Mladou svobodnou matku Helenu svede úspěšný a pohledný muž a ona se s ním vydá z Prahy do Vídně. Mezitím si modelingová agentura v ukrajinském Kyjevě vybere šestnáctiletou Nadju, která se s dalšími vybranými kandidátkami vydává do Spojených států. Dvanáctiletá americká turistka Annie Grayová je ve filipínské Manile unesena přímo před zraky svých rodičů. Všechny se staly obětí mocné mezinárodní sítě obchodníků s bílým masem, kterou řídí Sergej Karpovič. Po třech newyorských úmrtích mladých prostitutek z východní Evropy přesvědčí policejní agentka s ruskými kořeny Kate Morozovová velitele imigrační a celní správy Billa Meehana, aby ji najal. Slíbí mu, že bude bojovat proti tomuto druhu zločinu a že nikdy nebude litovat, že ji angažoval. (Filmbox)

sulimo

Dost drsné, akorát ten stereotyp si mohli amíci odpustit, jelikož to jste občas, jako diváci, byli nevyhnutelně naštvaní na ty nesprávný lidi a na americkej všeobecnej nezájem o jiné kultury mimo jejich vlastní, který z filmu čišel pravidelně ob jednu minutu. Je to škoda, jelikož mě osobně právě tohle podkopalo jinak docela dobrý dojem z filmu a měla jsem tak co dělat, abych tomu dala ty 4 hvězdy. Nicméně i přes ta kulturní a někdy i dějová faux pas, si snímek zaslouží pozornost rozhodně větší, než se mu doposud dostalo. Ale i tak mi asi bude chvíli trvat, než se z naštvanosti pramenící z té občasné americké demence dostanu, jelikož když už si někdo vezme na program tuhle seriózní tématiku, mohl si aspoň o určitých východních a středních částech Evropy něco málo zjistit a necucat si scénář z prstu zjevně velmi inspirován stereotypní mapou světa made in USA. ()

Abiosis

*BEZFAREBNÉ ROZPRÁVANIE O BIELOM* Žiadny významný pocit vo mne po dopozeraní nerezonuje. Pohoršenie, zúrivosť, zúfalstvo, frustrácia - nič z toho, ani nič iné. Všetko, čo od danej témy možno očakávať, sa vo filme nachádza: klamstvo, únos, násilie, znásilňovanie, peniaze, drogy, choroba, smrť, avšak spôsob, akým je to zobrazované pôsobí veľmi sterilne. Sú tu tri hlavné línie príbehu, v každej je v strede pozornosti iná obeť, lenže so žiadnou z nich nedokážem súcitiť. Dôvodom sú zlé herecké výkony, naivné zápletky a zvraty, či neuveriteľné zhody náhod. Carlylea mám vo všeobecnosti v obľube, no do tejto úlohy sa nehodí. Snaží sa pôsobiť drsne, ale na celkovej nepresvedčivosti tohto televízneho filmu sa nanešťastie podieľa aj herectvo takých skúsených hercov, ako je napríklad aj on. Aj Sutherland. Aj ostatní herci-neherci. Verdikt v 1 vete: Stereotypné postavy v príbehu preplneným neuveriteľnými náhodami, vedúcimi k úspešnému vyriešeniu veľkého prípadu. 22.06.12 Ako to vyzerá v skutočnosti: The Day My God Died. + Youtube video. ()

Fallen_One

Na to, že je to jen TV film, je více než zajímavý a poodhaluje témata, které se jen tak někdo neodváží ukázat a popisuje je tak autenticky, že máte pocit, že tvůrci snad v téhle branži museli chvíli makat. Ta opravdovost a dojem pravosti všeho toho svinstva (a že se to děje) si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Herci taktéž dobří. Nehodnotím celkový dojem z filmu, ale jeho údernost na diváka. Jinak by to byl čistý průměr. ()

YoZo8

Tento film mal všetko čo filmy takéhoto typu by mali mať. Napätie, gradáciu a aj patričné vyvrcholenie. Film mapuje osudy troch žien resp. dievčat, ktoré boli vtiahnuté do obchodu s bielym mäsom. Takéto príbehy by mali púšťať v televízii častejšie. Obchody s drogami, pornografiou, ľudskými organmi a prostitútkami sú bližšie, než sa môže zdať. Ak by tento film mal o čosi väčší rozpočet a známejších hercov, určite by zo seba vydupal viac peňazí a úspechu. Aj napriek menším mínusom je film veľmi poučný a upozorňuje na problém o ktorom by sa malo hovoriť viac. ()

Divočák

Tak to, co se v tomhle filmu ukazuje, je teda fakt svinstvo. Nelegální obchod s prostitucí a dětskou pornografí působí i při televizní kameře a režii tak intenzivně, že byste se nejradši sami hned vydali vystřílet půlku pražského podsvětí. Carlyle navíc po Hitlerovi odvádí dalšího špičkového slizkého záporáka a pokaždé, když se na obrazovce objeví, byste mu s chutí narvali koule hluboko krku. ()

• Slobodná mamička Helena z Prahy ukazuje novému priateľovi cestovný pas, ktorý si vybavila, aby mohla ísť za ním na výlet do Viedne. Avšak v tom čase (rok 2005) postačoval občanom Českej republiky na cestovanie po krajinách Európskej únie občiansky preukaz. (Laslo)
  • Dievča, ktoré na začiatku filmu vyskočí z okna má na tele v azbuke chybne (bez mäkkého znaku) vytetovanú zdrobneninu mena Peter. (Laslo)