Fantom Paříže (2001)

Vizuálně vypiplaná podívaná, které se daří navádět i slušnou atmosféru, ale to vše ztrácí na hodnotě díky hloupému scénáři. První náznak toho, že vážně tvářící se Fantom Paříže asi nebude tím, čím by se na první pohled zdálo, přichází už v prvních minutách při vraždění bleskem a jeho fyzikálním vysvětlování. To by ale člověk ještě překousl, kdyby se nám tu ke konci zničehonic nevyhouplo nadpřirozeno a rádoby šokující závěrečná odhalení vážně nenahlodala celou logiku filmu. Za jedno zhlédnutí snímek stojí, napodruhé bych se mu ale s klidným svědomím vyhnul.

Do morku kosti (2010)

O tom, že tu Jennifer Lawrence podává skoro-oscarový výkon (což je u ní skoro standard), nemám v plánu ani v nejmenším polemizovat. Smutné nicméně je, že nevím, zda by mě film, nebýt jí, vůbec něčím zaujal. A přitom má rozhodně svoje kvality. Drsný příběh už od začátku nabírá na obrátkách a ani jednou nezaškobrtne, atmosféra je mrazivá, postavy kruté a dobře zahrané. Vůbec se mi těžko hledá něco, co bych mohl Do morku kosti vytknout. Jakési ono potřebné pohlcení se ovšem zkrátka nedostavilo. Možná tedy nejsem se svými třemi hvězdičkami úplně spravedlivý a měl bych jít výše. Tvůrcům se za to upřímně omlouvám, ale nemohu si pomoci. Je mi líto.

Wolffův revír (1992) (seriál) odpad!

Německá pomsta (tzv. "Vergeltungswaffe") za prohru ve druhé světové válce. Skutečná zbraň hromadného ničení.

Beetlejuice (1988)

Jedna z nejlepších burtonovek - asi ne úplně ta nejlepší, ale i tak ji kdykoliv rád znovu zhlédnu. Z každé minuty filmu doslova čiší originalita a humor. To je k tomu všemu ještě korunováno opravdu excelujícím hereckým ansámblem. Opravdu, pane Burtone, za tohle klobouk dolů.

Dům na konci ulice (2012)

Thriller pro ty, kteří u filmů podobného ražení více než děs milují dějové zvraty, anebo jsou, stejně jako já, nadšenými fanoušky (jako vždy vynikající) Jennifer Lawrence. Hrůza se tu totiž opravdu nedostavuje, zápletka s pointou jsou vedle toho, řekl bych, originální a nápadité. Samotný scénář sice trpí snahou příběh co nejvíce natáhnout, takže se nám tu pohybuje spousta zbytečných postav a nedůležitých dějových linek, ale i přesto stačí jako základna pro celkem stravitelnou podívanou. A tak, když se k tomu přidá i ucházející atmosféra, vychází mi z Domu na konci ulice, bez ohledu na tvrzení milovníků žánru, poměrně solidně strávená hodinka a půl.

Mars útočí! (1996)

Oku lahodící béčko, každým coulem parodie, která se ani na chvilku nesnaží tvářit vážně. A právě to společně s Burtonovou zvrácenou myslí tvoří skvělou kombinaci. Podle mnoha negativních hodnocení zřejmě nesedí každému, já jsem se ale u filmu (určitě také zásluhou až nečekaně příjemného obsazení) naprosto neskrývaně bavil.

Ospalá díra (1999)

Tim Burton v nejlepší formě. Dechberoucí temná atmosféra a špičkový herecký koncert Johnnyho Deppa. Možná chybí pár opravdu děsivých scén, ale jinak nemám výhrad. Kdo neviděl, o hodně se připravil.

Planeta opic (2001)

Je sice jasné, že tvůrci přistoupili k látce s pořádnou dávkou nadhledu a ironie, což ale rozhodně neospravedlňuje zločin, kterého se dopustili při psaní scénáře. Geniální masky a vábivé prostředí považuji u Burtona za jakýsi standart, takže kvůli nim mu hloupé dialogy, dějové absurdity a nedomyšlený konec neprominu. Pro mě jednoznačně velké zklamání.

Terapie láskou (2012)

Po nabušeném závěru nemůžu hodnotit jinak než 100 %. Emotivní, skvěle natočené, skvěle zahrané. David O. Russell zkrátka umí.

The Poker House (2008)

Příběh Poker Housu je krutý a těžký, ale jeho nešťastné zpracování ho nedokáže dobře podat. Nebýt výborného hereckého výkonu Jennifer Lawrence a pozitivního zpívaného závěru, byl by pro mě celý film nekoukatelný. Takhle je to alespoň slabý průměr.