Blade Runner 2049 (2017)

Já zvládám starýho Blade Runnera, a kdyby ne, mám internet a najdu si rozbor, díky pěkně. Co nezvládám jsou filmy, který i když jsou postavený na zajímavý premise, jsou doslovný tak, aby je pochopil každej lenoch, a pak nechutně zapáchaj papírem. Oproti starýmu Blade Runnerovi (novýmu starýmu ovšem - pro mě už teď existuje jedině Final Cut z roku 2007) je tenhle zbytečně ukecanej - "show don't tell" je nahrazeno "show and explain". V současnosti se podobným způsobem mrví ledacos.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017) odpad!

The Curse of the Black Pearl má dobře vystavěný příběh a dobrou práci zde odvádí i kameraman a hudební skladatel. Akce tu z velké části slouží jako prostředek k vyprávění příběhu, což je, minimálně v rámci současných filmů, jež jsem viděl, poměrně vzácné. Věci se nedějí á la deus ex machina, ale jsou tu opatrně budované náznaky budoucích událostí, které na první pohled mohou člověku uniknout a vzpomene si na ně až zpětně. Potom existuje Dead Men Tell No Tales, co působí jako nechtěná parodie prvního dílu. Odtud podle mě pochází iluze kvality – některé vyprávěcí metody jsou tu zopakovány, jenže o několik úrovní níže, a co bylo dříve elegantní a nenápadné na sebe několikrát hlasitě upozorní a příběh se dá předem odhadnout. Navíc zatímco v The Curse of the Black Pearl příběh plyne od začátku do konce, v nejnovějším pokračování je několik pasáží se zajímavými nápady roztaženo do neúnosných délek. Co se týče scénáře, také nejde o žádný zázrak, ale dalo se to přežít. Akorát z kapitána Jacka Sparrowa se tu stala už vyloženě trapná, nevtipná a nezajímavá postava.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Upřímně nechápu, co na tom lidi viděj. Obrázky jsme viděli už v době kamenný, a tim, že se zkombinuje humor Montyho Pythona s nesmyslností vesmíru a animovanejma obrázkama fakt nedosáhnete originality. Mám chuť hodnotit tenhle seriál nízko, protože má vysoký hodnocení. Nebejt narážek na popkulturní narážky narážející na popkulturní narážky, který narážej na popkulturní narážky, možná by si to zasloužilo tu jednu hvězdu, ale takhle maximálně nula.

Dračí klon (2003)

Ten film by asi měl správně dostat "odpad", ale vzhledem k tomu, že jsem se jen u málo béček takhle dobře bavil, prostě tomu musim dát aspoň tu jednu hvězdičku. Je to tak blbý, až je to dobrý. Viděl jsem to už asi čtyřikrát a pořád mě to baví.

RRRrrrr !!! (2004)

Naprosto netuctové, pro někoho asi nepochopitelný humor, pro mě ne. Btw, je tam podle mě většinou pěknej dabing...

Spider-Man 2 (2004)

Už jsem chtěl dát tři, ale Molina je prostě fajn týpek...

Úsvit mrtvých (1978)

Je fajn se pro jednou podívat na zombie horor, který není nazýván hororem kvůli lekačkám, ale kvůli pořádné dávce napětí.

Souboj Titánů (2010)

Na tenhle film se podle mě docela dost dobře kouká - pěkné efekty a souboje. Skvělá hudba, která dobře pasuje k téhle akční a vizuálně strhující srandě. Je to zkrátka jen taková hra se CGI a zjevně se to o víc nesnaží a já to beru.

Dravci (1999)

Napínavý, místy lehce nechutný a hlavně docela dost vtipný snímek. Herecké obsazení je docela padnoucí. Hlavní záporák je poměrně charizmatický chlapík, v klaďákovi se odehrává vnitřní boj mezi zbabělostí a smířlivostí se svým osudem. Zdánlivě nepadnoucí hudba je ve skutečnosti absolutně geniální a plní účel, který má plnit.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Film, který navždy zůstane v mých vzpomínkách. Je to skutečně geniální zpracování knižní klasiky v oblasti fantasy se skvělou hudbou a výjimečným hereckým obsazením. Řekl bych, že je to až nutnost pro každého fanouška fantasy. Je vidět, že to Peter Jackson dělal opravdu s láskou :).