fakt cool, tajnostkarsky Nick F. a jeho mega korab, plan B na hulka, vintage karty, tajomni vesmirni lordi a uzasny mimozemsky "phyrexian" dreadnought... avengers ma fakt prekvapili!

Elfen Lied (2004) (seriál)

za 1 den som pozrel cely elfen lied a musim povedat ze to bolo jednoznacne na 5*, bolo tam vsetko co by som tam chcel vidiet, fakt husta kvalitka. zapletka bola super a v kazdej casti aj nejaka ta nevyriesena zahada. a ako k tomu uz patri, tak aj famozne finale. bolo tam aj par silnych scen kde si clovek prial nejaku tu "spravodlivost". neviem ako je to mozne ale tombac akoby pise o mne, totalne sa s jeho komentom stotoznujem. a btw diky puritanom (vid Obsah hore) za skvely tip, bez nich by som s ak tomuto anime asi tak lahko nedostal ;) btw trochu mi to pripominalo Resident Evil co sa hlavnej hrdinky tyka

8 MM (1999)

8mm je nieco na sposob - po stopach vyrobcov snuffu. asi tak sa to da zhrnut bez prilisneho spoilovania (pozor, Flipnic prezradzuje zaver filmu!) . je to kvalitka, ktora nechava dost veci na predstavivosti divaka. nemozme si pomoct ale dost mi to pripomina film, ktory je akosi menej znamy a ktory nik z mojich oblubenych uzivatelov akosi nevidel. http://www.csfd.cz/film/228532-obchod-s-bilym-masem/

Kiraware Macuko no iššó (2006)

super drama! otec po rokoch navstivi syna a chce od neho aby investigoval nedavnu smrt svojej sestry, chlapcovej tety Matsuko. Naposledy ju videl pred 30. rokmi. z chlapcovho patrania sa dozvedame kto bola, cim si presla, koho poznala, kto siel po nej, kto ju odvrhol, po com v zivote tusila a kto ju napokon zavrazdil... pribeh je pekne podfarbeny hudbou a spevom, je tu aj par wtf scen, ktore vas uistia ze film je japonsky :) komentar: Adrian

Muž odnikud (2010)

Tanecnica z klubu ukradne zasielku heroinu za vidinou bohatstva. avsak netrva dlho a oni si ju najdu. ona aj jej mala dcera su unesene kym sa zasielka nenajde. dcerka ma ale jedneho kamosa suseda co robi v zalozni, ktory ju dokaze vyslobodit. muzova identita je ale v skutocnosti ina a nejde len o akehosi obchodinka. muz od nikial sa vydava po jej stopach, ale cas stoji proti nemu, pretoze pred nim stoji velka skupina obchodnikov s organmi. drogy, vrazdy, vyberanie organov, obchod s detmi, drogove labaky, vyberanie oci a kvalitny korejsky "Neo" :) asi takto by som zhrnul film Ajeossi.

3-iron (2004)

uzasny film o mladikovi ktory sa vkrada do domov aby v nich prespal a nieco opravil a poumyval. ovsem v nepritomnosti majitelov. Parktat sa mu stane ze to co najde nebude len prazdny byt... posledna tretina je pekne creepy a davam koli nej piatu *. super filmik! suhlas s uzivatelom: Shit

Železný opičák (1993)

tentokrat tu mame pribeh nielen o cinskom grandmajstrovi menom Wong Fei-hung z mesta Foshan (ktoreho stvarnil aj Jet Li vo filme Once Upon a Time in China). Tento prichadza ako maly chlapec aj so svojim otcom Wong Kei-ying (Donnie Yen) do mestecka kde panuje skorumpovany miestodrzitel, pre ktoreho pracuju aj odpadlici zo Shaolinu. Proti nim sa vsak stavia tajomny hrdina Iron Monkey, ktory sa stavia na stranu utlacanych a chudobnych. Wong Kei-ying musi pomoct chytit hrinu aby zachranil vlastneho syna z vaznice... vo filme mame velmi dobre zapasy vsetkych zucastnenych, zxapsi sa pastami ale aj roznymi zbranami a unikatnymi majstrovskymi technikami a tahmi. suboje nie su v ziadnom priade priemerne, no treba aj spomenut ze miestami ide o nerealne utoky (na ktore sme napokon z HK filmov zvyknuti). Vo filme nechyba ani "Hlavny nepriatel" a jeho "Generali" za co ma u mna film bod navyse.

Wu Yen (2001)

super herecke vykony, Anita bravurne zvlada aj muzske role, paradna komedia! uz po 20 minutach mozem dat 5*. Zaujimave boli aj prestrihy z tienovej hry za doprovodu melodickych heroickych piesni. vadil mi snad len zvukovy doprvod prestrihu scen a zjavovania ducha, ktory sa tam vobec nehodil. grand-grand-grand grandfather, fake mahjong rules a batman face rozhodne stali za to :D suhlas s: Vavca!

Noc a mlha (1956)

polhodinovy suhrn diania v koncentrakoch, fotografie ktore sa zachovali dodnes, ale aj zabery a videa ktore som v Auschwitzi nevidel pricom si mozte dovtipit co na nich je zobrazene. ako uz spomenul Hellstruck, dava sa prednost na emocie nez na fakty, co je podla mna trochu na skodu kedze sa tym skresluje realita. ocenil som zabery kempov z 1955 roku, dnes uz Auschwitz-Birkenau predsalen vyzera viac muzealne.

Opium and the Kung Fu Master (1984)

kungfu film ktory ma prekvapil snad vo vsetkom - na to ze je z 1984. roku ma vobec nenudil, akcia bola rychla, len som dufal ze to vsetko stihnu za 85min. a stihli. som rad kratkej stopazi, nic vo filme nie je roztahane. drogy su silnejsie ako majster, no len jeho silna vola dokaze zvitazit v tomto nerovnom boji. hercov som doposial nepoznal, zaujala ma ich siroka filmografia a aj to ze bud su ich filmy na csfd nehodnotene alebo presahuju hranicu 70%. takze je este co dohanat. 5 stars v kategorii stary kungfu film. suhlas s: kitano