Dokonalý únik (2009) odpad!

Rádoby překvapivé rozuzlení celého filmu naprosto popírá celý předchozí děj, většinu předešlých scén a celkovou logiku. Zajímalo by mě, zdali si scénárista alespoň jednou po sobě přečetl ty hov** co splodil, nebo to sepsal zhulenej a rovnou odeslal procudentovi... Odpad moc často nedávám, tohle je teprve třetí, ale za tuhle podlézavou kravinu nemůžu jinak..Prostě tomu chybělo už jen, aby všichni zjistili že jsou svoji sourozenci, tetičky a dědečkové a celé to mohl na konci odnést Vichr z hor...

Bláznivá holka (2008)

Nebyt toho konce,,, byl by to byval byl peknej filmek, ale ten finish to hodne srazil... navic je to remake a ty ja teda nerad :)

Lítám v tom (2009)

Od prvních chvil, mě ten film celkem chytnul a začal bavit, cca v půlce sem byl přesvědčený, že si po dlouhé době zase ohodnotím něco pěti, následovala trochu nudnější pasáž a tak jsem si řekl že hodnit budu až podle konce...Upřímě u těhle filmů (nemusí to být přímo romantický film, i třeba komedie s nádechem sladkosti) je většinou finále jasné už od začátku a vlastně proto na to taky většina lidí kouká, ale Lítám v tom není tento případ :) posledních 10-15 min filmu jede opět ve vysokém tempu začátku filmu a na tom vydřel tu mojí pátou :)

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Naprostej souhlas s larelay... Pamatuju si jak jsem na tento seriál koukal ještě jako malé decko někdy na základní škole a hltal každej díl. Myslím, že tak dva, možná tři roky zpátky jsem z nostalgie projel všechny série, sice už to pro mě nebylo takové terno jako v pubertě, ale i tak jsem to vydržel dokoukat bez nějakého většího přemáhání a když jsem po tolika letech slyšel theme song, tak mi příjemě mrazilo po zádech :))) I don't want to wait For our lives to be over.... :))) Podle mě je to s Dawsonem možná jako s večerníčkem :) a BTW zajímalo by mě na co koukají dnešní předpuberťáci a puberťáci na základních školách...I když možná radši ani ne :)))))

Klub hrůzy (2004)

Za ty kočky co tam hrajou... Jinak bych u toho asi nevydrzel tak dlouho :)

Je to i můj život (2009)

85-90% Pár detailů mi tam vadilo, ale jinak dobrej dojemnej film postavenej na prvotřídních hereckých výkonech a neskutečně dobrém obsazení Sofie Vassiliev, ta se svojím nezištně upřímným úsměvem je pro tuhle roly jako stvořená a její smích v jedné z posledních scén vám zaručí, že ani jedno oko nezůstane suché.

Hlas moře (2004)

Ohh MISTROVSKY KOUSEK!!! Neskutečně povedené dílo, neskutečně autentické a procítěné, naprosto cokoliv sem tomu filmu věřil, naprosto cokoliv jsem prožíval. Když se Ramo vznášel v moři, byl jsem tam také, když Ramo vstával z postele aby přivoněl k Julii, cítil jsem ji také, když se Ramovi stýskalo po moři a ,,vyletěl" z okna aby ho mohl uvidět, chybělo mi, letěl jsem a když ho uviděl pocítil neskutečnou úlevu. Amenábar opět dokázal že tohle opravdu umí, a že to jde i bez mainstreamu - bez černého ošetřovatele, bez bohatého hlavního hrdiny, který navíc není ani boxer ženského pohlaví, jde to i se záběry šukajících psů:), a bez sexy hvězd mezi dvacítkou a třicítkou :) (tím nechci nejak schazovat sexepíl Belén Rueda, která je zde opět, i přes to, že jí táhne na 50 okouzlující a šarmantní:) ) vřele všem doporučuji ke zhlédnutí.

Navždy spolu (2012)

70%... + OST, + herci, + celkove vyznění filmu, defuckto to má jen jedno veliké mínus co bych tomu vytknul a to tu neoriginalitu, tohle téma už tu bylo snad stokrát, myslím že i v těch blbejch simpsnech Marge jednou ztratila pamět a Homer se jí snažil dostat zpátky a PŘIMĚT JÍ ABY SE DO NĚJ ZNOVA ZAMILOVALA, jen on na to měl 20 minut a Leo přes hodinu a půl. No za to bohužel jen tři no :)

Otevři oči (1997)

No krásně se zde ukázalo že když dva dělají totéž není to totéž :) příjde mi to podstatně lepší než záměrně nejmenovaný remake... ja osobně jsem byl z toho filmu nadšený, krásně se dal rozdělit na tři části a ani v jedné sem se nenudil. V první části jde o dokonalou studii lidských charakterů, je tu spousta asociací a hodně lidí si v tom najde tu svojí. Pak se film začne ubírat uplně jiným směrem a vše se začne krásně zamotávat a v tomhle druhém levelu jsem si konečně uvědomil že něco podobného jsem už viděl :) no a třetí část už je jen odhalovaní poenty. Každopádně pokud si to chcete užít tak jako já, nepátrejte po spoileru, po komentářích ani po tom čeho je tohle vlastně předloha, mělo by vám stačit jen to že jde o Mysteriózní / Romantický / Sci-Fi / Thriller , počítám že se mi film ještě rozleží v hlavě a možná půjdu s hodnocením ještě víš

Sedm (1995)

Neskočím Fincherovi na špek : ) Po vizuální stránce je film opravdu povedený, kamera, střih, zvuk… Každý záběr je procítěný a atmosférický, vskutku radost pohledět. Co se týká obsahu a scénáře, tak tam už je to horší. Různorodost postav je mizivá, v podstatě tam jsou jen tři postavy, které řeknou víc jak pět vět, což je příčina nudy v první polovině filmu, protože divák nemá možnost tipovat kdo je vlastně vrah. Vodítka a stopy jsou trapné, neoriginální a většina filmu je celkem předvídatelná a závěr nic moc extra vypoentovaný. Ovšem tyhle nedostatky nejsou až tak drastické, jen bych je nečekal v takové míře od 7. nejlepšího filmu tady na čsfd. Ve výsledku hodně povedený film, jen si myslím, že v top 10 nemá co dělat, ani v top 20,30… Možná kolem té padesátky až stovky : )